Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Demontaż sprzęgiełka wiskotycznego


studentzse

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem gdyz chcialem wymienic samodzielnie napinacz paska wielorowkowego i na wisko zatrzymala sie moja praca gdyz nie mam pojecia jak je sciagnac. odkrecilem wentylator i co dalej? z tego co wyczytalem na forum powinna byc jakas sruba ale tam nic nie ma a bez sciagniecia wisko nie da rady wykrecic napinacza....pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisco jest przykręcone od strony ściany grodziowej pod alternatorem. Śruba na imbus, nie pamiętam jaki ale chyba to 8-ka jest. Ciężko ją namierzyć bo jest dość głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co odkrecales wentylator? trzeba zablokowac kolo pasowe, jakas srubka, trzeba ja, wsadzic w jeden z otworow czolowych, w kole pasowym wiska, a odkracasz tak jak kolega powyzej pisal od drugiej strony - dluga (ok 8-10 cm ) nasadka imbus nr 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy :good: jutro opisze jak poszlo i jak hula maszyna :notworthy:[br]Dopisany: 20 Luty 2009, 21:51_________________________________________________dzis rano zabralem sie za to sprzegielko wiskotyczne i po 2 h niedolnych prob nie znalazlem owej sruby. szukalem i za wisko i za tym kolem co jest dalej za wiskiem i nic. prosze o pomoc. moze da sie sciagnac wszystko razem z alternatorem i pompom wspomagania tak abym nie musial odkrecac wiska?[br]Dopisany: 21 Luty 2009, 10:09_________________________________________________sruba znaleziona :good: ale teraz pytanie: w jakim kierunku sie ja odkreca? czy nie ma ona czasem lewego gwintu bo nie chce pojsc ani w jedna ani w druga strone i mam watpliwosci teraz w ktora powinna sie odkrecac. prosze o szybka odp. z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie: w jaki sposob sie wyciaga napinacz? wykrecilem alternator i z tego co zauwazylem od tej strony co znajduje sie sruba od wiska obok jest takze nakretka od napinacza rozmiaru 13. jak ja odkrece bede mogl wyciagnac napinacz? czy napinacz da sie tylko od przodu wykrecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisko- odkrecone, napinacz-odkrecony :th: ostatnim problemem jest pasek od klimatyzacji-da sie wymienic pasek wielorowkowy bez sciagania paska klimatyzacji? czy jedyna mozliwosc to sciagniecie paska od klimy? jesli nie ma innej opcji to w jakim kierunku odkrecaja sie te sruby od napinacza bo sa tam dwie ale nie chca pojsc i znow mam watliwosci co do kierunku ich odkrecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisko- odkrecone, napinacz-odkrecony :th: ostatnim problemem jest pasek od klimatyzacji-da sie wymienic pasek wielorowkowy bez sciagania paska klimatyzacji? czy jedyna mozliwosc to sciagniecie paska od klimy? jesli nie ma innej opcji to w jakim kierunku odkrecaja sie te sruby od napinacza bo sa tam dwie ale nie chca pojsc i znow mam watliwosci co do kierunku ich odkrecenia.

Bez zdjęcia paska od klimatyzacji nie wymienisz paska alternatora a śruby odkręcają się w lewo. Może ktoś pozakręcał je na jakim kleju :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sruby sa obrobione :confused4: dlatego nie moge ich odkrecic. Moze ktos zaproponowac jakies rozwiazanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne nasadki do obrobionych śrub. Z bardziej drastycznych metod to młotek i przecinak :kox: lub przyspawanie do obrobionej śruby nakrętki lub drugiej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko śmiga, wymieniony napinacz, oraz pasek, części oczywiście oryginał. :hi::thumbup: wielkie dzięki wszystkim którzy się włączyli w wątek i pomogli chociaż niektórzy źle doradzali bo napinacza za chiny nie wyciągnie bez ściągania wiska ale to już na marginesie. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...