Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż LED zamiast postojówek


calt

Rekomendowane odpowiedzi

Takie W5W będą sie pewnie podobnie paliły jak LEDy :confused4:

dokladnie

do tego nie ma ich w polsce tylko w de wiec lepiej nie mowic o kosztach przesylki i czestotliwosci zmian tych zarowek na nowe

Te żarówki się nie przepalają.

Jak ktoś jest chętny --> mam komplecik takich w5w

nie przepalaja sie ? w takim razie to napewno nie sa zarowki tylko jakies inne zrodlo swiatla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki się nie przepalają.

Jak ktoś jest chętny --> mam komplecik takich w5w

Każde żarówki z czasem sie przepalają :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te żarówki się nie przepalają.

Jak ktoś jest chętny --> mam komplecik takich w5w

Każde żarówki z czasem sie przepalają :cool1:

O jejku ale wy jesteście dociekliwi.

Wiadomo, że się przepalają. Rozchodzi się o to, iż wytrzymują dłużej niż niektóre Ledy w5w dając mocniejsze światło niż "żółtki"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies juz to pisalem ale napisze i tutaj : ja po prostu zmasowalem kabelek od fisa :) Tzn wychodzacy z kostki odpowiedzialny za komunikat pociagnalem do masy i brak komunikatu ...

+ brak komunikatu

+ brak poboru pradu (bo te rezystorki to male nic nie dajace poza cieplem i brakiem komunikatu grzejniczki )

- brak komunikatu o spalonej zarowce jesli sie ktoras naprawde spali...

Ja mam z tylu lampy LED , z przodu postojowki led i ksenon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb, wątek dotyczy B6/B7. W B5 problem z FISem wogóle nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystepuje... majac FIS wywala jak byk po zmianie tylnich lamp na ledy spalona zarowke... Chociaz fakt ze to b6/b7 :) Przepraszam za zamet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystepuje... majac FIS wywala jak byk po zmianie tylnich lamp na ledy spalona zarowke... Chociaz fakt ze to b6/b7 :) Przepraszam za zamet :)

Ja mam tylne LEDy od Wąskiego i żadnego błędu mi nie wywala :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba$ior, masz jeszcze te żaróweczki do sprzedania??

jak tam sie sprawuja w ogole?

Proszę o kontakt na GG :)

Znalazłem fajną zarówkę W5W ale nie wiem czy zmieści się do Lamp w Audi B6 lub B7 :mysli:

8f5d1.jpg

http://cgi.ebay.de/SMD-LED-Standlichter-fuer-Audi-A4-B7-ab-04-3-2-FSI_W0QQitemZ350212179493QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item518a45c625&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną zarówkę W5W ale nie wiem czy zmieści się do Lamp w Audi B6 lub B7

:polew: Sorry za OT ale rozwaliło mnie to zdanie :polew: Ale wytrzasnąłeś żarówki :shocked: Prawie jak miecze świetlne :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną zarówkę W5W ale nie wiem czy zmieści się do Lamp w Audi B6 lub B7

:polew: Sorry za OT ale rozwaliło mnie to zdanie :polew: Ale wytrzasnąłeś żarówki :shocked: Prawie jak miecze świetlne :kox:

He he :)

Racja z takimi diodami to już "STAR WARS" na drodze :kox:

starwarsepisodeiiireven.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spas :) BTW moje LEDy postoje z Kimoto nadal świecą :)

Bartek coś dodatkowo przy nich gmyrałeś, bo moje leżą i nie chce mi się ich założyć jak mają się po paru dniach spalić ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba$ior, masz jeszcze te żaróweczki do sprzedania??

jak tam sie sprawuja w ogole?

takie zarowki mozna spotkac i pewnie sa nadal na alledrogo

Proszę o kontakt na GG :)

Znalazłem fajną zarówkę W5W ale nie wiem czy zmieści się do Lamp w Audi B6 lub B7 :mysli:

8f5d1.jpg

http://cgi.ebay.de/SMD-LED-Standlichter-fuer-Audi-A4-B7-ab-04-3-2-FSI_W0QQitemZ350212179493QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item518a45c625&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2009, 22:05_________________________________________________

Spas :) BTW moje LEDy postoje z Kimoto nadal świecą :)

moje tez swieca -wszystkie 9 diod na kazdej diodzie bez rezystorka

to juz chyba 2 miesiace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 może być większe prawdopodobieństwo przepięć z tego co sprawzdałem napięcie waha się od 11,5 do 14,3 a przy odpalaniu może być większy "peak" a rezystory generalnie załatwiają jedynie sprawę komunikatu na FIS, nie stabilizują napięcia tak jak większość myśli, inna sprawa to jakość LEDów, chinskie jest tanie co nie znaczy, że w Polsce jest to tanie :( czasami jakość jest masakra. U mnie postoje świecą stosunkowo mniej niż w B6 bo mam DRL i część czasu to te LEDy dostają po pupie, już jedną wymieniłem w DRL, najbardziej są narażone LEDy z oświetlenia tablicy bo świecą cały czas + wibracje i wstrząsy od zamykania klapy, wystarczy jeden zimny "lut" i LED nie żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku (albo w innym) pisał ktoś o stabilizatorach napięcia by wyeliminować skoki tegoż w jakże idealnej i cudownej instalacji elektrycznej naszej wyśmienitej i jedynej w swoim rodzaju A4 :angry: .

Coś więcej wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndyN cały czas myślę nad stabilizacją napięcia ale mózg mam zlekka zajęty inną pracą, może dzisiaj pogadam z moim genialnym elektrykiem i podpowie mi coś fajnego, w układ automatycznego oświetlenia nóg mam wstawiony jakiś stabilizatorek, kwestia ustalenia poboru prądu żeby dobrać inny odpowiedni do LEDów w oświetleniu zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...