Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż LED zamiast postojówek


calt

Rekomendowane odpowiedzi

O jakie błyśnięcie chodzi? bo nie rozumiem pytania

chodzi mi o lewą manetkę ( tą od świateł ) jak ją popchniemy to przesłona bixa się otwiera... A co się dzieje, jak pociągniemy do siebie? Normalnie mrugają długie ( te nie na bixie ) a tutaj co zapala się światło do jazdy w dzień?

Takie pytanie zadaj w temacie HiRide'a On w B6 montował światła do jazdy dziennej - poszukaj dokładnie i dopytaj, jak coś będzie niejasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się żarówki LED, przy których podobno nie trzeba kombinować z rezystorami... próbował ktoś może te chińskie cuda?

http://allegro.pl/item708556441.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Kimmoto miały chyba nawet więcej, bo zdaje mi się, że 1W i nie pokazywały błędu. Co z tego, jak leciały na potęgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieję, że w końcu coś się ruszyło w temacie... Ale w sumie to czego się można było spodziewać po chińskich wynalazkach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem u elektromechanika,żeby zamontował diody na postojowych w Mojej A4.

Nie potrzeba żadnych rezystorów.

Wlutował się przewodami z drugim gniazdem do oryginalnych przewodów świateł postojowych.

Oryginalne gniazda z żaróweczkami przypiął we wnętrzu reflektorów.

W nowe gniazda włożył odpowiednie diody 12V i włożył na miejsce oryginalnych, wszystko działa.

Żaróweczki też świecą, ale ich nie widać bo są na zewnątrz luster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem u elektromechanika,żeby zamontował diody na postojowych w Mojej A4.

Nie potrzeba żadnych rezystorów.

Wlutował się przewodami z drugim gniazdem do oryginalnych przewodów świateł postojowych.

Oryginalne gniazda z żaróweczkami przypiął we wnętrzu reflektorów.

W nowe gniazda włożył odpowiednie diody 12V i włożył na miejsce oryginalnych, wszystko działa.

Żaróweczki też świecą, ale ich nie widać bo są na zewnątrz luster.

Takie metody rozwiązana problemów z FISem tez były opisane w tym temacie :> Jak się spali żarówka, co też często się zdarza w B6, to i tak FIS zaśpiewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem kiedy to było zrobione, to teraz już piszę.

Mam tak zrobione od połowy stycznia 2009 i jeszcze działa.

A jak się spali dioda to widać z zewnątrz, sprawdzam światła codziennie.

A tak przy okazji, zadałem na forum pytanie gdzie jest bezpiecznik od świateł drogowych (długich) i jakoś nikt nie odpowiada.

Może w tym wątku ktoś z kolegów się orientuje.

A4 B6 2002 rok Avant 172 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem kiedy to było zrobione, to teraz już piszę.

Mam tak zrobione od połowy stycznia 2009 i jeszcze działa.

A jak się spali dioda to widać z zewnątrz, sprawdzam światła codziennie.

A tak przy okazji, zadałem na forum pytanie gdzie jest bezpiecznik od świateł drogowych (długich) i jakoś nikt nie odpowiada.

Może w tym wątku ktoś z kolegów się orientuje.

A4 B6 2002 rok Avant 172 KM

tylko miej gasnice pod reka jakby ci sie lampa zapalila wewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak zamocowana, że nie ma prawa nigdzie dotykać[br]Dopisany: 27 Sierpień 2009, 22:39_________________________________________________A przy okazji, co z tym bezpiecznikiem długich, gdzie go szukać? Czy naprawdę nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na klapce od bezpieczników masz opisane numerkami który bezpiecznik za co odpowiada, ja Tobie nie powiem bo niestety nie mam już :audi:[br]Dopisany: 27 Sierpień 2009, 23:40_________________________________________________Sposób jaki rozwiązałeś eliminację rezystorów miałem zastosowane w tylnej klapie tj. oświetlenia tablicy ale oprawki się wypalały, w każdym B6 i B7 nawet na normalnych żarówkach i oprawkach jak się jeździ na DRL ew. non stop na światłach - gniazdo żarówki się wypala - z postojami na przodzie jest mniejszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że mam obydwa opisy i po polsku i po niemiecku, niestety nie ma długich w tych opisach.

To może bezpiecznika nie ma :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis zamontowalem sobie ledy zamiast postojowek

ogolnie bezproblemowo - kupilem na allegro po 3,4zl sztuka, troszke obcialem bo robilo sie zwarcie i smiga

nie obylo sie bez problemu ale to moja wina ;) diodka mi wpadla do srodka i juz goraczki dostawalem z drucikiem obklejonym tasma dwustronna

tak mi sie jej wyciagnac nie udalo ale przy pomocy Taty skonstruowalismy narzedzie to wyciagania, kilka minut i po problemie

zrobilem fotki wszystkiego, wyciagarki tez ;)

jakby bylo zainteresowanie to sprobuje wrzucic

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlogan btw od długich nie ma bezpiecznika tylko przekaźnik, długie są realizowane albo z xenonu albo z żarówki 2 włóknowej przy braku xenonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo rezystorow po 2 tyg jedna postojowka sie przepalila :wallbash: :wallbash:

Nawet nie sygnalizuje teraz na fisie przez rezystory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo rezystorow po 2 tyg jedna postojowka sie przepalila :wallbash: :wallbash:

Nawet nie sygnalizuje teraz na fisie przez rezystory...

Wcześniej pisałem, że elektryk podłączył diody równolegle do ori postojowych....

Okazuje się, że jednak szeregowo! W piątek podłączałem moduł świateł dziennych i przy okazji wyjmowałem diody od postojowych żeby wiedzieć jakie kupić na zapas...

Wyjąłem diodę, odpaliłem autko i włączyłem światła... i wiecie co? FIS zagrał przepaloną postojową.[br]Dopisany: 30 Sierpień 2009, 11:01_________________________________________________

wlogan btw od długich nie ma bezpiecznika tylko przekaźnik, długie są realizowane albo z xenonu albo z żarówki 2 włóknowej przy braku xenonów

Ciekawa opcja "dwu włóknowe" w A4 B6 z przodu.

Jak nie ma Xenonu to jest 2 x H7 na stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: znalazlem taki zestawik... :mysli: ponoc sie nie grzeje nic ( rezystory)

http://moto.allegro.pl/item743680294_led_rezystor_swiatel_postoj_stop_kierunkowskazy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...