Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż LED zamiast postojówek


calt

Rekomendowane odpowiedzi

mam prosbe,moglby ktorys z was sprawdzic przy okazji wymiany postojowek jaki jest numer katalogowy na oprawce h6w,musze jedna kupic bo jakis burak wlutowal mi w jedna lampe oprawke w5w ,a jak pojadae kupic do aso to po nr. vin nie sprawdza bo lampy sa z innego auta a w starych mialem w5w,bede wdzieczny i sorki za OT ale to chyba najlepszy temat zeby sie dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to W5W żarówki i oprawki wkładano do halogenowych reflektorów - rozumiem że u Ciebie siedzi xenon albo bi-xenon?

Nr oprawki to: 8E0 941 953

Cena w ASO to 54zł ;(

Przy okazji - czy możesz sprawdzić czy oprawka od W5W to: 1J0 941 953 ?

...wracając do tematu wątku: jedyna przypadłość dot. ledów jaką zauważyłem to to, że mrugną 3x po przekręceniu kluczyka. Instalacja VT do dziś działa bez zarzutu (mimo że bixy parują jak jasna cholera :wink4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wracając do tematu wątku: jedyna przypadłość dot. ledów jaką zauważyłem to to, że mrugną 3x po przekręceniu kluczyka. Instalacja VT do dziś działa bez zarzutu (mimo że bixy parują jak jasna cholera :wink4:)

ja mam to samo z tym mruganiem.. Po za tym wszystko hula.. A i a bixy u mnie nie paruja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to W5W żarówki i oprawki wkładano do halogenowych reflektorów - rozumiem że u Ciebie siedzi xenon albo bi-xenon?

Nr oprawki to: 8E0 941 953

Cena w ASO to 54zł ;(

Przy okazji - czy możesz sprawdzić czy oprawka od W5W to: 1J0 941 953 ?

...wracając do tematu wątku: jedyna przypadłość dot. ledów jaką zauważyłem to to, że mrugną 3x po przekręceniu kluczyka. Instalacja VT do dziś działa bez zarzutu (mimo że bixy parują jak jasna cholera :wink4:)

no wlasnie nie wiem jak to jest sprawdzalem w etce ,w bi-xenonie i w halogenie wyskoczyl mi ten sam numer wlasnie ten ktory podales jako pierwszy,a faktycznie u mnie w halogenie bylo w5w a teraz w bixenonie jest h6w.od jutra praktycznie mnie nie ma na dwa tygodnie wiec nie wiem czy dam rade sprawdzic zanim wyjade ten numer w5w, co do parowania to ja juz sie tego problemu pozbylem jakies dwa tygodnie temu i jak na razie wszystko oki.dzieki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie juz nie siedza ledy w5w tylko zwykle zarowki w5w

Nie ma powodu do ubawu bo ledy od kimoto dalej swieca i zadna dioda sie nie spalila :naughty:

Ostatnio kumpel mial stluczke z nie swojej winy-ktos wymusil pierwszenstwo.A ze mial diodowe postojowki to policja stwierdzila ze byl slabo widoczny czyli tak jakby jechal bez swiatel-paranoja.jesli postojowki led nie maja chomologacji to podobno tak to sie czesto konczy.Teraz nie wiem gdzie te ledki upchac...moze nad rejestracje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tak czytam i czytam.. pytanie po co dajecie rezystory do LED? Bo nigdzie nie mogę się doczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zle czytasz :)

Zeby nie wywalalo bledu spalonych zarowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah ;) Dopiero Bart napisał mi jak to łączycie :) Rownolegle :) ja myslalem że szeregowo :) Więc po prostu rezystor chodzi na zwarciu :) Przez co energia idzie w ciepło :)

Pytanko do lamp dziennych dobrze widze ze montujecie je w odbłysnikach długich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 z bi-xenonem mialy fabryczne żarówki do jazdy dziennej, co niektórzy wymieniają je na LED i wtedy montować trzeba rezystorki to samo z postojami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario - jak dobrze zrozumiałem, to kolega pyta o B6. Jeśli tak, to proponuję prześledzić wątek kolego HiRide'a:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_swiatla_dzienne_w_bixenon-t37188.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 z bi-xenonem mialy fabryczne żarówki do jazdy dziennej, co niektórzy wymieniają je na LED i wtedy montować trzeba rezystorki to samo z postojami.

Ok to jak wtedy jest realizowane pojedyncze błyśnięcie? Czy DRL'a w b7 włącza się kodowaniem, czy też jakimś włącznikiem. Jeżeli kodowaniem układu od świateł (09 bodaj) to czy podchodzi do b6 układ od b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DRL w B7 jest odpowiednia lampa, instalacja z włącznikiem ON/OFF + kodowanie, na Polskę było przód + tył i tablica, niemieckie tylko przód i skandynawia chyba też - z tego co czytałem to Polska ma się dostosować do przepisów UE i tylko przód ma być włączony, dotyczy nowych pojazdów z ORI instalacją DRL rejestrowanymi chyba dopiero od grudnia 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DRL w B7 jest odpowiednia lampa, instalacja z włącznikiem ON/OFF + kodowanie, na Polskę było przód + tył i tablica, niemieckie tylko przód i skandynawia chyba też - z tego co czytałem to Polska ma się dostosować do przepisów UE i tylko przód ma być włączony, dotyczy nowych pojazdów z ORI instalacją DRL rejestrowanymi chyba dopiero od grudnia 2009

od czerwca tyl w polsce juz nie obowiazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DRL w B7 jest odpowiednia lampa, instalacja z włącznikiem ON/OFF + kodowanie, na Polskę było przód + tył i tablica, niemieckie tylko przód i skandynawia chyba też - z tego co czytałem to Polska ma się dostosować do przepisów UE i tylko przód ma być włączony, dotyczy nowych pojazdów z ORI instalacją DRL rejestrowanymi chyba dopiero od grudnia 2009

A jak jest realizowane pojedyncze błyśnięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie błyśnięcie chodzi? bo nie rozumiem pytania

chodzi mi o lewą manetkę ( tą od świateł ) jak ją popchniemy to przesłona bixa się otwiera... A co się dzieje, jak pociągniemy do siebie? Normalnie mrugają długie ( te nie na bixie ) a tutaj co zapala się światło do jazdy w dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...