Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stukanie przy hamowaniu w A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pany , problem z heblami , chyba z heblami , otóż przy hamowaniu slychac straszne stukanie , dodam że tarcze klocki nowe, zawieszenie bez luzów, łozyska piasty nowe, przeguby tez dosyc nowe, zaciski juz rozbieralem z 5 razy patrzec czy wszystko dobrze siedzi , wszystko wporządku, zaciski tez byly regenerowane, na podnosniku nie ma tego efektu tylko jak auto obciążone, diagnosci mowia ze wszystko ok , mechanicy magicy rozkładaja ręce sam już nie wiem, ma ktoś pomysły ?

Opublikowano

To w cale nie musi być związane z hamulcami, poduszki pod silnikiem i pod skrzynią sprawne? Może jak hamujesz a któraś poduszka jest luźna to coś o coś uderza w trakcie hamowania.

Opublikowano
  • Autor

Mozliwe, poduszek pod silnikiem nie sprawdzałem , ale wali tylko przy hamowaniu i slychac to ewidentnie w przednim prawym kole 

Opublikowano
1 minutę temu, tomekhxc napisał:

Mozliwe, poduszek pod silnikiem nie sprawdzałem , ale wali tylko przy hamowaniu i slychac to ewidentnie w przednim prawym kole 

Ja kiedyś w swoim aucie też byłem przekonany, że świszczy coś w przednim lewym kole, po porządnej diagnozie wyszło, że to tylne lewe koło także różnie z tym bywa.

A przy ruszaniu nic nie słychać?

Opublikowano
  • Autor

Nic, tylko przy hamowaniu

Opublikowano

Cholera wie.. Może klocki jakieś felerne ?

Opublikowano

A blaszki są dobre w zaciskach? Te które trzymają klocki w swoim miejscu?

Opublikowano

Może  zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego, tego nie widać na pierwszy rzut oka ale słychać, jak jest niedokręcony. Albo jakaś inna rzecz hałasuje. warto wszystko sprawdzić ręcznie czy coś nie jest luźno pod maską.

Opublikowano
3 minuty temu, JawoR36 napisał:

A blaszki są dobre w zaciskach? Te które trzymają klocki w swoim miejscu?

To może być dobry trop. Miałem podobny problem w b8 i waliło po kole dość ostro. Dobry sposób na sprawdzenie to śrubokręt do reki, włożyć miedzy zacisk od strony felgi - z zewnątrz i sprawdzić czy nie ma luzu zbyt dużego - jak będzie się dało rozkołysać zacisk to do wymiany blaszki - tylko ori - reszta robiona z gównolitu - sprawdzone na własnym przykładzie.

Opublikowano
  • Autor

To jest zacisk 320 , on ma blaszke z przodu  , wszystko jest ok sprawdzane bylo z 5 razy , łozysko mogło by tak stukac? Chociaz wydaje mi sie że łozysko bylo by caly czas slychac , cholera wie tak naprawde juz , patrzylem tez czy klocek siedzi dobrze w jarzmie ale wszystko jest ok , nic nie jest poluzowane zadne sruby

Opublikowano
13 minut temu, tomekhxc napisał:

To jest zacisk 320 , on ma blaszke z przodu  , wszystko jest ok sprawdzane bylo z 5 razy , łozysko mogło by tak stukac? Chociaz wydaje mi sie że łozysko bylo by caly czas slychac , cholera wie tak naprawde juz , patrzylem tez czy klocek siedzi dobrze w jarzmie ale wszystko jest ok , nic nie jest poluzowane zadne sruby

Tomek, zdejmij koło i spróbuj poruszać zaciskiem na boki, góra dół. Takie stuki mogą być przez wyrobione gumki i prowadnice :) ostatnio był taki przypadek w 101 napraw :)

Edytowane przez cysiek18

Opublikowano

A klocki jakie? Z TRW lubi być nieciekawie. Tył jeszcze obleci, ale na przód robią zbyt luźne.

Opublikowano
  • Autor

Siedzi sztywno wszystko , gumki sa nowe, trzpienie równiez ;)  Co ciekawe stuki takie sa tylko jak auto jest pod obciążeniem, próbowalismy z mechanikiem takiej opoeracji na podnosniku, wyhamowac auto ale wtedy nic nie slychac 

Opublikowano

Tak bo jest mu latwiej.

A nic nie  tlucze na dziurzach kostce itd???

Piast bicie sprawdz dla spokoju.

Opublikowano
  • Autor

Nic, tylko podczas hamowania, sprawdzalem obydwa zaciski , lewy, pr obydwa tak samo siedza , klocki Textara

Opublikowano
9 minut temu, tomekhxc napisał:

Nic, tylko podczas hamowania, sprawdzalem obydwa zaciski , lewy, pr obydwa tak samo siedza , klocki Textara

Dla rozluźnienia sytuacji.

Podgłośnij radio nie będzie słychać :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Nie da rady, wali jak w rondel :decayed: Jutro mam podjechac jeszcze do innego magika może co wymyśli 

Opublikowano
5 minut temu, k232 napisał:

Dla rozluźnienia sytuacji.

Podgłośnij radio nie będzie słychać :decayed:

Koles podglasnial az w koncu row zaliczyl..

Opublikowano

Tomek ale to metaliczny dźwięk czy bardziej jak stuki zawieszenia?

Opublikowano

To takie stukanie czy bardziej metaliczne strzelanie? Mam tak od jakiegoś czasu że przy hamowaniu potrafi metaliczne coś strzelić, słychać to bardzo dokładnie z lewego koła przód, gdy jest zimno zdecydowanie mniej razy to się zdarza i znacznie ciszej jak już ?? bardzo irytujący dźwięk 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.