Jump to content
2 2
tomekhxc

Stukanie przy hamowaniu

Recommended Posts

Pany , problem z heblami , chyba z heblami , otóż przy hamowaniu slychac straszne stukanie , dodam że tarcze klocki nowe, zawieszenie bez luzów, łozyska piasty nowe, przeguby tez dosyc nowe, zaciski juz rozbieralem z 5 razy patrzec czy wszystko dobrze siedzi , wszystko wporządku, zaciski tez byly regenerowane, na podnosniku nie ma tego efektu tylko jak auto obciążone, diagnosci mowia ze wszystko ok , mechanicy magicy rozkładaja ręce sam już nie wiem, ma ktoś pomysły ?

To w cale nie musi być związane z hamulcami, poduszki pod silnikiem i pod skrzynią sprawne? Może jak hamujesz a któraś poduszka jest luźna to coś o coś uderza w trakcie hamowania.

"Myślenie to przyszłość a nie przeszłość."

Mozliwe, poduszek pod silnikiem nie sprawdzałem , ale wali tylko przy hamowaniu i slychac to ewidentnie w przednim prawym kole 

1 minutę temu, tomekhxc napisał:

Mozliwe, poduszek pod silnikiem nie sprawdzałem , ale wali tylko przy hamowaniu i slychac to ewidentnie w przednim prawym kole 

Ja kiedyś w swoim aucie też byłem przekonany, że świszczy coś w przednim lewym kole, po porządnej diagnozie wyszło, że to tylne lewe koło także różnie z tym bywa.

A przy ruszaniu nic nie słychać?

Cholera wie.. Może klocki jakieś felerne ?

A blaszki są dobre w zaciskach? Te które trzymają klocki w swoim miejscu?

Może  zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego, tego nie widać na pierwszy rzut oka ale słychać, jak jest niedokręcony. Albo jakaś inna rzecz hałasuje. warto wszystko sprawdzić ręcznie czy coś nie jest luźno pod maską.

3 minuty temu, JawoR36 napisał:

A blaszki są dobre w zaciskach? Te które trzymają klocki w swoim miejscu?

To może być dobry trop. Miałem podobny problem w b8 i waliło po kole dość ostro. Dobry sposób na sprawdzenie to śrubokręt do reki, włożyć miedzy zacisk od strony felgi - z zewnątrz i sprawdzić czy nie ma luzu zbyt dużego - jak będzie się dało rozkołysać zacisk to do wymiany blaszki - tylko ori - reszta robiona z gównolitu - sprawdzone na własnym przykładzie.

To jest zacisk 320 , on ma blaszke z przodu  , wszystko jest ok sprawdzane bylo z 5 razy , łozysko mogło by tak stukac? Chociaz wydaje mi sie że łozysko bylo by caly czas slychac , cholera wie tak naprawde juz , patrzylem tez czy klocek siedzi dobrze w jarzmie ale wszystko jest ok , nic nie jest poluzowane zadne sruby

13 minut temu, tomekhxc napisał:

To jest zacisk 320 , on ma blaszke z przodu  , wszystko jest ok sprawdzane bylo z 5 razy , łozysko mogło by tak stukac? Chociaz wydaje mi sie że łozysko bylo by caly czas slychac , cholera wie tak naprawde juz , patrzylem tez czy klocek siedzi dobrze w jarzmie ale wszystko jest ok , nic nie jest poluzowane zadne sruby

Tomek, zdejmij koło i spróbuj poruszać zaciskiem na boki, góra dół. Takie stuki mogą być przez wyrobione gumki i prowadnice :) ostatnio był taki przypadek w 101 napraw :)

Edited by cysiek18

A klocki jakie? Z TRW lubi być nieciekawie. Tył jeszcze obleci, ale na przód robią zbyt luźne.

Siedzi sztywno wszystko , gumki sa nowe, trzpienie równiez ;)  Co ciekawe stuki takie sa tylko jak auto jest pod obciążeniem, próbowalismy z mechanikiem takiej opoeracji na podnosniku, wyhamowac auto ale wtedy nic nie slychac 

Tak bo jest mu latwiej.

A nic nie  tlucze na dziurzach kostce itd???

Piast bicie sprawdz dla spokoju.

160km/338nm by ciahciah :JC_fan: :JC_fan:

Nic, tylko podczas hamowania, sprawdzalem obydwa zaciski , lewy, pr obydwa tak samo siedza , klocki Textara

9 minut temu, tomekhxc napisał:

Nic, tylko podczas hamowania, sprawdzalem obydwa zaciski , lewy, pr obydwa tak samo siedza , klocki Textara

Dla rozluźnienia sytuacji.

Podgłośnij radio nie będzie słychać :decayed:

Nie da rady, wali jak w rondel :decayed: Jutro mam podjechac jeszcze do innego magika może co wymyśli 

5 minut temu, k232 napisał:

Dla rozluźnienia sytuacji.

Podgłośnij radio nie będzie słychać :decayed:

Koles podglasnial az w koncu row zaliczyl..

160km/338nm by ciahciah :JC_fan: :JC_fan:

Tomek ale to metaliczny dźwięk czy bardziej jak stuki zawieszenia?

CZĘŚCI DO SAMOCHODÓW OLEJE,CHEMIAlogo_Auto-Unia_CMYK_300dpi_zpsc92292dd.jpgTel:506-202-557

To takie stukanie czy bardziej metaliczne strzelanie? Mam tak od jakiegoś czasu że przy hamowaniu potrafi metaliczne coś strzelić, słychać to bardzo dokładnie z lewego koła przód, gdy jest zimno zdecydowanie mniej razy to się zdarza i znacznie ciszej jak już 😕😕 bardzo irytujący dźwięk 

W swojej B7 też tak miałem. Gdy nacisnąłem na hamulec było stuknięcie. Sprawdź czy klocki  w jarzmie siedzą sztywno  czy mają luzy. Jeśli klocki  w jarzmie chodzą góra dół to prawdopodobnie masz wyrobione jarzmo :)   Spróbuj też rozszerzyć blaszki które wchodzą w zacisk, są przy wewnętrznym klocku. Jeśli masz takie klocki oczywiście :) U mnie pomogło :D Cisza jak ręką odjął :)

Tylko ze to bardzo głośny dźwięk, dodam też że przy tych temperaturach co teraz nie stuka wcale, gdy jest +25 zaczyna się komedia przy każdym wciśnięciu hamulca prawie.. 

W moim przypadku stukanie tez w prawym kole przy hamowaniu i tez 320mm... był winny nie dokrecony jeden wachacz górny.... tzn. niby był ale wystarczyło moze 60* stopni obrotu kluczem i jak reka odjał.... 

A rowniez szukałem w hamowni problemu... nawet na szarpakach nie wyszło....