Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Poziom oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podejrzewam ze juz to bylo przerabiane ale nie moglem odnalezc tego tematu.

Kolega robil wymiane oleju w ASO i powidzieli mu ze w silnikach TDI nalezy utrzymywac max stan oleju , ja zawsze utrzymywalem olej na srodku miedzy min. a max.

Prosze o opinie jak powinno byc. :question:

Opublikowano
Podejrzewam ze juz to bylo przerabiane ale nie moglem odnalezc tego tematu.

Kolega robil wymiane oleju w ASO i powidzieli mu ze w silnikach TDI nalezy utrzymywac max stan oleju , ja zawsze utrzymywalem olej na srodku miedzy min. a max.

Prosze o opinie jak powinno byc. :question:

najlepiej jak jest max dopuszczalny stan ...

a generalnie poziom oleju powinien byc w zakresie pola moletowanego (zakropkowanego) ....

osobiscie stosuje pierwsza zasade .... :wink:

Opublikowano

między max a środkiem miarki nie ma aż tak wielkiej różnicy, która mogłaby mieć wpływ na silnik, tak więc mocno się tym nie przejmuj. Chciaż lepiej być bliżej max niż min. :lol:

Opublikowano
  • Autor

Zawsze trzymalem sie tej zasady [srodek ze wskazaniem na max]

ale to zbilo mnie z tropu ze macher w ASO powidzil koledze ze ma byc max a nawet ponad bo jest wtedy lepsze smarowanie turbiny a szczegolnie przy dynamicznej jezdzie.

Opublikowano

1).Na korku wlewu jest napisane po niemiecku że wlanie ponad max może uszkodzić katalizator!

2).Servis zaleca lanie pod maxa w przypadku zwiększonego obciążenia typu jazda górska,ciągnięcie na haku, holowanie

3).Butowanie to też swego rodzaju zwiększone obciążenie silnika więc jak przedmówcy piszą "zaleca sie...maxa"

Opublikowano

Ja zwykle mam kreskę dwie poniżej max, jak spadnie do 0,5 to dolewam do prawie max

Ale ostatnio jakoś nie bardzo spada.....

Opublikowano

Do AFN wchodzi 3.8ltr oleum, słyszałem że niektórzy wlewają całą bańkę(4l), bo nie chce się odmierzyć i mówią że jak 1-2 mm ponad max będzie to nic się nie stanie

ja zawsze wlewam 3.8ltr i jest ok, zawsze można w razie potrzeby później dolać :a4fan:

Opublikowano

A ile wchodzi oleju do 1,9 TDI 115KM ????

Opublikowano

3,8 l

Opublikowano

To dobrze,bo 4 litrowa bańka Mobil S starczy w zupełności i jeszcze zostanie troszkę na dolewkę.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mnie mechanicy już drugi raz wlali za dużo.

Dziś jadę na upuszczenie "krwi"

Dla informacji - w ADR - normalnie wchodzi ok. 3.8l

Jeśli wleje się 4l to na bagnecie jest ok 5-7mm powyżej maksymalnej dopuszczalnej wartości.

Opublikowano

Tez zauwazylem, ze przy kazdej wymianie oleju mam max dopuszczalny a nawet troszke ponad, dziwne

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Mi dzisiaj wymieniali w warsztacie olej i wlali 5,5 l.O ile przesadzili?

[2,5 tdi a4 b5]

Opublikowano

Mi dzisiaj wymieniali w warsztacie olej i wlali 5,5 l.O ile przesadzili?

[2,5 tdi a4 b5]

wlali tyle i trzeba,wszystko ok

Opublikowano

Ale poziom ponad max,a długo spuszczali i odsysali stary. :(

Opublikowano

moze sie spuscili do konca starego...duzo ponad max?jezeli chodzi o 5,5L to tyle sie wlewa do 2,5Tdi

Opublikowano

Podejrzewam ze juz to bylo przerabiane ale nie moglem odnalezc tego tematu.

Kolega robil wymiane oleju w ASO i powidzieli mu ze w silnikach TDI nalezy utrzymywac max stan oleju , ja zawsze utrzymywalem olej na srodku miedzy min. a max.

Prosze o opinie jak powinno byc. :question:

Skoro niemiecy spece od Audi zrobili miarke i pole tzw.kropkowane to tak ma byc :th: :th: :th: a u nas zawsze jakis kiepski mechanior chce to poprawiac :bicz: :bicz3: :bicz: dziwaki
Opublikowano

Wydaje mi się,że jak się naleje ponad stan to olej szuka wyjścia! Ja lałem pod maxa i ciągle mi brała olej ,a kolega mi doradził żeby lać do połówki! Tak teraz jest i stoi w miejscu od 5 tyś. km!

Opublikowano

Mój znajomy też tak miał w starym fordzie 1.6D. Na początku jak spadł poziom oleju do połowy bagnetu to dolewał, później olał sprawę i okazało się, że gdy dojdzie do połowy przestaje spadać poziom oleju.

Spotkałem się z opinią, że latem poziom oleju ma być wyższy, a zimną niższy. Ma to związek z chodzeniem silnika, bo jak wiadomo olej to też "chłodziwo". Druga rzecz: im mniej oleju tym szybciej staje się przepracowany i zużyty.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

To jeszcze jedno pytanko dla uściślenia, bo trochę zgłupiałem:

Stan ma być max:

1) czyli do końca pola wykropkowanego?

2) czy do końca wgięcia na bagnecie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.