Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polska - Albania - Wlochy - Polska


Califon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuje z dziewczyna wycieczkę objazdowa. Mamy jeszcze troszke czasu poniewaz wyjazd planujemy na poczatek czerwca 2019 r.

Trasa: Sopot - Budapeszt - Albania - Włochy (prom) - Neapol - Rzym - Wenecja - Sopot. 

Czas trwania wycieczki ok 14 dni

Jechal ktos juz w tamte strony o podzieli sie informacjami co zabrac, na co uważać, jakis serwis(mam nadzieje ze niebedzie potrzebny :)), jakie ubezpieczenie,  itd? 

Co warto zwiedzić w poblizu tej trasy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris

może od doopy strony, ale IMHO - fatalnie zaplanowane

nie będziesz nic robil tylko jechał i siedział za kółkiem

to ma być wycieczka i urlop czy jakiś racing?

zdecydowanie wyrzuć z trasy całą tą albanię

po jaką cholerę tam chcesz jechać, to pojęcia nie mam

syf brud i azja

tak patrząc na chłodno:

pomysł na budapeszt jest super (minimum 3 dni)

neapol to piękne miasto (minimum 4 dni, jeśli dorzucisz sorrento, positano, amalfi, no i pompeje)

rzym - na moje tydzień, jest cudowny

wenecja - może 2, max 3 dni

wychodzi na to, że za mało

to po co Ci jeszcze te dzikusy w albanii? co Cie tam ciągnie? z czystej ciekawości rzecz jasna :)

pozdrufka

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

O Albani pomyślałem przy sprawdzaniu trasy. Jesli z Albani przeplyniemy do Włoch to dzieki temu bedziemy mieli po drodze Neapol i Rzym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne

nie wiem czy jest sens, mówiąc szczerze

albo to rozbij na dwie części i do Albanii dorzuć Chorwację i Czarnogórę, a Włochy na kolejny wypad

chociaż (to tylko moja opinia) te całe ex demo ludy to bym odpuszczał

musieliby się wypowiedzieć ci co tam byli

ja mam wrażenie że poza Kotorem i Św Stefanem, na kogo mało stać bo tam ceny kosmos, to nie ma czego oglądać

ale - może się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziwiam i jak wyżej też uważam, że to jest do przemyślenia, rozbij to na 2 wyjazdy, raz Bałkany, a raz Włochy, a co do południa Włoch to już jest daleko, lepiej lecieć samolotem i wypożyczyć auto.

 

Edytowane przez coal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku w Czarnogórze i dwa razy robiłem wypady do Albanii. Azji tam nie widziałem.W przyszłym roku chcę skoczyć do Albanii na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem juz dwa ostatnie urlopy autem we wloszech mam jakies tam swoje doswiadczenia. zanim pierwszy raz pojechalem to obejrzalem sporo filmow na YT odnosnie Wloch. Jeden szczegolnie zapadl mi w pamiec:

Wlochy same w sobie sa piekne ale jazda po drogach krajowych to wg mnie mordega. Nie wiem jaki kolega budzet planuje bo ja oszczedzalem na autostradach ale warto to rozwazyc szczegolnie jadac autem tak daleko na poludnie jak Wy. Drogi krajowe sa sredniej jakosci, usiane czestymi zmianami ograniczen predkosci, fotoradarow. W zeszlym roku jechalem do Rimini gdzie sama jazda przez Wlochy od granicy z Austria do celu to bylo jakies 450km zajelo mi ponad 8 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALbania fajna ale tylko jak weźmiesz taki sprzęt. Piękno tego kraju zaczyna się tam gdzie konczy się asfalt ;)

toyota_land_cruiser_off_road_parts+4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy doradzają Albanie ? 

Myślałem, jest tam jeszcze tanio dopókinie jest taka slawna w biurach podróży... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Califon napisał:

Czyli wszyscy doradzają Albanie ? 

Myślałem, jest tam jeszcze tanio dopókinie jest taka slawna w biurach podróży... 

Fajne plaże w Ksamilu, pełno tam Polaków, ceny też podobne do polskich. Noclegi 3x tańsze jak rezerwuje się z dużym wyprzedzeniem albo na przed sezonem np. początek czerwca. Poza Ksamilem ciekawe jeszcze okolice Szkodry. Przejechałem całą Albanię i w sumie średnia, bardziej jako folklor jak już, np. pasanie stada owiec głównymi drogami, itp. Dla mnie dużo ładniejsza Bośnia, a dokładniej południowy-wschód czyli Republika Serbska. Acha, no i można się zdziwić jadąc po GPS, że droga W Albanii oznaczona jako krajowa to zwykła szutrówka ? Ogólnie, po refleksji, drugi raz bym tam autem nie jechał, jak coś się zepsuje albo złapiesz gumę w złym miejscu to nie ogarnie się tego ani dobrze ani szybko.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2018 o 10:14, Califon napisał:

Cześć,

Planuje z dziewczyna wycieczkę objazdowa. Mamy jeszcze troszke czasu poniewaz wyjazd planujemy na poczatek czerwca 2019 r.

Trasa: Sopot - Budapeszt - Albania - Włochy (prom) - Neapol - Rzym - Wenecja - Sopot. 

Czas trwania wycieczki ok 14 dni

Jechal ktos juz w tamte strony o podzieli sie informacjami co zabrac, na co uważać, jakis serwis(mam nadzieje ze niebedzie potrzebny :)), jakie ubezpieczenie,  itd? 

Co warto zwiedzić w poblizu tej trasy? 

Swego czasu - juz ładne kila lat temu wyruszyłem mniej więcej w taką trasę (wyszło ok. 6500 km) w ok 3 tygodnie: E-g - Wałbrzych - Praga - Norymberga - Ingolstadt - Monachium - Ga-Pa - Alpy (przełącz Solden, langenfeld) - wyjazd przełęczą tylko w okresie letnim w stronę Włoch - Dolomity - Cortina d’Ampezzo - Wenecja - wybrzeżem do okolic Rimini - w poprzek buta przez Toskanię, Florencję do Pizy - (niestety czasu na Rzym zbrakło wówczas) - z Pizy Lazurowym wybrzeżem włoskim a potem francuskim Genua San Remo Monaco Nicea Cann do Saint-Tropez, zmiana kierunku na pólnoc Genewa Lozanna - Brienz - Lucerna - Zurych - Strasburg - Luxemburg - Kolonia - E-g
Zapodasz google maps i podgląd trasy masz ... masz świetny pomysł naprawdę polecam się przyłożyć do wycieczki bo pozostawi wiele wspomnień.


Co bym osobiście zmienił i na czym się skupił w twojej wyprawie:

1. Jeśli jechać w stronę Albanii to Budapeszt - Macedonia (Skopie - polecam specyficzne miasto) - Albania - Grecja wybrzeże i do Aten, w powrotnej drodze Saloniki - Bułgaria (np. złote piaski) 

2. Obrał bym kierunek Budapeszt - Zagrzeb - Lubiana - Triest - Wybrzeżem do Wenecji (polecam miejscowości Fusina lub punta sabbioni i rano wypad stateczkiem do Wenecji - powrót wieczorem), z Włoch polecam Toskanię (Florencja) no i widzę chciałeś do Rzymu (niżej bym nie zjeżdżał) - w drodze powrotnej Alpy

Jazda we Włoszech to mordęga - prędkość średnia znacząco spada, jazda przez góry (o ile to nie autostrady) podobnie idzie powoli ale nie z uwagi na duży ruch tylko częste postoje z powodu widoków i klimatyczne miejscowości.

Aby wyjazd nabrał koloru - warto ograniczyć autostrady do minimum.

Jeździsz audi ... naprawdę gorąco polecam ci odwiedzić audi Forum w Ingolstadt i zwiedzanie muzeum oraz fabryki 

https://www.audi.de/de/foren/de/audi-forum-ingolstadt/audi-museum-mobile/erlebnisfuehrungen.html

Co do ubezpieczenia to rozważ turystyczne na dany okres oraz jakieś lepsze AC - porównaj internet ze swoim agentem ubezp. pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i swego mienia - auta, włamania zdarzają się wszędzie ale turystyczne miejscowości przyciągają złodziejaszków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od tego, czego oczekujesz od wyjazdu, czy cięgnie Cię na zadupia i urokliwe miejsca, spanie gdzie popadnie, czy ewentualnie jedziesz po 5 gwiazdkowych hotelach, płaszczysz doopę na plaży i dwa razy przejdziesz się po starówce ;)

Dla mnie zdecydowanie pierwsza wersja jest optymalna latem, a zimą samolot i plażing.

Kilka lat temu robiłem trip po Bałkanach motocyklem w 13 dni 6500km, motocyklem w rejonach które mnie interesowały, taki wyjazd jest mocno intensywny. Samochodem te same odległości w 2016 i 2017 robiłem w 7-8 dni intensywnego jeżdżenia zwiedzania (oczywiście im więcej czasu tym więcej zobaczysz, ja niestety miałem ograniczony czas na to).

Z mojego punktu widzenia również podzieliłbym to na dwa wyjazdy, osobno Włochy i osobno Bałkany, przy czym polecam w jedną stronę przejechać przez Rumunię i Serbię, skupić się na Czarnogórze zamiast na Chorwacji, a wrócić Magistralą Adriatycką.

Co do Albanii to najładniejsze miejsca niestety nie na Audi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...