Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Podświetlenie obszaru przed samochodem po otwarciu drzwi a'la Passat i Audi A6


Kris_R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś zazdrościł posiadaczom passatów lub Audi A6, że gdy wysiadają z samochodu, po otwarciu drzwi podświetlane mają miejsce gdzie będą stawiać nogi na zewnątrz pojazdu? Miłe jest widzieć w ciemościach że nie wdepnie się w kałużę lub błoto. Otóż odpowiedzialne za to są białe lampki (takie same kształtem jak czerwone ostrzegające o otwartych drzwiach) zamontowane od spodu tapicerki na boczkach. Co sądzicie o czymś takim? Bajer wart zabawy?

Nie znalazłem na forum nic na ten temat stąd nowy wątek.

Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet oświetlenia.Można go podpiąć np.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaż_podświetlenia_nóg_po_otwarciu_drzwi64122.0.html

Ja mam , bardzo przydatna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o podświetlenie nóg wewnątrz, pod kierownicą i schowkiem u pasażera ale o podświetlenie montowane w boczkach drzwi, które oświetla ziemię na którą się wysiada[br]Dopisany: 26 Luty 2009, 13:36_________________________________________________Dziś zakończyłem pierwszą fazę montażu podświetlenia ziemi przed samochodem jak się wysiada. Kupiłem na allegro kompletną wiązkę z tymi lampkami od Audi A6. Jak zdjąć boczek nie będę tłumczył, chwilka cierpliwości i śrubokręt krzyżakowy. Następnie rozgrzanym ostrzem noża wyciąłem otworki w dole boczka. Umieściłem w nich lampki (niestety nie ma tego oryginalnego zagłębienia ale nigdzie nie ociera). Wiązkę z zakupionych lampek dosztukowałem do istniejącej już instalacji idącej do czerwonych lampek na brzegach drzwi. Następnie podpięcie wtyczki i sprawdzenie czy wszystko świeci jak należy i składanie do kupy drzwi. Teraz otwierając dane drzwi pali się konkretna lampka. Fotki wrzuce na czasie bo jeszcze zrobię jedną wieczorem aby było widać efekt.

Koszt lampek to 60 zł za 5 szt. wraz z wtyczkami i kablami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego takie oswietlenie posiada rowniez audi a4 b6 i b7 o ile ma pakiet oswietlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze bys wrzucił linka do tej strony z której kupiłes te lampki :gwizdanie:

podejrzewam ze bedzie to allegro...

i jakies fotostory... :wink4: albo chociazby schemat...

co do schematu to Kris_R mial bardzo ulatwiona sytuacje bo mial juz czerwone lampki w dzwiach a w takim przypadku wystarczy telko podpiac sie pod dwa kabelki idace do tej lampki czerwonej i wszystko, ale fotostory jak najbardziej by sie przydalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. W tym tygodniu planuję skończyć przód i wtedy zamieścić obszerne fotostory z montażu bo zdjęcia tyłu już mam. Oczywiście dużym ułatwieniem był fakt że czerwone lampki z tyłu już były i wystarczyło odpowiednio się pod nie podpiąć. Ze względu na to iż chciałem aby było to jak najbardziej profesjonalnie dlatego zdecydowałem się na ori lampki. Oto stronka z allegro:

http://allegro.pl/item555460738_audi_a6_99_04_sedan_avant_oswietlenie_kabiny.html

(moje lampki widać w dolnym prawym rogu). Ciężko je znaleźć na allegro a tymbardziej w przyzwoitej cenie i z instalacją. Dzieki temu mam wtyczki i instalacja poza wpięciem wygląda jak ori :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalnie to biała jest bardziej na środku, czemu nie dałeś na środek żeby świeciło bliżej? po otwarciu drzwi stawiasz nogi przy progu nie?

No właśnie, też na to zwróciłem uwagę, ostatnio sprawdzałem u siebie i u mnie jest już miejsce zaznaczone do wycięcia na środku. Orientuje się ktoś jakie są numery części ale tych przewidzianych do A4: lampki i wiązka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki to 8D0 947 415. One nie są tylko do A4. Lista modeli do których pasują jest długa, od A3 do RS6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy....pytanie padło dlaczego nie na środku. Otóż po pierwsze mam wersję B5 i tam nie ma przewidzianych miejsc w tapicerce na te lampki. Po drugie, w tylnych boczkach wsadziłem lampki na środku bo się dało, ale w przednich mam kieszeń akurat w tym miejscu gdzie powinna znajdowac się lampka więc dziurę miałbym na wylot stąd przesunałem ją drochę dalej ale w niczym to nie przeszkadza. Tyle drogą wyjaśnień. A co do lampek te same idą do Audi A6, Passata B5 i innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dołączam się do pytania też nie mam podświetlenia boczków (czerwonych lampek). Gdzie można się wpiąć, żeby stała się jasność :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampki po otworzeniu drzwi fajna sprawa zwłaszcz jak sie wysiada w nocy przy braku oświetlenia na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podłaczyc te lampki jesli u mnie nie ma tych czerwonych????

proponuje przeczytać :naughty:http://www.a4-klub.pl/smf/b5_1z_lampeczki_drzwiowe_gdzie_je_wsadzic-t60209.0.html;msg691077#msg691077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...