Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8T BFB S-Line Sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, to jest mój nowy nabytek, A4 B7 z oryginalnym S-linem oraz motorem 1.8T BFB, do pełni szczęścia brakuje tylko quattro ?, stare B6 znalazło nowego właściciela.

Auto zakupione z województwa Mazowieckiego, konkretnie stolicy kraju ?

Do zakupu skłoniło mnie dosyć nietypowe wyposażenie, bezwypadkowość (jedynym mankamentem jest lekko drapnięty tylny błotnik przy rancie na dole ale to się kiedyś pomaluje), oryginalny przebieg który sprawdzałem w ASO. Autem jeździła osoba która kupiła je nowe i była jego jedynym właścicielem :D co ciekawe autko było serwisowane w ASO Audi aż do 2016roku :D jak obejrzałem je od spodu byłem zaskoczony w moim B6 nie było żadnej osłony a tutaj wszyściutko zabudowane plastikami.

 

47355491_1083771481804419_9042004754879741952_n.jpg

 

 

Zanim zacznie się modzenie, na początek trwa akcja "irytująca wibracja"

Konkretnie chodzi o to że są delikatne wibracje wyczuwane na karoserii jak w moim poprzednim B6 1.9TDI, co jest mega irytujące bo nie po to się kupuje benzyniaka żeby zachowywał się jak diesel. Na forum gdzieś znalazłem że to częsta przypadłość w 1.8T i ponoć "ten typ tak ma" ale ja chcę z tym walczyć i mam nadzieję że się uda.

Opublikowano
  • Autor

Wstępne oględziny po dojechaniu do domu :D nie jest źle.

Przepustnica lekko zabrudzona ale idzie do czyszczenia, kolektor całkiem spoko nie jest brudny jak w moim poprzednim B6 :P, jedynie są śladowe ilości oleju.

IMG_20181205_125112_1.jpg

IMG_20181205_125052.jpg

IMG_20181205_125139_1.jpg

IMG_20181205_125149.jpg

 

 

Cewki oczywiście utopione w oleju i ogólnie poci się z pod uszczelki klawiatury, więc na dniach trzeba będzie to wymienić, co ciekawe mam jeszcze oryginalne cewki Audi.

IMG_20181205_131801.jpg

IMG_20181205_132449.jpg

 

No i odma a konkretnie jedna z jej części ten grzybek jest w nim troszkę masła (widać że robiła krótkie trasy, na szczęście pod korkiem oleju czy na bagnecie brak masełka).

IMG_20181205_133942.jpg

IMG_20181205_133954.jpg

Opublikowano

Gratuluje zakupu furki i bezawaryjności życze :wink4:

Pokaż środek autka :wink:

Najważniejsze porobisz i nic więcej nie powinno się dziać:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Na dniach dam więcej fotek, bo teraz nie mam kiedy zabardzo ich zrobić. Odrazu będą fotki z czyszczenia itp ?

Opublikowano
  • Autor

Na początek czyszczenie odmy oraz zaworku, jak narazie jedyne co musiałem dokupić to słynne kolanko odmy w 1.8t wraz z uszczelką nową.

Dużo zdjęć nie robiłem bo zimno, ręce brudny itp

Po adaptacji przepustnicy i 1 odpaleniu miałem wrażenie że wibracje są o 1/3 mniejsze niż były (być może to efekt placebo).

Niestety jedynie udało mi się dostać to kolanko firmy FEBI, najlepsza firma jaka u mnie była dostępna na miejscu.

IMG_20181211_143758.jpg

Kilka fotek z czyszczenia.

IMG_20181211_145833.jpg

IMG_20181211_152112.jpg

IMG_20181211_162247.jpg

IMG_20181211_162254.jpg

IMG_20181211_165246.jpg

IMG_20181211_165257.jpg

Odrazu jak tyle rozebrałem to był szybki wgląd na turbo.

IMG_20181210_151956.jpg

 

Edytowane przez hunter999

Opublikowano

Co do tego turbo to jest tak jak ci pisałem już na grupie. Ten luz mógłby być mniejszy - u mnie jest mniejszy.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj zabrałem się za logi dynamiczne, ktoś może powiedzieć czy jest ok ?

002-033 http://vaglogi.pl/log-002_033_6bcmYW.html

003-020 http://vaglogi.pl/log-003_020_5aq1XOX.html

115-118 http://vaglogi.pl/log-115_118_HU5k6s6.html

Opublikowano

Najlepiej to utwórz nowy temat tutaj z logami.. bardziej ktoś pomoże..

 https://a4-klub.pl/forum/195-18t/?page=2

Opublikowano
  • Autor
58 minut temu, Adam87 napisał:

Najlepiej to utwórz nowy temat tutaj z logami.. bardziej ktoś pomoże..

 https://a4-klub.pl/forum/195-18t/?page=2

Ok, tak zrobię :)

Opublikowano
5 minut temu, hunter999 napisał:

Ok, tak zrobię :)

Co to diesel że robiłeś tylko do 4 tys ? Przynajmniej do 6 tys. trzeba robić. Z tego co widać to duże stuki, świece kiedy wymieniane ? Być może cewki będzie trzeba zmienić.  Turbo też trochę przeładowuje. Zrób porządne logi od 1500 - 6200, wcześniej skasuj błędy nawet jak ich nie ma :)

Opublikowano
  • Autor

Narazie zabrałem się za wymianę płynu wspomagania bo zamówienia już idą (uszczelki itp) ?

Przód auta został profesjonalnie podniesiony ?

IMG_20190304_183754.jpg

 

Następnie demontaż zbiornika do mycia (oczywiście wszystko się pozalewało ? )

IMG_20190304_155502.jpg

 

A tutaj profesjonalne narzędzie do zatkania króćca powrotnego ?

IMG_20190304_181908.jpg

 

Układ przepłukany 3 razy, pod koniec wreszcie zaczął lecieć zielony płyn.

Użyłem polecanego TOTAL LHM PLUS oraz do przepłukania resztek MANNOL 8990.

IMG_20190304_180438.jpg

 

 

Edytowane przez hunter999

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kolejnym etapem napraw było uszczelnienie góry silnika a konkretnie uszczelka pod pokrywą oraz napinaczem.

Potrzebne elementy poniżej ?

IMG_20190311_140119.jpg

 

Motor przed wymianą uszczelek.

IMG_20190311_145704.jpg

 

Na początku demontaż cewek, jak widać całe mokre przesz uszczelkę która puszcza olej.

IMG_20190311_145739.jpg

IMG_20190311_150026.jpg

 

Po demontażu pokrywy, nie było tak źle troszkę syfu.

IMG_20190311_163625.jpg

 

I teraz problem jeśli po wkręceniu blokady napinacza łańcuch się nie poluzuje należy wrzucić 5 bieg i bujać autem przód tył.

IMG_20190312_125019.jpg

 

Niektórzy decydują się dawać sylikon na tą uszczelkę inni nie, ja jednak dałem aby mieć pewność że nie będę musiał robić tego za kilka miesięcy znowu.

IMG_20190312_135427.jpg

 

Napinacz lekko wymyty i już założony ?

IMG_20190312_145732.jpg

 

Łańcuch nie ma wcale luzów co mnie cieszy niezmiernie (jedna wymiana mniej) jak jest napięty nie da się go ruszyć.

IMG_20190312_160912.jpg

 

Podczas odkręcania wałka ssącego do demontażu napinacza niektóre elementy trzymające wałek miały oryginalnie sylikon, więc ja też dałem.

IMG_20190312_152749.jpg

 

Pokrywa silnika od środka został wymyta z nagaru K2 Akra(troszkę słaby płyn bo poszło pół butelki).

IMG_20190312_181834.jpg

 

Miejsce stykania uszczelek zostało wyczyszczone i odtłuszczone zmywaczem sylikonu.

IMG_20190312_160220.jpg

 

No i składanie resztek ?

IMG_20190312_184059.jpg

 

Istotne rzeczy to śruby od wałka ssącego, napinacza, pokrywy silnika przykręca się momentem 10Nm.

 

 

Edytowane przez hunter999

Opublikowano
  • Autor

Niedawno dojechał do mnie taki oto zestawik widoczny na zdjęciu ?

IMG_20190316_122932.jpg

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj zostały zamontowane nowe świece NGK ?

IMG_20190316_110654.jpg

IMG_20190316_110618.jpg

 

Do usunięcia zgromadzonego syfu w gnieździe świecy użyłem strzykawki ze słomką do odessania oleju (który leciał tam przez starą uszczelkę), oraz kompresora i benzyny.

IMG_20190311_144033.jpg

IMG_20190311_154635.jpg

 

Nowe Świece dokręcone momentem 27Nm, poniżej stare świece jeszcze były ori Audi.

IMG_20190316_125952.jpg

 

Po wkręceniu nowych świec trzeba je wygrzać podczas 1 odpalenia na nich auta, więc auto zostało zagrzane do 90 stopni a później krótka przejażdżka 4km ?

Opublikowano

No no kolego z takim podejściem to to auto daleko zajdzie, dobra robota. Na koniec planujesz jakieś podniesienie mocy? :) ?

Opublikowano
  • Autor

Narazie planuję doprowadzić go do stanu idealnego ? Później będę coś modził, zastanawiam się nad podniesieniem mocy bo w mojej okolicy jest osoba która robi to za 700zł, ale to dopiero jak stwierdzę że braknie mi koników w aucie ?

Opublikowano

Kolego, aż miło się patrzy jak przykładasz się do relacji o aucie i dbania o nie ;)

Bezawaryjności ;)

Opublikowano

Robota jak bym robił swoje własne - podoba mi się!

Też muszę się kiedyś przymierzyć do wymiany tej uszczelki pod pokrywą zaworów. Póki co ogarniam inne rzeczy :)

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj auto oddałem na wymianę łożyska bo nie miałem czasu na samodzielną jego wymianę, ale część myślę że dobra bo firmy FAG, dodatkowo małe mycie auta i lekka polerka woskiem z K2 ?

IMG_20190318_164125.jpg

 

IMG_20190320_151421.jpg

IMG_20190320_151446.jpg

Opublikowano

Hunter ... jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili ... tym całym wątkiem - świetne podejście do samochodu :D

Ps. piękny kolor samochodu :D : D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.