Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Parująca tylna lampa


ems

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, po ostatnich deszczach praktycznie morze sie w niej zrobiło. Wyjąlem ja do osuszenia, pekniec brak, poskładałem do kupy, mineły 2 dni i problem powrócił. Ktoś sie juz spotkał z czyms podobnym ? Na co jeszcze zwrócić uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co jeszcze zwrócić uwage ?

Na jej zamocowanie. Od góry powinna być rynna wyprofilowana, zeby woda uciekala, a nie wpadala za lampe. Sprawdz jeszcze to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jej zamocowanie. Od góry powinna być rynna wyprofilowana, zeby woda uciekala, a nie wpadala za lampe. Sprawdz jeszcze to.

Jesli chodzi o ten kawałek plastiku-gumy, który jest zakrywany przez klape to rzeczywiscie jest on delikatnie odgiety ale nie udalo mi sie zamocowac tak lampy aby ta oslona przylegała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja mam zaparowaną lampe właśnie ta w ktorej jest uszczelka, natomiast druga, ta w ktorej nie ma tej uszczelki jest zupełnie sucha. Trochę to nielogiczne ale tak się dzieje.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie , wyjmij lampę , w rynienkę gumową od góry wciśnij trochę silikonu bezbarwnego , dociśnie on trochę uszczelkę do nadwozia. Po założeniu lampy nadmiar silikonu na świeżo usuń . U mnie to pomogło do tej pory mam spokój . Wcześniej musisz bardzo dobrze wysuszyć lampę-moja się suszyła całą noc na grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupiłem moja A4 to już miała zaparowaną tylną lewą lampę ale po ostatnich wyjątkowo ciepłych dniach i staniu na słońcu para ulotniła się:D. I tak będę musiał to sprawdzić czy uszczelka dobrze przylega bo prawa lampa nie paruje wogólę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez parowalo po myciu i okazalo sie ze lampa ma malutkie szczelinki w miejscu klejenia - wysuszylem, skleilem (uzupelnilem szczeliny) klejem 2-skladnikowym i po klopocie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak często wymienia sie żarówki i czy za każdym razem będzie się chciało silkonować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad ma a6 c6 i też ma problem z parowaniem lamp widać że to nie tylko w a4 tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też parowała prawa strona. Po zdemontowaniu lampy zauważyłem, że woda przedostaje się do jej wnętrza w górnej części połączenia korpusu lampy z płytką z żarówkami (świeże zacieki). Po wysuszeniu klosza, w górnej części obudowy lampy podkleiłem miejscowo odchodzącą gumową uszczelkę, a następnie przed złożeniem korpusu lampy z płytką z żarówkami, krawędź styku (uszczelkę) potraktowałem silikonem w sprayu. Zatrzaskując płytkę z żarówkami w korpus lampy starałem się to tak złożyć aby woda nie mogła przeciekać w górnej części przylegania /na zatrzaskach wyczuwalny luz wzdłużny góra-dół/. Jak na razie - miesiąc czasu - myjka ciśnieniowa i deszcz nie mają szans :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odgrzeje kotleta, moze mi ktos na zdjeciu zaznaczyc gdzie sprawdzic uszczelnienie tej lampy ? Co ciekawe ostatnio wysuszylem cholere, zamontowalem rano wstaje i znowu zaparowana. Najepsze jest to , ze nie padal deszcz :(

frntu.jpg

backwy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również mam problem z parująca lewą lampą. Czy ktoś może napisać jak ją zdemontować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da sie w jakiś sposób rozkleić tylną lampe żeby ją wyczyścić w środku ?

Edytowane przez pyskaty92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...