Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ładowarka indukcyjna a4 b9


Toma21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy oriętuje się ktoś czy trzeba programować ladowarkę jeśli jej wczesniej niebyło zamieżam założyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę w zadanym pytaniu, ale u mnie telefon Samsung S9 nagrzewa się do takich temperatur przy ładowaniu bezprzewodowym w phonebox'ie, że czasami się restartuje lub zawiesza. Przy innych ładowarkach bezprzewodowych nie mam takich problemów. Nie wiem, czy to tylko mój problem, ale może nie warto się w to bawić.

Edytowane przez fio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2018 o 14:06, Toma21 napisał:

Witam mam pytanie czy oriętuje się ktoś czy trzeba programować ladowarkę jeśli jej wczesniej niebyło zamieżam założyć? 

To nie jest tylko ładowarka, phonebox wzmacnia również sygnał telefonu więc do pełnej funkcjonalności trzeba jeszcze antenę i pewnie kodowanie. Chyba że ją tylko zasilisz, ale to na jakimś bezpieczniku. Dla mnie ta ładowarka jest super, choć rzeczywiście iPhone8 potrafi się troche nagrzać ale na pewno nie jest to jakiś problem, tzn mnie się tel nie wyłącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fio w mojej A4 B9 mam ten sam problem z przegrzewaniem się telefonu w trakcie ładowania. Nie jest to Samsung, tylko iPhone 8. Czy znasz już może przyczynę takiego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mathrix napisał:

Czy znasz już może przyczynę takiego zachowania?

Nie i serwis też nie. Kontroluję to na dłuższych trasach. I niekiedy odkładam telefon do tego bocznego rowka, żeby się nie ładował.

 

15 godzin temu, czarny69 napisał:

Ładowanie indukcyjne ma to do siebie, że nagrzewa telefon, niestety...

Zgoda, ale żadna inna ładowarka, z której korzystałem nie przegrzewała telefonu (restart, zawieszanie). Tutaj u mnie też nie dzieje się to zawsze. Problemem jest doładowanie telefonu z niskiego poziomu baterii (długie ładowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, proarnes said:

To chyba zależy jednak od telefonu. Mam od jakiegoś czasu Xiaomi i się nie nagrzewa specjalnie.

Kolego nie mogę się z Tobą zgodzić. Miałem już kilka telefonów z bezprzewodowym ładowaniem i kilka bezprzewodowych ładowarek (bo nic nie jest wieczne, albo kawoszczelne). Delikatnie podniesiona temperatura się zdarza- DELIKATNIE. Ale żeby telefon był parzący i się zawieszał czy resetował... tego nigdy nie miałem.

Zgłoszę sprawę teraz w serwisie- i tak podświetlenie drzwi mi nierównomiernie świeci więc niech zobaczą od razu w czym problem.

Edytowane przez mathrix
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą ładowarka kładę swój telefon i nie działa huawei p 20 lite, coś trzeba jeszcze w opcjach załączyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten telefon w jakimś Cover? Jak jest za gruby może się zdarzyć, że nie będzie ładowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że problem grzania występuje tylko wtedy, gdy w tel. jest wszystko uruchomione i Yanosik dział w tle.

Przydał by się tam jakiś nawiew to rozwiązało by problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/11/2021 at 11:26 AM, patryciusz said:

Zauważyłem że problem grzania występuje tylko wtedy, gdy w tel. jest wszystko uruchomione i Yanosik dział w tle.

Przydał by się tam jakiś nawiew to rozwiązało by problem. 

Ni bardzo rozumiem. Telefon to komputer- tyle że w innej obudowie. Stwierdzenie 'wszystko' jest bardzo nieprecyzyjne. Nawiew mógłby co najwyżej wyeliminować albo ograniczyć skutek- nie przyczynę. 
Mi grzał się na maksa iPhone 8, iPhone SE2 i dalej grzeje iPhone 13. Nie da się z tego korzystać na dłuższą metę. Ciekaw jestem, czy to problem jakiejś wadliwej serii tych phoneboxów, czy może wszystkich A4ek. 
Serwis nie stwierdził usterki w tamtym czasie kiedy zgłaszałem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon, tam się grzeje nawet jak jest podpięty na kablu i nie leży bezpośrednio na ładowarce indukcyjnej. 

Zdecydowanie jest to problem braku przepływu powietrza w zamkniętej przestrzeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...