Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie klocki i tarcze polecacie do Audi A4 B9?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 11.12.2023 o 21:52, Bayer napisał(a):

Podzielę się z forumowiczami swoim doświadczeniem. Oryginalne klocki i tarcze na przodzie i tyle skończyły się w mojej A4 po około 50tys.

Bazując na poleceniu serwisu zamontowałem tarcze i klocki Textar. Obecnie zrobiłem na nich około 15tys. km. Siła hamowania podczas przeglądu wyszła bardzo dobra.

Pylą się jak wszystkie. Z tyłem nie mam problemu. Przód piszczy jak cholera. Raz serwis próbował coś poprawić, wyczyścili, posmarowali, poskładali i po chwili wróciło piszczenie.

Zgłosiłem to do producenta, bardzo sympatyczny kontakt, ale skończyło się na niczym, "temat rzeka". Wszyscy umyli ręce. W zimie nie jest to takie irytujące, bo przez szyby nie słychać. Na wiosnę pewnie wywalę to "dziadostwo".

 

Układ 1LE 1KF w oryginale było: przód komplet zaciski ATE 4 tłoczkowe i klocki ATE, tył zaciski TRW klocki ferrodo.

Zamontowane Textar na przodzie:

tarcze 92282605

klocki 2240201

 

Zamontowane Textar na tyle:

tarcze 92238305

klocki 2230801

styk ostrzegawczy 98057400

 

Założ sobie bna przód zestaw 6tłoków z S4 B9 i będzie spokój. Do tego OEM klocek i będzie banan na twarzy.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dzień dobry,

poproszę o sprawdzenie nr: klocki, tarcze + czujniki zużycia na obie osie do A4 B9 2.0 TDI, VIN: WAUZZZF46HA135577

dziękuję.

 

Opublikowano
7 godzin temu, gkowalski56 napisał(a):

Dzień dobry,

poproszę o sprawdzenie nr: klocki, tarcze + czujniki zużycia na obie osie do A4 B9 2.0 TDI, VIN: WAUZZZF46HA135577

dziękuję.

 

 

8W0 615 301 AA

8W0 698 151 BB

8W0 615 121 H

8W0 615 601 H

8W0 698 451 BJ

8W0 615 121 E

Opublikowano

Witam,

Poproszę o sprawdzenie zestaw tarcze oraz klocki z czujnikami zużycia, przód oraz tył Audi A4 B9 2.0TFSI 252 KM VIN:

WAUBNAF46HN026172

Edytowane przez triCKy1987

Opublikowano
14 godzin temu, triCKy1987 napisał(a):

Witam,

Poproszę o sprawdzenie zestaw tarcze oraz klocki z czujnikami zużycia, przód oraz tył Audi A4 B9 2.0TFSI 252 KM VIN:

WAUBNAF46HN026172

 

8W0 615 301 AB

8W0 698 151 BC

8W0 615 121 H

8W0 615 601 K

8W0 698 451 BE

8W0 615 121 E

Opublikowano

Hej, czeka mnie wymiana kompletu na przód i tył.Prośba o wysłanie kodów dla WAUZZZF47JA221681 @Dev. Bardzo dziękuję :)

Opublikowano
4 godziny temu, wichererere napisał(a):

Hej, czeka mnie wymiana kompletu na przód i tył.Prośba o wysłanie kodów dla WAUZZZF47JA221681 @Dev. Bardzo dziękuję :)

 

8W0 615 301 T

8W0 698 151 BG

8W0 615 601 H

8W0 698 451 BJ

8W0 615 121 E

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, proszę o sprawdzenie kompletu tarcze, klocki, czujniki na obie osie. VIN: WAUZZZF42JA161924

Dziękuję

Opublikowano

Witam

 

Bardzo prosze o pomoc jakie klocki i tarcze na tył:

 

WAUZZZF49GA041935

 

Dziekuje serdecznie :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Co mogę pod ten VIN zamontować : WAUZZZF48HA025582 ?
Z góry dziękuję ?

Opublikowano
W dniu 29.02.2024 o 19:23, simon__75 napisał(a):

Co mogę pod ten VIN zamontować : WAUZZZF48HA025582 ?
Z góry dziękuję ?

 

co chcesz

Opublikowano

Uszanowanie,

 

proszę o sprawdzenie kompletu: tarcze, klocki, czujniki przód+tył dla: A4 B9 2.0 TDI 150PS S-tronic

 

WAUZZZF46KA068048

 

Ponieważ mam corporatebenefits chcę zakupić w kfzteile24, jeśli są tam jakieś produkty/marki bardziej godne polecenia niż inne, proszę o rekomendację :)

 

Z góry piękne dzięki

 

Opublikowano

@Dev podbijam, jesli masz możliwość proszę o sprawdzenie kodów części, zanim kupię coś niepasującego ;)

 

WAUZZZF46KA068048

 

tarcze, klocki, czujniki przód+tył dla: A4 B9 2.0 TDI 150PS S-tronic

 

dziękuję

 

Opublikowano
W dniu 2.03.2024 o 22:11, Dev napisał(a):

 

co chcesz

bardzie o rozmiar tarcz i ewentualnie jakie klocki dobrać. Chciałbym wymienić przód i tył na na te chwilę kasy na zestaw z S4 nie naskrobie :(

Opublikowano

no to nic innego ciekawego nie zapodasz

chyba ze 338/330

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@Dev Cześc, a moglbyś mi podpowiedzieć, co do mnie co wejdzie? Dobrze mi się wydaje  że też 338/330?

WAUZZZF46GA044288 

 

Edytowane przez rychurychu

Opublikowano

338/330

Opublikowano

Cześć 

Stoję przed wymianą tarcz przód/tył w moim Allroad 2.0 TFSI. Oryginały (ATE) wytrzymały ponad 50 k km, czym byłem mega pozytywnie zaskoczony!!!! No to wymieniłem je również na ATE  24.0130-0245.1 338 cm z klockami Ferodo FDB4616, ale to już kompletnie inna bajka niż te , które były na pierwszym montażu. Hamulce ułożyłem zgodnie ze sztuką, ale niestety kilka hamowań z prędkości autostradowych (niemieckich ?) i tarcze biją. Kolejny zestaw - to samo. ?Na fabrycznych nie było tego problemu!

 

W związku z tym

 

1. Proszę o przesłanie kodów tarcz i klocków oraz  średnicy tyłu dla VIN  WAUZZZF47HA009731 oraz podanie średnicy tylnych tarcz. Wiem, że z przodu mam 338 cm

2. Zaproponowanie sprawdzonego zestawu, który w miarę da radę. Rozważałem nawet zakup tarcz i klocków w ASO, ale nie są w stanie zagwarantować, że ich jakość będzie zbliżona do tych na pierwszy montaż

3. Czy opisywany w innym wątku swap z S4 wejdzie na oryginalne felgi 18' ? - Zdjęcie felg poniżej. Czy ma on większy sens przy zmianie z moich fabrycznych 338?

 

 

 

 

A4 B9.png

Opublikowano

Oryginalne tarcze to na pewno nie jest Ate

Czym czyściłeś piasty ? Sprawdzałeś bicie ?

Opublikowano
23 godziny temu, Dev napisał(a):

Oryginalne tarcze to na pewno nie jest Ate

Na tarczach był znaczek ATE. Auto mam od nowości, ale wiem, że Ty się znasz w temacie, bo widziałem Twoje wypowiedzi.

23 godziny temu, Dev napisał(a):

Czym czyściłeś piasty ? Sprawdzałeś bicie ?

Nie wiem. Robił mi to zaprzyjaźniony serwis. Wydaje się, że mają pojęcie o robocie.? Sprawdzanie było bicie na pewno przy drugiej wymianie.  Zgłoszenie reklamacyjne. Tarcze pogięły się po kilku tysiącach kilometrów.

P.S. Dzięki za zainteresowanie tematem!
Możesz pomóc w pozostałych punktach mojego zapytania?
 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.