Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Program vag w telefonie


Dawid...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdy u mechanika wpinal laptopa i sprawdzal komputer auta pozniej telefonem prze z blutu sprawdzal dpf. Moje pytanie brzmi co on mial za program w telefonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że używał tylko telefonu z odpowiednim oprogramowaniem, łącząc się z odpowiednim sterownikiem auta przez BT samochodu ? :decayed::P

A może jednak podpinał jakieś urządzenie do złącza diagnostycznego auta , które to dopiero po swoim BT łączyło się z telefonem i na dedykowanej aplikacji uruchomionej na telefonie wyświetlało żądane wyniki ??? :whistling::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo podpina małe pudełeczko w samochodzie pod gniazdo nie wiem jak jest w twoim ale w moim Audi A4B5 Avant kombi mam gniazdo między fotelami kierowcy/Pasażera kostkę pod pokrywą tylnej popielniczki i to łączy się z kompem samochodu potem z tel. to te pudełko wraz z programem na tel kosztuje ok 350 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELM 327,bardziej zabawka niż funkcjonalny sprzęt. Potrafi odczytywać różne parametry silnika,w tym dane z sond i inne dane dotyczące spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam poprzednią wersję tego urządzonka , do podstawowej diagnostyki nadaje się ( bez kodowania i logów ) :D :

https://viaken.pl/pl/interfejs-vscan-md136.html

Można jeździć cały czas z podpiętym i w każdej chwili podglądać bloki pomiarowe, odczytywać błędy , kasować błędy .

Być może ta nowsza wersja ma większą funkcjonalność :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz cos do grupy VAG to zobacz jeszcze na OBDEleven (w wersji PRO)

Przykladowa aukcja: https://allegro.pl/obdeleven-pro-interfejs-diagnostyczny-vag-skaner-i7639846124.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi tylko i wyłącznie na podgląd DPF to wystarczy zwykła kosta OBD2 na bluetooth, smartfon i program ze sklepu google "VAG DPF free"

Sam mam i działa.

 

Screenshot_20180729-1641551.png

Edytowane przez Pawmichtim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten modul wystarczy do kontroli dpf na tel? Do obsługi mam VCD potrzeba mi tylko mieć kontrolę żeby wiedzieć kiedy będzie wypalanie dpf. 

 https://allegro.pl/oferta/elm-327-interfejs-obd-ii-2-obd2-bluetooth-cd-vag-7534283182

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie wiedzieć o stopniu zapełnienia filtra to można ściągnąć program vag dpf, ale wersji płatnej (ok. 20zł.). Jest on bardziej rozbudowany od wersji free. Ale działa dobrze. 

Screenshot_20190421-123600.png

Screenshot_20190421-122922.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuje OBDEleven w wersji pro i polecam. Jest bardzo zbliżony do vcds i można kodować. Ma też aplikacje w których można jednym przyciskiem zakodować albo np usunąć inspekcję oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie spamować nowym tematem tu zapytam, co waszym zdaniem jest przyjemniejsze w użyciu Obd eleven pro czy http://www.e-service.info.pl/VAG012.html

Będzie używane do prostych logów błędów silnika/skrzyni, odczytu zapchania dpf'a czy kodowań typu doświetlanie zakrętów czy liczników, ew coś z navi.  Auta to A4B8 i Tiguan 2016r.

No i fajnie by było aby działało ze starszymi autami, ale wtedy jakieś przejściówki trzeba, tak?

Edytowane przez davis693
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten ObdEleven Pro pozwoli mi na zakodowanie np grzania lusterek?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odswieżę trochę temat. Na naszym forum generalnie mało jest informacji na temat obdeleven. Chciałbym się zapytać, czy ktoś kodował tempomat w a4 b7 za pomocą tego interfejsu ? Nie chce mi przyjąć standardowego kodowania 11463 w engine i dostęp bezpieczeństwa. Wyświetla jakiś błąd 35 na czerwono i komunikat o niepoprawnym loginie. Jest ktoś wstanie mi pomóc ? Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 20:35, Pawmichtim napisał:

Jeżeli chcecie wiedzieć o stopniu zapełnienia filtra to można ściągnąć program vag dpf, ale wersji płatnej (ok. 20zł.). Jest on bardziej rozbudowany od wersji free. Ale działa dobrze. 

Screenshot_20190421-123600.png

Screenshot_20190421-122922.png

Gdzie i jaki kupiłeś do tego programu interfejs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...