Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BKE] Wymiana oleju (korek spustowy a ssanie od góry)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może komuś się to przyda!

Wymieniałem wczoraj po raz trzeci olej u siebie w 1.9 BKE. Dwa pierwsze razy wymieniałem w warsztacie za każdym razem wysysali od góry za pierwszym razem wyssali 3,8 litra za drugim około 4 l za pierwszym i drugim razem pokazywali ssaka i bagnet kontroli poziomu oleju że jest już suchy i nic w silniku nie ma. Postanowiłem sam wymieni i sprawdzić. Odkręciłem osłonę potem korek i jakimś cudem ściekło mi prawie 4,6 litra :gwizdanie:

Opublikowano

No i przy okazji wyczyścisz korek magnetyczny...

Opublikowano

ogólnie - powinno się spuszczać... ssak to jedynie naokoło filtra oleju (mieście się tam jakieś 300ml) jeśli Ci się nie chce wyciągać papierem...

Opublikowano

ogólnie - powinno się spuszczać... ssak to jedynie naokoło filtra oleju (mieście się tam jakieś 300ml) jeśli Ci się nie chce wyciągać papierem...

A glębiej z chłodnicy oleju? :cool1:

Opublikowano

ogólnie - powinno się spuszczać... ssak to jedynie naokoło filtra oleju (mieście się tam jakieś 300ml) jeśli Ci się nie chce wyciągać papierem...

A glębiej z chłodnicy oleju? :cool1:

ja tylko czytam... nie mam takiej wiedzy jak Ty :naughty:

ale piszą chłopaki że nie polecają ssaków (o ile się nie mylę to się to nazywa dynamiczne)

Opublikowano

Choćby skały robiły wiecie co, to nie da się spuścić z auta całego oleju, pozostaje on jeszcze w układzie smarowania.

Wiadomo, że lepszym rozwiązaniem będzie to, które pozwoli pozbyć się za auta większej ilości zużytego oleju.

Opublikowano

ogólnie - powinno się spuszczać... ssak to jedynie naokoło filtra oleju (mieście się tam jakieś 300ml) jeśli Ci się nie chce wyciągać papierem...

A glębiej z chłodnicy oleju? :cool1:

Luzujesz śrubę mocującą chłodnicę do podstawy i pięknie spłynie.
Opublikowano

Luzujesz śrubę mocującą chłodnicę do podstawy i pięknie spłynie.

Albo wsadzasz cienką rurkę w owalną dziurę w dnie obudowy filtra i ładnie wszystko odsysasz - jak nie maszyną to dużą strzykawką. :wink4:

Opublikowano

nie ma co cudowac, jezeli komus naprawde zalezy, to tylko przeplukanie nowym olejem, i po 100km ponowna wymiana.

ale uwazam ze to przesadne zabiegi, i tak olej w silniku wysokoproeznym, nigdy nie bedzie wygladal tak jak w benzynowym

Opublikowano

nie ma co cudowac, jezeli komus naprawde zalezy, to tylko przeplukanie nowym olejem, i po 100km ponowna wymiana.

ale uwazam ze to przesadne zabiegi, i tak olej w silniku wysokoproeznym, nigdy nie bedzie wygladal tak jak w benzynowym

Musashi wybaczm ale kolejny raz się z Tobą nie zgodzę. 2 min pracy a masz usunięte z silnika ok. 400-500 ml starego oleju. Po co to zostawiać jak można w to miejsce mieć świeży?

Opublikowano

na własnym przykładzie napiszę, że ssaki są OK bo wycyckał do cna stary olej (chłodnica oleju to już inna sprawa) a przy kolejnej wymianie uszkodzili mi gwint w misce olejowej (gwint śruby wytrzyma ale miski już nie) ale wymienili mi miskę (jak przystało na fachowy serwis).

Jednym słowem jestem za ssakami.

Opublikowano

nie ma co cudowac, jezeli komus naprawde zalezy, to tylko przeplukanie nowym olejem, i po 100km ponowna wymiana.

ale uwazam ze to przesadne zabiegi, i tak olej w silniku wysokoproeznym, nigdy nie bedzie wygladal tak jak w benzynowym

Musashi wybaczm ale kolejny raz się z Tobą nie zgodzę. 2 min pracy a masz usunięte z silnika ok. 400-500 ml starego oleju. Po co to zostawiać jak można w to miejsce mieć świeży?

nie zacytowalem, chodzilo mi o spuszczanie z chlodniczki oleju.

pozatym, jestem za wymiana oleju co 8000-10000 km.

przy wymianie, odsysam, spuszczam, ale bez nadmiernych cudow :cool1:

Opublikowano

Ja odkręcam chłodnicę oleju. 20 minut dodatkowej pracy a 0.5l więcej schodzi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.