Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz


lider57

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz kiedyś się tu udzielalem i po ponad roku użytkowania LPG wypowiem się jeszce raz. Same plusy nie odczuwam róznicy między Bena a LPG podczas jazdy, auto tak samo przyspiesza jak na benie. Pracjue tak samo i do tego spadek kosztów ekspluatacji prawie o połowe.

SkorpionGT, Magic Jet, Stag300+ jakieś 25 000km bez najmiejszych problemów. I teraz od nie dawna jakies 2tyś po programie regulacja i śmiga pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kazdy zahwala lpg itp ale powiedzcie mi czy ma ktos gaz w anglii w 1.8T :mysli: bo zastanawiam sie czy sie oplaca jak za przecietna dniowke tankuje sie tu bak paliwa :mysli: czy jest sens przerabiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kazdy zahwala lpg itp ale powiedzcie mi czy ma ktos gaz w anglii w 1.8T :mysli: bo zastanawiam sie czy sie oplaca jak za przecietna dniowke tankuje sie tu bak paliwa :mysli: czy jest sens przerabiac ?

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :wink4:

po co robić lpg w aucie skoro starcza im z pensji w zupełności na PB ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kazdy zahwala lpg itp ale powiedzcie mi czy ma ktos gaz w anglii w 1.8T :mysli: bo zastanawiam sie czy sie oplaca jak za przecietna dniowke tankuje sie tu bak paliwa :mysli: czy jest sens przerabiac ?

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :wink4:

po co robić lpg w aucie skoro starcza im z pensji w zupełności na PB ?????

Jak to po co?

Żeby być ekologicznym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak sie ma na gaz to ponoc wjazdy do pierwszych stref sa inaczej liczone itp, no i wiadomo skoro tanszy jest gaz w pl to moze i tu tanszy (czyt. Zadalem pytanie czy ktos jezdzi na gazie w uk) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko kazdy zahwala lpg itp ale powiedzcie mi czy ma ktos gaz w anglii w 1.8T :mysli: bo zastanawiam sie czy sie oplaca jak za przecietna dniowke tankuje sie tu bak paliwa :mysli: czy jest sens przerabiac ?

Jak ktoś jest leniwy i nie chce mu sie pracować to jeździ na gazie za 1/2 ceny PB i tyle.

Najlepiej załżyć gaz w Polsce bo tam może być to drogo i obawiam sie, że mało profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwy czy nie chodzi mi tez czy mozna wjezdzac do pierwszej strefy itp jednak to kosztuje dniowo 8f a na gazie ponoc mozna bez oplat wjezdzac, pytam mniej wiecej tez o to, bo jak nie ma roznicy to mnie butelka z gazem wali :decayed: za dniowke to masz caly bak i jeszcze zostaje tylko w polsce tak ludzi okradaja :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest leniwy i nie chce mu sie pracować to jeździ na gazie za 1/2 ceny PB i tyle.

bez komentarza :kox::polew:

wlasnie sie klania czytanie ze zrozumieniem :decayed: widac kto nie uwazal na lekcjach w podstawowce tylko sie babolami w nosie zajmowal :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest leniwy i nie chce mu sie pracować to jeździ na gazie za 1/2 ceny PB i tyle.

bez komentarza :kox::polew:

wlasnie sie klania czytanie ze zrozumieniem :decayed: widac kto nie uwazal na lekcjach w podstawowce tylko sie babolami w nosie zajmowal :kox:

Jak dla mnie prosta sprawa po co mam tyrać na zbiornik paliwa cały dzięń jak mogę jeździć na gazie i nieć to samo za połowę pracy mniej.

Pracowici jeżdzą na Pb i biorą wszystkie nadgodziny, bo przecież jak stać Cię na 12 letnie audi to i na benzynę :polew: :polew: :polew: A drugi jeszcze podjudzi "szkoda turbiny do gazu" - a niemiec pozbył sie tego samochodu bo już się wyeksploatował, a w Polsce większość patrzy jak w lusterko.

Jak to moja pani od matematyki mówiła w podstatwówce "dobry matematyk to leniwy matematyk". Morał z tego taki po co się przepracowywać jak można mieć to samo leniąc sie - wystarczy tylko ruszyć głową.

Ja bym zakładał i to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztują wtryski BRC? :) Można wymienić jeden wtrysk?

Można. Wymieniłem dwa tygodnie temu za całe 60zł.

Gdzie wyrwałeś za taką cenę?

To z robocizną?

Masz moze link czy jakiś namiar?

Jaki kolor wtrysku?

Cenę wyrwałem w warsztacie, w którym serwisuję instalację.

Naturalnie z wymianą i regulacją.

W Toruniu.

Oczywiście pomarańczowy, taki sam jak pozostałe :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie chlopy :decayed:

potrzebuje Waszej rzetelnej i szczerej pomocy, otoz mianowicie, zapadla decyzja, zagazuje moja niunie i chcialbym to zrobic w mozliwie najlepszy, najbezpieczniejszy dla niej sposob. Przeczytlem calusienki watek, z ktorego wylania sie obraz albo BRC seuent24 +magicjet, albo stag 300+ +scorpion gt+ hd540.

bylem dzis w Mławie w zakladzie polecanym przez Moskala i jak wpadlem, to na dzien dobry zaproponowano mi jakas tam instalke za 2400pln, poprosilem o opcje z wtryskami magicjet + przewod 8mm to krzykneli 2700pln, a za setup stag 300+ +scorpion gt+hd540+8mm przewod wycenili 2900pln

Przy czym pan Mechanik mocno odradzal mi montaz scorpiona gt tlumaczac ze jest dosc awaryjny i stwrza problemy przy bardzo niskich i bardzo wysokich temperaturach otoczenia. Rowniez malo sklonni byli na montaz przewodow 8mm, ale wytlumaczylem ze instalke chce rozwojowa, gdyz przed latem 2011 chce miec zrobionego tip'a, downpipe'a, fmic'a i program i wystrojenie tego na ok. 200km. Przy czym instalacja musi mi pracowac wzorowo i bez awaryjne, gdyz auto ma mi slluzyc do pracy i pokonywania 40 000km rocznie. Auto chce zagazowac na koniec pazdziernika/poczatek listopada i juz wlasnie szukam informacji co, jak, gdzie i za ile:)

Moze jest gdzies w woj. warm-maz jakis inny polecany zaklad, moze warto zostac u panow z Mlawy, nie wiem, chcialbym dostac od Was gotowa recepture na montaz lpg w moim autku.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś na forum zauważył tym z mławy to już sie w d*pach poprzewracało :thumbdown:

Nawalają takie ceny ze szkoda gadać.

Za 2900 to można miec brc sequent 24 na kehinach.

Kolego do Twojego auta to polecam

Magic jet III reduktor

Wtryski magic jet lub hana (troche droższe ale lepsze jak instalka ma być rozwojowa)

Sterownik stag 4

I miedź 8mm butla w kole załżóna do jazdy do przodu i będzie śmigać aż miło.

Za taki zestaw do niedwana w legionowie chcieli 2100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto zostac u panow z Mlawy

Zdecydowanie warto zostać u Panów z Mławy.

Przytoczę pewną historię...

W aucie coś się przypchało, syf gaz zalałem, nie wiem, przy pałowaniu zaczynał przepinać na benzynę, szarpał, piszczał.

Dzwonie: "Jarek k....., auto mi nie jedzie, ratuj, jutro jadę w trasę samochód mi potrzebny"

Co zrobił Jarek? Nie no bez jaj nie przyjeżdżaj, szkoda Twojego czasu (3h drogi)

Kazał podłączyć vag-a oraz kabelek do gazu. ...oraz internetu

Połączyliśmy się przez messengera do mojego laptopa i w tym momencie miał już obraz co jest z autem nie tak.

Zaczęły się instrukcje, klucz 17 tu, klucz 16 tam, klucz 13 tam. W 10 minut miałem pełną diagnozę usterki auta.

Po 15 minutach jeździłem po mieście połączony przez Iplusa, a Jarek poprawiał mi mapę. Online. Oczywiście cały czas mieliśmy kontakt przez telefon.

Takie myki robił też kiedyś pewnej pani w Anglii, która miała podobny problem z autem. Przez Internet.

Sorry, nawet jeśli dałem kilka stówek za instalacje więcej, a na pierwszym przeglądzie po roku, na gwarancji od tak wymienił mi wtryski bo teraz są lepsze to dostaniesz nowe to na serio wolę zainwestować więcej a potem spać spokojnie.

Byłem w Mławie 5-6 samochodami. Wysyłam regularnie znajomych z Siedlec.

Nigdy przenigdy nikt nie został odesłany z kwitkiem. Nawet ludzie którzy tam przyjeżdżają na regulację czy serwis nigdy nie byli odsyłani do domu. Zawsze naprawią.

Fakt, jak zadzwonisz do niego jutro i zapytasz jaką instalację dobrą włożyć to nie będzie miał czasu z Tobą gadać bo ma ręce pełne roboty.

Jestem zdania, że jeśli ktoś się na czymś zna, to niech to robi. A innymi rzeczami niech zajmą się inni.

To nie stodoła. Tam się naprawia, a szczególnie poprawia auta po lepiaczach.

Nie stać Cie? Proste. Nie jedziesz.

Sorry za OT. Będę bronił chłopaków Nowotczyńskich zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus dla niego za chęci do takich zabaw.

Nowotczyński jest bardzo polecany na forum lpg ale mimo to nikt nie wysyła z tego forum ludzi na drugi koniec polski na montaż bo w każdym rejonie jest dobry montez, który ogarnia instalki bez trudu.

Zastanawia mnie jak gościowi sie opłącało założyć Ci nowe wtryski po roku jak musiał za nie wypruć jakies 600zł :mysli:

Dodatkowo jak według mnie to mógł dać dużó krótsze wężyki od wtrysków bo mają jakieś 30cm i dodatkowo wtryski leżą poziomo i osadza się w nich mazut. Jakby dał pojedyncze wtryskiwacze udało by sie je zamontować pionowo i weżyki były by po cm, ale najważniejsze ze jesteś zadowolony :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus dla niego za chęci do takich zabaw.

:good:

Nowotczyński jest bardzo polecany na forum lpg ale mimo to nikt nie wysyła z tego forum ludzi na drugi koniec polski na montaż bo w każdym rejonie jest dobry montez, który ogarnia instalki bez trudu.

Nie u mnie :wink4:

Dodatkowo jak według mnie to mógł dać dużo krótsze wężyki od wtrysków bo mają jakieś 30cm i dodatkowo wtryski leżą poziomo i osadza się w nich mazut. Jakby dał pojedyncze wtryskiwacze udało by sie je zamontować pionowo i weżyki były by po cm, ale najważniejsze ze jesteś zadowolony :gwizdanie:

Jeszcze stare, nie zwróciłem uwagi jak są nowe.

Parę lat temu przestałem się interesować instalacjami, wtryskami, reduktorami.

Jadę, proszę żeby było dobrze i wyjeżdżam szczęśliwy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może opisze swoją historie z moją instalacją i moim gazownikiem

po montażu instalacji raz na 5-6 tankowań odbijał mi zawór w butli i tak naprawde tankowałem po 100% objętości i strasznie mi falowaly obroty jałowe. Zajechałem do Marcina Mińszczaka w Chrzanowie ( jego ex autem jest S4B5 w gazie którą teraz ma AdiKraków ) po tygodniu i mówie mu co sie dzieje, on bez chwili zastanowienia wyciagnał zawór w butli i wsadził nowy oraz zdemontował, wyczyścił i zaadaptował przepustnice, poustawiał wszystkie mapy, na postoju oraz pojeździł troche . Kiedy był zadowolony dopiero mnie puścił. Jestem mega zadowolony z jego całego podejścia do klienta. Dlatego jak Moskal uważam, jak masz dobrego gaziarza, rzetelnego to bedziesz zadowolony z LPG a jak nie to dołączysz do grona tych co mówią że nawet dobre zapalniczki są na benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...