Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz


lider57

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowie ktoś jaka najlepsza jest instalka gazowa do 1.8T i jak cenowo to wygląda ?

Znajomy szuka czegoś sprawdzonego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jaka najlepsza jest instalka gazowa do 1.8T i jak cenowo to wygląda ?

Znajomy szuka czegoś sprawdzonego

Witam

Dołączam się do pytania: mam A4 B5 1.8T 150KM(planuję chipowanie niebawem) i proponowano mi instalację KME Diego oraz BRC, którą z nich bardziej proponujecie i dlaczego.

Będe wdzięczny za informację, gdzie w łodzi warto zakładać taką instalację, aby nie mieć z nia później większych problemów.

P.s. WIem, ze temat jest maglowany już od 2007 roku, ale dużo się zmienia w tych instalacjach, dlatego po przeczytaniu całego wątku, ciężko jednoznacznie stwierdzić czy na dzień dzisiejszy lepszy jest BRC czy STAG czy może KME?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisząc brc stag i kme masz na mysli sterownik a każdy z nich to spokojnie obsłuży, wybierając instalację należy zwrócić uwagę na poszczególne komponenty czyli reduktor i wtryski, wybierając brc dostajesz w zasadzie wszystkie komponenty brc, wybierając staga czy kme należy zwrócić uwagę jakie dostajesz wtryski i reduktor, najlepiej napisz na forum co gazownik ci proponuje i czy będzie wystarczające do mocy którą chcesz osiągnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam już konkrety z firmy Kołomax i Blokman w łodzi.

Kołomax:

KME Nevo plus

wtryskiwacze: matrix hs pojedyncze

silver sz8 - reduktor

butla 55l.

Cena: 2750 - cały zestaw z butlą i wlewem.

Czas wykonania: ok. 2 dni. Podobno bardzo starają się dopasować zestaw idealnie do samochodu.

Firma bardzo polecana w naszym mieście, stąd też długie terminy - 27maj.

Powiedzieli mi też że BRC jest OK, jednak jest w niej ograniczona regulacja, natomiast Hana, którą równiez montowali, okazała się problematyczna, stąd taki zestaw.

Blokman:

BRC Sequent 24 - cena 2800

lub

KME Diego + Hana - 2500.

Obie mi zaproponowali z naciskiem na BRC, bo jest bardziej sprawdzona.

Czas montażu: 6-7h.

Firma równiez wydaje się sprawdzona, choć miała kilka negatywnych opinii(robią pracownicy a nie szef).

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też się przymierzam do instalacji LPG do mojego AEB 150km, (może kiedyś zrobię chip do 180) i czytając cały ten wątek mam jeszcze parę pytań:

1. Sterownik - jaka jest różnica między STAG 300 plus / Stag 4 chyba że coś się zmieniło w ostatnim czasie i co innego jest polecane/ niepolecane.

2. Wtryski -

magic jet (z tym ze sie je z reguly czysci co 20-25 tys km )

Na czym polega to czyszczenie czy jest to bardzo skomplikowane? i czy to znaczy że innych nie trzeba czyścić tak często? Czy wtryski HANA będą lepsze od magic jet?

Matrix HD544 - trochę drogie czy rzeczywiście warto tyle dopłacać? a które z tych trzech są najcichsze? Przed listwą zawsze idzie filtr gazu?

3. Reduktor - raczej polecany Scorpion ST / GT ale piszecie tu że gaziarze coś niechętnie chcą to zakładać że niby źle pracują w skrajnych temperaturach i chciałbym mieć jaką alternatywę może ten Magic jet III byłby dobry?

4. Butla - nie wiem jeszcze jakiej pojemności się zmieści ale na pewno w kole tylko że

A i jak jest zamontowana butla ? wielozawor w strone siedzen czy zderzaka ? Ma byc od strony zderzaka tylniego :)
butla zalozona odpowiednio (bo w wiekszosci zakladow montuja ZLE - na odwrot)
Ma to jakieś znaczenie na prawidłowe działanie całej instalacji?

5. Czujnik ciśnienia

Zwróć tylko uwagę, aby czujnik ciśnienia gazu nie był na listwie, przed wtryskiwaczami, ale jako oddzielny map-sensor. Nowsze instalacje mają to standardowo, podobnie jak czujnik ciśnienia doładowania turbiny.

Czy to wygląda mniej więcej tak?

mapsensor.jpg

Kliknij aby zobaczyć cały obraz.

Czy ten "czujnik doładowania turbiny" to jakiś jeszcze jeden dodatkowy czy kolega adams coś namieszał i to wszystko załatwia ten mapsensor?

6. Jak wam się spisuje wlew pod klapką bo była kiedyś mowa o pękających plastikach przy mocowaniu (ten pistolet z wężem trochę waży) i szybszej korozji blach w okolicach wlewu (ale to chyba bzdura?)

Wybaczcie niektóre szczegółowe pytania ale jeszcze nie byłem u gaziarzy i nie wiem z jakimi fachowcami będę miał do czynienia i na co zwracać uwagę. Chcę się trochę przygotować żeby nie wcisnęli mi kitu a później będę jeździł co chwile na poprawki. Wszelkie pomocne odpowiedzi i uwagi mile widziane; pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego morlook

1. stag 300 jest starsza konstrukcja od staga 4 taka ewolucja udoskonalenie...

2. wg mnie listwy to mity jezdze i jezdzilem na listwach najtanszych i wg mojego gazownika sa mniej awaryjne i mozna je zregenerowac - valteki czerwone i mialem w 1.8T w a6 i mam w a3 rowniez te same (180km w serii) i nie mam im nic do zarzucenia... ale jak ktos woli drozsze....

3. ja mam kolejny raz kme silver i nic innego nie chce....

4 butla w kolo taka by sie miescila i zawor ma byc tak by sie gaz nie cofal przy bucie czyli od strony zderzaka tylnego

5. nie wiem dokladnie moj gazownik zaklada tak ze zadnych problemow nie mam ;)

6. wlew pod klapka stalowy i mialem i mam obecnie i nic sie z nim nie dzieje

poszukaj najpierw wg opini dobrego gazownika w swojej okolicy popytaj kto zakladal i jaka ma opinie...

cena nie kieruj sie bo nie wszystko co tanie to dobre...

ja mam jednego gazownika od 4 lat zakladalem juz z 5 instalacji u niego i nigdy zadnych problemow

ja w wiekszosci zdaje sie na wiedze i doswiadczenie wlasnie mistrza gazowego - zwlaszcza ze kolejki ma na 2-3 tygodnie do przodu

tym bardziej ze 180km po chipie to zadna moc do ogarniecia... rozmawialem ze swoim i mowil ze zaden problem czy zrobie u siebie 210 km na samej mapie czy 240-250 po przejsciu na k04 - kwestia tylko wtryskow i parownika - dobor odpowiedni pod tana moc

czym wiecej wg mnie bedziesz czytal tym wiekszy matlik w glowie...

powodzenia pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czerwone valteki i obecnie za dużo mi pali... około 15l/100km. Gazownik mówi, że bardzo było softwarowo podciągnięte, bo około 50% i że te valteki są trochę za wolne dla tego auta. Ustawił teraz jeszcze raz i zobaczymy czy będzie lepiej, bo jak nie, to będzie trzeba na coś innego zmienić... Ogólnie jakby to była kwestia mniejszej mocy to bym przebolał, ale takie spalanie bez pałowania jakiegoś wielkiego to słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne mi pali w przedziale 10-18 w zaleznosci od stylu jazdy i czy trasa czy miasto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 1.8T na czerwonych połykał w trasie 9-11 , a w mieście 12-16

wlasnie mam podobnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana na np. hany czy jakieś inne spowodowałaby obniżenie spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...