Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Będą w nadkolu. Parametry praktycznie jak w oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, też potrzebuję się was doradzić. Chciałbym kupić felgi 17 7,5 i na to oponka 225/45/17 z tym że są dwa rodzaje z ET30 i ET42. Które wybrać? Chyba lepiej ET30 bo będzie wizualnie lepiej wystawać ale czy na pewno nie będzie ocierać na seryjnym zawieszeniu? I gdybym chciał sobie kiedyś obniżyć to ciężko bo będzie ocierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też potrzebuję się was doradzić. Chciałbym kupić felgi 17 7,5 i na to oponka 225/45/17 z tym że są dwa rodzaje z ET30 i ET42. Które wybrać? Chyba lepiej ET30 bo będzie wizualnie lepiej wystawać ale czy na pewno nie będzie ocierać na seryjnym zawieszeniu? I gdybym chciał sobie kiedyś obniżyć to ciężko bo będzie ocierać?

bierz ET 42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz to już mam mętlik w głowie. Myślałem że nikt nie odpisze i planowałem zamówić 30 :D. Uzasadnisz czemu 42? Z tym obniżaniem to jeszcze nie jest do końca wiadome a nawet jeśli to dalekie plany. Martwi mnie tylko czy ET30 nie będzie nigdzie obcierać nawet w 5osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moze przytrzec. Zawsze bedziesz mogl wrzucic dystans i wyciagnac felge, a wepchnac felgi ze zbyt niskim ET sie nie da. No i opone mozesz dac 205/50, bo to opony zwykle ocieraja, nie felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BigVv Moje zawieszenie to tez s-line 1bv i z fabryki wyszedł na 17' szer.felgi 7.5 et43 czyli różnica miedzy Twoimi felgami to 1.29cm. Nie wiem jaki jest zapas ale jesteś w tej dobrej sytuacji że masz możliwość zaztosowania dystansu.

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grand a co z szerokością gumy? myślisz że nie będzie problemu?

co do dystansów to zawsze są to spore koszta i kombinowanie z "centami" :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jakie jest zalecane Et do audi a4 b6? Et35 czy 45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko czy ET30 nie będzie nigdzie obcierać nawet w 5osób.

będzie dlatego napisałem ci żebyś wziął 42

Powie mi ktoś jakie jest zalecane Et do audi a4 b6? Et35 czy 45?

zazwyczaj zalecane ET jest do konkretnej szerokości felgi skoro tego nie podałes to też odpisze tak ogólnikowo.... zalecane jest ET 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga szeroka na 7,5 no ale wielkie dzięki za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam felgi 7Jx17 et 45 to spokojnie będzie ok? A wizualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam felgi 7Jx17 et 45 to spokojnie będzie ok? A wizualnie?

a wizualnie przyda ci sie jeszcze dystans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić felgi 18' 8x18 et40 czy będą pasować do audi b6 i zawieszenie 1be. Jakie opony do takiej felgi żeby nie obcierało nic 40 czy 45 profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam felgę szerokości 8J 17' ET48. Chciałbym założyć na nią oponę 225/45. Orientuje się ktoś czy będzie coś obcierało? Potrzebne będą dystanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze et to 48 pasowalo by dystans dac bedzie obcierac o sprezyny od srodka.

---------- Post dopisany at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany at 12:45 ----------

witam! 8jx18h2 et45 245/40/18 podejdzie pod zawias -40mm teraz mam ori 7,5jx17' ET45 235/45/17 i w sumie jeszce troszke miejsca jest...

W teori tak ale masz szersza felge teraz 8j a to duzo robi. Ja mam u sibie w b5 8j i et35 na oponie 215 i jest si.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celowal dla felgi 7.5 w et ok30 max 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o podpowiedź:

Audi A4 B7 Avant seryjny zawias, posiadałem fele 7Jx16H2 ET42 z oponami 205x55R16, jutro zakładam od sline 7,5Jx17 ET45 opony 225x45R17. Będzie troche szerzej czy tak samo, tam miałem mniejsze ET a w nowych szersza felga. Ewentualnie jakich dystansów szukać żeby to ładnie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do obecnej felgi, nowe wysuną się na zewnątrz o 3mm. Czyli zmiana niezauważalna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...