Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam 205/60 R15 na oryginalnych felgach i zawiasie obniżonym. Zamierzam przejść na felgę 16stkę i moje pytanie brzmi, czy taki rozmiar opony i ET będzie okej?

205/55 R16, felga 7,5, ET 45.

PS. A czy felga 16stka, 7J, 5x112, ET 35 będzie też odpowiednia? Słyszałem, że lepsze jest ET35 bo wtedy w razie założenia większych zacisków nie będzie nic obcierać.

Czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie chcę się upewnić żeby potem nie było problemów czy felga 18X8JJ ET35 będzie mi pasowała do a4 b7? Wydaje mi się że powinna się zrównać z nadkolem ale żeby nie było kwasu to się chciałem poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi, czy taki rozmiar opony i ET będzie okej?

205/55 R16, felga 7,5, ET 45.

tak będzie ok

A czy felga 16stka, 7J, 5x112, ET 35 będzie też odpowiednia?

tak będzie również odpowiednia

Słyszałem, że lepsze jest ET35 bo wtedy w razie założenia większych zacisków nie będzie nic obcierać

bzdura. jedno z drugim nie ma nic wspólnego

Panowie chcę się upewnić żeby potem nie było problemów czy felga 18X8JJ ET35 będzie mi pasowała do a4 b7? Wydaje mi się że powinna się zrównać z nadkolem ale żeby nie było kwasu to się chciałem poradzić.

tak będzie pasowała

ale kolejny raz pisze: JEŚLI ZADAJECIE PYTANIE CZY FELGA BĘDZIE PASOWAŁA DO AUTA PODAWAJCIE WSZYSTKIE PARAMETRY FELG JAK I OPON KTÓRE BĘDĄ NA TYCH FELGACH!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę się upewnić żeby potem nie było problemów czy felga 18X8JJ ET35 będzie mi pasowała do a4 b7? Wydaje mi się że powinna się zrównać z nadkolem ale żeby nie było kwasu to się chciałem poradzić.

tak będzie pasowała

ale kolejny raz pisze: JEŚLI ZADAJECIE PYTANIE CZY FELGA BĘDZIE PASOWAŁA DO AUTA PODAWAJCIE WSZYSTKIE PARAMETRY FELG JAK I OPON KTÓRE BĘDĄ NA TYCH FELGACH!!!

Felga 18X8JJ ET35 opona 225/40/18. No jak podejdzie to ok, ale czy mi się to zrówna z nadkolem tak jak myślę. Przepraszam za być może zbytnią dociekliwość ale po koła mam prawie 100km w jedną stronę i nie chcę się niemiło zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę się upewnić żeby potem nie było problemów czy felga 18X8JJ ET35 będzie mi pasowała do a4 b7? Wydaje mi się że powinna się zrównać z nadkolem ale żeby nie było kwasu to się chciałem poradzić.

do zrównania to jeszcze brakuje:wink: 18 i 8J to mozna z tyłu zejsc do Et 25 ty, 30 przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam a4 b7 avant i chcę założyć felgi w rozmiarze 8,5j 19 H2 ET48 i na nie opony 235/35R19 wiem że będą głebiej siedziały tylko pytanie czy nie będą obcierały przy skręcie? Jeżeli będą potrzebne dystanse to śruby też trzeba kupić dłuższe?

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby to na 100% muszą być dłuższe o grubość dystansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, kartkuje temat i nie widze odpowiedzi..

fela 17x7,5 na ET 28 do B7 ? jak wam się to widzi? :naughty:

do tego gumy 225/45/17..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy nie będą wystawać i obcierać felgi 17x7,5 et 28 z opona 225/45/17 w Audi A4 B8 2,0 TDI na seryjnym zawieszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam a4 b7 avant i chcę założyć felgi w rozmiarze 8,5j 19 H2 ET48 i na nie opony 235/35R19 wiem że będą głebiej siedziały tylko pytanie czy nie będą obcierały przy skręcie? Jeżeli będą potrzebne dystanse to śruby też trzeba kupić dłuższe?

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

napewno będziesz potrzebował dystansów bo inaczej koła będą obcierać wewnątrz o zawieszenie/zwrotnice

do dystansów grubszych niż 10 mm zawsze potrzebne są dłuższe śruby

hej, kartkuje temat i nie widze odpowiedzi..

fela 17x7,5 na ET 28 do B7 ? jak wam się to widzi? :naughty:

do tego gumy 225/45/17..

powinny idealnie zlicować się z obrysem samochodu*

*- zależy też od zawieszenia

Witam,

Czy nie będą wystawać i obcierać felgi 17x7,5 et 28 z opona 225/45/17 w Audi A4 B8 2,0 TDI na seryjnym zawieszeniu?

nie powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje możliwość obcierania? zawiecha s-line... wygląd pewnie będzie spoko :wink:

pisałem do Czajeno bo gdzies wyczytałem że miał takie koła ale zero odpowiedzi, a szczerze chciałbym to zobaczyć na live :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mistrzowie, do Avanta 1.8 z 96 roku z seryjnym zawieszeniem felgi o rozmiarze et 35 7Jx15 i opony 205/60 będą pasowały ?

Proszę napiszcie mi konkretnie czy w tym roczniku w moim a4 Avant mam rozstaw 5x112 czy 5x100 bo już słyszałem tyle opinii, że w głowie się gotuje :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, chce zmienić na wiosnę troche wygląs swojemu avancikowi, narazie jest to seria A4 B7 2,0TDI obecnie na 16''. Znalazłem 18'' wzór RS6 o oznaczeniu: 18''/7,5J 5x112 ET 20 śr. centrujący 56,1mm.

I teraz pytanie czy to podejdzie, i jaką gume dokupić? te ET jakieś małe. Czy trzeba będzie jakieś dystanse, zmiana sprężyn itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mistrzowie, do Avanta 1.8 z 96 roku z seryjnym zawieszeniem felgi o rozmiarze et 35 7Jx15 i opony 205/60 będą pasowały ?

Proszę napiszcie mi konkretnie czy w tym roczniku w moim a4 Avant mam rozstaw 5x112 czy 5x100 bo już słyszałem tyle opinii, że w głowie się gotuje :D

Pozdrawiam

felgi będą pasowały.

rozstaw masz 5x112.

opony mogą być 205/60 ale lepszym rozwiązaniem byłyby opony: 195/65 albo 215/60

Proszę o pomoc, chce zmienić na wiosnę troche wygląs swojemu avancikowi, narazie jest to seria A4 B7 2,0TDI obecnie na 16''. Znalazłem 18'' wzór RS6 o oznaczeniu: 18''/7,5J 5x112 ET 20 śr. centrujący 56,1mm.

I teraz pytanie czy to podejdzie, i jaką gume dokupić? te ET jakieś małe. Czy trzeba będzie jakieś dystanse, zmiana sprężyn itd.

ET jest za małe i koła będą wystawać poza obrys samochodu, dystansami jeszcze to pogorszysz więc w tą strone tego się nie da "naprawić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek ale opony 205/60 nie będą nigdzie ocierały itp ? Po prostu takie są w zestawie, a na następny sezon zakupie pewnie standardowe 195/65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam A4 B6 na felgach ori 16 stkach o rozmiarze 205/60/16 nie znam niestety ET mysle ze mi pomozecie. Chce kupic felgi 17 225/45/17 7,5J x17 ET 56 lub 235/45/17 ET43 ŚR. CENTR. 57,1mm . I pytanie czy beda pasować i jakie mam teraz ET. Z góry dziekuje bo nie mam o tym zielonego pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...