Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, czytam ten wątek i juz sam nie wiem. Dużo jest o 17 oraz 18 cali. Ja mam zimówki 205/55 16 cali, jakie stalówki kupić??? 7j ET 35-42??

szerokość 6-7J, a ET najlepiej w okolicach 30-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy felga 7,5J/17 o ET56 z oponą 225/45 od audi a3 podejdzie bez problemu do a4 b6 z obniżonym o -30mm zawieszeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tak duzego et i przy feldze 7,5j to ja bym celował w 20-25mm . Ale najpewniej bedzie wziasc suwmiarke lub inna miare i dokladnie zmierzyc

ile chcemy wypchnac kolo wzgledem np blotnika przód tył , jedni wola na rowno inni troche na zewnatrz wszystko rzecz gustu . Jesli nastawiasz sie

na to ze auto ma nisko siedziec to bym na rowno i do zewnatrz nie mierzyl ( bo mozesz opony ponacinac ) chodz ja tak jezdze bo allroadow nie popieram :D:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felga 7,5J/17 o ET56 z oponą 225/45 od audi a3 podejdzie bez problemu do a4 b6 z obniżonym o -30mm zawieszeniem ?

nie

---------- Post dopisany at 17:20 ---------- Poprzedni post napisany at 17:19 ----------

jakie dystanse do 7,5jx17h2 et 48 a4 b5 avant, zeby nie byly tak schowane ?

15 przód, 20 tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry przepraszam jeśli ponowię pytanie bo przejrzałem mnóstwo stron wątku i nie znalazłem odpowiedzi a zależy mi na czasie.

Jadę za 2 godziny po koła zimowe na felgach stalowych które były w Passacie B5 są to koła 195/65 R15 problem polega na tym że nie jestem na 100% pewien czy ET będzie pasowało widzę że do Passata była felga 6Jx15 ET37 lub 6Jx15 ET45, a do Audi A4 B6 Avant który mam powinna niby być 6,5Jx15 ET33.

Czy ta różnica w ET będzie w tym przypadku przeszkadzać ? Nie wiem jakie ma ET bo gość tego nie sprawdził podejrzewam że jedno z tych dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak et45 to nie bierz bo będzie felga za bardzo wciągnięta do środka i nie wiem czy będzie pasować a co najmniej *ujowo wyglądać.:kwasny:

ET37 ( o ile takie będzie bo w standardzie dla stali jest 33 i 45) było by prawie ok i można by było brać. Mniejsze Et niż oryginał spowoduje że będzie auto węższe na osiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem że takie były do passata

Felgi stalowe, rozmiar felg, felgi 15 16 17 z oponami - 24opony.pl

a takie 15tki do audi

Felgi stalowe, rozmiar felg, felgi 15 16 17 z oponami - 24opony.pl

czyli ET37 można spokojnie brać i zakładać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tam może sobie pisać ale Et33 to były typówki, jak będziesz miał wszystkie Et37 to nic się nie stanie.Bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, felga oryginalna audi a4 b7 avant 5.112, otwór środkowy 57,1 mm, ET 42, 16"

Chcę założyć felgi: 5x112, otwór środkowy 66,5 mm, ET 46, 17" na oponach 225/45/. Czy ET 46 nie będzie za głęboko wchodziło w nadkole i obcierało? Czy można zakładać bez problemu. Napewno muszę kupić pierścienie centrujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam na oku felgi 8,5J et45 18" do b5 sedan jakie opony i dystanse najlepiej pasują.Myślę że opony od min. 225/45,nie za małe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem audi a4 b6 z 2004 roku no i już mam problem z zakupem felg stalowych.

Trafiły mi się felgi 6,5jx16h2 et 50 jeżeli to pomoże to idą domnie opony 205/55/16

Szczerze nie znam się na tym i nie wiem takie będą dobre będą pasować? Szukałem odpowiedzi ale o takim ET jakoś nic znaleść nie mogłem... Możliwe, że to też moje nie dopatrzenie. Liczę na pomoc dzięki z góry ;)

Panowie kłania się prosta matematyka a nie teksty w stylu bierz nic się nie stanie.

Punktem odniesienia do wyliczeń jest aktualnie założona felga

W moim przypadku

Lato: ORI felga 7,5J/17 E42 235

Zima: 6,5J/16 ET42 205

Wynik:Różnica w szerokości 26mm(1cal), przy zachowaniu tego samego ET, W odniesieniu do ORI felga będzie węższa

od zewnętrznej strony auta -13mm

od strony zawieszenia -13mm

Wygląd akceptowalny ale dystanse na pewno się pojawią.

Dla 6,5J/16 ET50

od zewnętrznej strony auta -21mm

od strony zawieszenia -5mm

bez dystansów będzie porażka.

tomekxp2

Jeśli ori 6,5J/16 ET 42

po założeniu 7,5J/17 ET 46

Różnica w szerokości 26mm(1cal)

od zewnętrznej strony auta +9mm

od strony zawieszenia +17mm

itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

felga 7Jx16 Et45, opona 215/55r16 z rantem.

Będzie dobrze pasować ? jeździł ktoś na takim układzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Twoja piasta jest mniejsza i musiałbyś stosować pierscienie centrujace, a nie jestem pewny czy jest to dobre rozwiązanie przy stalówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki zestawik do b6 pasuje felga 18" 8J ET45? nie będzie wystawało i nigdzie obcierało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , obecnie mam założone ori 16 7J ET42 , na lato chciałbym zalozyc 17 7,5J ET35 chciałbym mniej wiecej zachowac podobny stan "wystawiania" felgi czy po zmianie na te 17 nie beda wystawac , trzec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy taki zestawik do b6 pasuje felga 18" 8J ET45? nie będzie wystawało i nigdzie obcierało?

Może Ci o elementy zawieszenia delikatnie trzeć bo masz za duże et przy 8 calach

---------- Post dopisany at 07:05 ---------- Poprzedni post napisany at 07:05 ----------

Witam , obecnie mam założone ori 16 7J ET42 , na lato chciałbym zalozyc 17 7,5J ET35 chciałbym mniej wiecej zachowac podobny stan "wystawiania" felgi czy po zmianie na te 17 nie beda wystawac , trzec ?

nie

---------- Post dopisany at 07:06 ---------- Poprzedni post napisany at 07:05 ----------

Witam,

felga 7Jx16 Et45, opona 215/55r16 z rantem.

Będzie dobrze pasować ? jeździł ktoś na takim układzie ?

ja mam takie coś założone tyle że 7,5 cala i jeździ się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...