Treść opublikowana przez jaś-u
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
B7 - 8E0 820 043 BK (H28/S32) - min. temp 16°C - 1DIN - 01.2006 - grzane fotele, bez czujnika jakości powietrza dorzucam swój, bo nie widziałem w całym temacie
-
Problem z silniczkami klap nawiewu w A4 B6
dziękuję za odpowiedź ? masz rację, ale wolałem się upewnić ??♂️ edit: czy po takie operacji rozpięcia elektroniki też są potrzebne nastawy i adaptacja? ?
-
Problem z silniczkami klap nawiewu w A4 B6
a czy to musi iść komplet czy np grzanie foteli osobno? żebym wiedział jakiego panelu szukać... a o co chodzi z tymi tyrystorami? ? ew. może jakaś tylko część elektroniki? skoro u mnie brak napięcia tylko na części jednej wtyczki na wyjściu...
-
Problem z silniczkami klap nawiewu w A4 B6
@Kristiano czy udało się uporać z tym problemem? silniczki ok, ale ten sterujący nawiewem na nogi nie dostaje napięcia i brak nawiewu na kratki i nogi właśnie... wspomniałeś coś o tyrystorach.. jak to wyglądało u Cb? panel u mnie ładny, z grzaniem tyłka i nie wiem czy sens szukać innego...
-
kontrolka niskiego poziomu oleju
czerwona kontrolka pojawia się na środku, podobnie jak hamulce czy otwarcie drzwi, myślę że ważniejsze rzeczy zagrażające dalszej jazdy fis pokazuje na środku.. aczkolwiek odpukać mnie nigdy nic się nie pokazało.. wystarczy spojrzeć w neta natomiast wracając do sedna tego tematu... u mnie podobna sytuacja, olej max na bagnecie, fis pokazuje minimum (na żółto, w górnej sekcji wyświetlacza), reset maską działał, pokazywało również jej otwarcie (w środkowej sekcji, na czerwono) razem z min poziomem oleju, wymiana czujnika, dalej to samo, załamka... ale: po przeczytaniu posta wyżej kolegi @szlag o prodecurze "adaptacji" jeździłem dalej, kontrola bagnetu, ew. reset maską i tak w kółko, przejechane ok. 300 km i temat zakończony, kontrolka już nie świeci, poziom jest dalej ok, tak jakby czujnik i komp potrzebował troszkę czasu i km na zgranie się lub adaptację, jak zwał tak zwał ? grunt, że jest ok może komuś pomoże mój przypadek, zanim po przeczytaniu niektórych postów o dolewce ? albo o wymianie lub wyłączeniu połowy elektroniki zbankrutuje ? cheers ?
-
Montaż modułu coming home - nie ori
mam podobny problem jak koledzy z postów #53 i #60... rozwiązał ktoś problem świecącego przeciwgielnego z tyłu? po podpięciu modułu świeci środkowa żarówka (skrajna w klapie) i w trybie 21W. normalne pozycje to 3x5W - skąd różnica? a może ktoś wie skąd i jak idzie impuls do postojowego? (tylko jedna żarówka w ćwiartce) cały czas mowa o B7 ?
-
Światła dzienne z wykorzystaniem świateł drogowych
odgrzeję... pytanie techniczne.. czy po instalacji modułu świeci się Wam kontrolka od długich? ? - odpowiadam, nie świeci (a przynajmniej z modułem od Bart-S) pytanie inne: co to za dźwięk w lampach? mikro skoki przesłony? mini bzyczenie ?
-
Montaż modułu coming home - nie ori
heh.. ? myślałem np halo przód plus postój tył, coś mniej więcej jak w ori
-
Montaż modułu coming home - nie ori
ok, myślałem o oświetleniu wokół samochodu, jeśli masz w planie podpiąć sam przód na maxa to racja, nie ma dużo możliwości. choć można by zastosować przekaźniki i bezpośrednio z aku puścić fulla na mijania/drogowe plus halo, impuls wychodzący z modułu włączy lub wyłączy przekaźnik, który będzie sterował prądem z aku na lampach, które chcesz podpiąć
-
Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.
ale w czym problem? ja zakładałem stare, bo nowe ciężko ścisnąć, zwłaszcza gdy do tego dasz nowe uszczelki. Fabryka pewnie ma to wszystko na wierzchu plus może jakaś prasa.. uszczelki to pewnie właśnie na to łączenie rurek z nagrzewnicą, ale oringi? jak wyglądają?
-
Montaż modułu coming home - nie ori
sam możesz zdecydować : moc to napięcie razy prąd, czyli 12V x 6A = 72 W, więc możliwości jest dużo, choć weź pod uwagę, że to pewnie dane maksymalne chwilowe, bezpiecznie będzie troszkę mniej, ok. 65 W, co też wystarczy. PS. co to za moduł? ?
-
[ALL B6] Sygnał dźwiękowy (piszczek)
odgrzeję... ma ktoś parametry oryginalnego głośniczka? nie było ich w całym wątku, być może któreś. zdjęcie go przedstawia ale te wygasły..
-
Montaż modułu coming home - nie ori
dlatego pytałem, bo od kilku dni nic nie ma..
-
Montaż modułu coming home - nie ori
podpytam... skąd masz moduł o mocy 2x65W ?
-
Podświetlane lusterka w Audi A4 B6
no i nikt nie dał foto... to co wisi w necie nie jest wiarygodne.. filmik by @kkam niezbyt dobrze to obrazuje, świeci to tak słabo czy tylko mi się wydaje?
-
Wymiana Tylnego Silniczka od Wycieraczki Pomoc
Siema, nie wiem jak z dopasowaniem z innego pojazdu, ale wymiana banalna, śruby do tapicerki masz w uchwytach do zamykania klapy oraz pod tójkątem, wyciągnij lampkę oświtlenia tą biało-czerwoną, potem delikatnie, ale stanowczo odciągaj tapicerkę, trzyma się na bodajże 4 zatrzaskach. Gdy to ograniesz to już silniczek masz na wierzchu. Z zewnątrz klapy zdejmij plastik w miejscu mocowania wycieraczki - jest tam śruba mocująca samo ramię. Silniczek jest zamocowany na chyba 2 albo 3 śrubach torx. Dojdziesz do tego co gdzie i jak. Ja kupiłem używkę już kilka lat temu tu na forum i śmiga do teraz, a wymieniałem z powodu pożaru w samochodzie.. powodzenia
-
Płukanie nagrzewnicy domowym sposobem w Audi A4 B6
u mnie czyszczenie tylko dobiło nagrzewnicę, oczywiście próba nie strzelba, ale wymiana jest tak banalna, że szkoda ryzykować... a jak ktoś da za dużo jakiegoś mocnego środka do odkamieniania to może mieć tylko większe problemy.. nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel/e wlewał/li w układ chłodzenia..
-
Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.
mnie udało się wyhaczyć Valeo za ok. 200 PLN grzeje jak złoto
-
Wymiana Nagrzewnicy możliwa bez demontażu kokpitu? proszę o odpowiedź.
@lukasm222 fotki poniżej, numer to 8E0898380 - zestaw zawiera 2x uszczelka, 2x opaska, 2x śrubka - cena 43 zł w ASO @Pawel_a4b6avf foto poniżej, może być inna końcówka niż A, ale to nie przeszkadza, bo one są wszystkie takie same. Numer: 8E1820031A - tak było u mnie. Sprawdzisz sobie na spokojnie sam, po odkręceniu półki pod kierownicą oraz osłony plastikowej na nagrzewnicy. Tak jak pisze @GOLI. 2x śrubka '8' w półce pod kierownicą oraz 3x '6' w osłonie nagrzewnicy, jedna jest schowana wyżej, niewidoczna, ale wyczujesz ją namacalnie @koszal rozbiórka prosta i intuicyjna. Śrubki do odkręcenia półki pod kierownicą znajdziesz, podobnie te na osłonie nagrzewnicy, czytaj wyżej. Potem masz już tylko opaski na łączeniu nagrzewnicy z rurkami, które biegną od ściany grodziowej z komory silnika. Mam zdjęcie, ale słabe, bo robiłem to wczoraj na zewnątrz bez garażu, więc nie skupiałem się na ich jakości. Będziesz potrzebował jakieś szmatki na podłożenie gdyby się coś wylało po rozłączeniu rurek. Podczas wyciągania i wkładania nagrzewnicy w pewnym momencie potrzeba wcisnąć pedał sprzęgła oraz manipulować lekko z kablami, poza tym żadne przeszkody nie występują. Sama wymiana to ok. 1h pracy, dla niezaawansowanego majsterkowicza. Śmiem stwierdzić, że lepiej nawet kupić zamiennik, ponieważ dostępność jest tak łatwa, że nie ma sensu płacić 718 zł w ASO lub szukać używki, która nie wiadomo co potrafi i jak długo pożyje..
-
SPOCIKI TARNOWSKIE 26.04.2013r godz. 15 Zapraszamy
no tyle to wiedziałem tylko czy w VW powiedzą czy lepiej od razu do OOOO?
-
SPOCIKI TARNOWSKIE 26.04.2013r godz. 15 Zapraszamy
siema Panowie wiecie może czy dalej aktualna jest akcja serwisowa na wtryski w naszych wozidłach? Na stronce można sprawdzić tylko akcję dot. emisji spalin.. ma ktoś może jakieś dojścia?
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
musze Ci polać porządnego kielicha za to ale z drugiej strony jak z 10 luda tak pisajo... oks, dzięki za info.
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
nie mam dostępu do VAG'a... wszystkie warunki spełnione, już były wyżej opisane i pisałem że u mnie się załącza, ale przy minus 7 stopniach wydaje się że powinna grzać lepiej ;]
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
no dobrze ale wyżej ludzie rozpisują się że po 2 min jest cieplutko w aucie a u mnie tak nie jest i stąd pytanie. a skoro nie grzeje tak mocno to się zastanawiam czy to jej wina czy może np któregoś silniczka...
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
pytanie mam... czy jest możliwe żeby ta nagrzewnica grzała słabo? tzn. np się wypala czy coś? bo u mnie się załącza wszystko fajnie ale powietrze bez szału, bardzo letnie bym powiedział...