Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Moja eSa - S4 B5 1999 Lift | RNS-E LED | 375/326 | RS4 SATYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
8 godzin temu, VRGOOD napisał:

Witam witam :kox:

 

Kolejna aktualizacja tematu - na pewno nie ostatnia :D 

 

*** W końcu podsufitka ogarnięta - ala alkantara ale nie do końca, mi się podoba ;) Przy okazji w końcu ogarnięty i działający szyberdach - wyczyszczony i nasmarowany, a także zmiana relingów i lusterek na satyne RS ! :banan:

 

a6ce14c77fc81046gen.jpg

b5de985301753b60gen.jpg

95fae13ba1827fcbgen.jpg

 

*** Wymiana była też filtra węglowego bo stary już się posypał - wpadł nowy ori a przy okazji czyszczenie podciśnień i wymiana swuch zaworów.

 

3d635246763d7ea1gen.jpg

a645f1f9811897abgen.jpg

 

*** Kupiłem także kilka pierdół puki jeszcze dostępne w aso :D takie jak - nowy zestaw do lewarka + kulka + mocowanie na skrzyni, 2x mocowanie tylne progu S4, zatyczki do podsufitki , nowe zawiasy lewy przód, zbiorniczek, korek,  i pod bardzo odległe plany kolektor RS4 B5 + trójnik + przepustnica :D

 

de5807e6e024f376gen.jpg

344634412670eb83gen.jpg

77dc2d10a9308053gen.jpg

 

*** Na koniec wrzucam parę zdjęć, m.in jedno z mini zlotu z kolegą @tasior87 :D 

 

4a6bf7281f6be2d9gen.jpg

d35edd40d7cae441gen.jpg

dcdef275a9a10c7agen.jpg

eee3850e1ef619bfgen.jpg

 

 

Ile liczą sobie w aso za taki zestaw do lewarka? 

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, krzysiek_f napisał:

Czuć piniondz ?

Drogie to dziecko :D 

 

 

23 minuty temu, Adrian__ napisał:
9 godzin temu, VRGOOD napisał:

Witam witam :kox:

 

Kolejna aktualizacja tematu - na pewno nie ostatnia :D 

 

*** W końcu podsufitka ogarnięta - ala alkantara ale nie do końca, mi się podoba ;) Przy okazji w końcu ogarnięty i działający szyberdach - wyczyszczony i nasmarowany, a także zmiana relingów i lusterek na satyne RS ! :banan:

 

a6ce14c77fc81046gen.jpg

b5de985301753b60gen.jpg

95fae13ba1827fcbgen.jpg

 

*** Wymiana była też filtra węglowego bo stary już się posypał - wpadł nowy ori a przy okazji czyszczenie podciśnień i wymiana swuch zaworów.

 

3d635246763d7ea1gen.jpg

a645f1f9811897abgen.jpg

 

*** Kupiłem także kilka pierdół puki jeszcze dostępne w aso :D takie jak - nowy zestaw do lewarka + kulka + mocowanie na skrzyni, 2x mocowanie tylne progu S4, zatyczki do podsufitki , nowe zawiasy lewy przód, zbiorniczek, korek,  i pod bardzo odległe plany kolektor RS4 B5 + trójnik + przepustnica :D

 

de5807e6e024f376gen.jpg

344634412670eb83gen.jpg

77dc2d10a9308053gen.jpg

 

*** Na koniec wrzucam parę zdjęć, m.in jedno z mini zlotu z kolegą @tasior87 :D 

 

4a6bf7281f6be2d9gen.jpg

d35edd40d7cae441gen.jpg

dcdef275a9a10c7agen.jpg

eee3850e1ef619bfgen.jpg

 

 

Ile liczą sobie w aso za taki zestaw do lewarka? 

 

na allegro do skrzyni 6 biegów te gniazdo 8D0711334C za 350,  białe jabłko 893711118E za 75 i na wybierak od skrzyni 8D0798151 zA 100

Edytowane przez VRGOOD

Opublikowano

Z czego są te emblemaciki przy panelu sterowania lusterek? 

Świetnie to wygląda!

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, LauferQ napisał:

Z czego są te emblemaciki przy panelu sterowania lusterek? 

Świetnie to wygląda!

Z a6 c6 rezem z gałką. Ale jest trochę rezania żeby to zrobić :D 

Opublikowano
W dniu 5.09.2022 o 22:17, Adrian__ napisał:

eee3850e1ef619bfgen.jpg

 

 

To już nie miałeś gdzie stanąć tylko ustawiłeś się koło jakiejś kozy??

Opublikowano
  • Autor
19 godzin temu, tasior87 napisał:

To już nie miałeś gdzie stanąć tylko ustawiłeś się koło jakiejś kozy??

 

Nie narzekaj, na twoje drogi w Jarosławiu to zawieszenie idealne. :nabijasie:

Opublikowano
W dniu 21.06.2022 o 21:11, VRGOOD napisał:

Tak, ale ten sygnał idzie po ENA DATA CLOCK nie po CAN ;)  ( edit. Działa na rns-d , na rns-e nie )

Żeby rns-e było w pełni funkcjonalne to tak jak piszesz musi być fullfis, z radia pociągnięte dwa kabelki z Can-L oraz Can-H. Jeśli chodzi o komunikaty na fisie to tylko kwestia kodowania nie ciągniemy enable-data-clock. Nie wystrasz się, gdy po zmianie na pełen fis i podłączeniu dwóch kabelków radio nie będzie chciało przyjąć kodu lub będzie się resetowało do kodu po włączeniu świateł czy też po przekręceniu kluczyka. One tak mają, daj mu dzień i zadziała Ew kombinacja przycisków do resetowania i zadziała za któryś razem chociaż jest to czasochłonne…

Edytowane przez Gandzior_B5

Opublikowano
  • Autor
W dniu 13.09.2022 o 21:19, Gandzior_B5 napisał:

Żeby rns-e było w pełni funkcjonalne to tak jak piszesz musi być fullfis, z radia pociągnięte dwa kabelki z Can-L oraz Can-H. Jeśli chodzi o komunikaty na fisie to tylko kwestia kodowania nie ciągniemy enable-data-clock. Nie wystrasz się, gdy po zmianie na pełen fis i podłączeniu dwóch kabelków radio nie będzie chciało przyjąć kodu lub będzie się resetowało do kodu po włączeniu świateł czy też po przekręceniu kluczyka. One tak mają, daj mu dzień i zadziała Ew kombinacja przycisków do resetowania i zadziała za któryś razem chociaż jest to czasochłonne…

 

Jak założę, to się przekonam :D  fullfis mam tylko jest przejście na zegar cyfrowy (pełny lift).

Edytowane przez VRGOOD

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

:papa: Mała modyfikacja licznika :D  plany są żeby w tym miesiącu wrzucić licznik 

 

2aa5036202323eecgen.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

I co działa ten licznik ?

Opublikowano
  • Autor
53 minuty temu, tasior87 napisał(a):

I co działa ten licznik ?

Działa, działa. Niedługo zaktualizuję temat :)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam witam :wink:

 

Przyszedł koniec roku więc pasuje zaktualizować temat z nowymi modami :) 

 

*** Na pierwszy ogień licznik a'la RS4 i w końcu pełna funkcjonalność RNS-E dzięki zmianie na poliftowe zegary

 

481d081eb71d2f24gen.jpg

 

c4252535a159af57gen.jpg

 

95523e09bc929324gen.jpg

 

*** Następnie doposażenie RNS-E w ori moduł BT, schowałem go pod tylną kanapą. A także dołożenie multifunkcji do kierownicy oraz zakup i podpięcie poduszki powietrznej bo denerwowała

mnie ta czerwona kontrolka AIRBAG :D Działa również SDS w RNS-E sterowany z kierownicy

 

a8fc880fce9e74e4gen.jpg

 

cc23ab8d16c18b2cgen.jpg

 

filmik jak to działa:

 

*** Przyszedł także czas na serwis - wymienione wszystkie filtry + olej i udało się wymienić nowy zbiorniczek wyrównawczy który leżał już chwilkę, od razu zrobiło się ładniej pod maską

 

b0774d8131e02467gen.jpg

 

e47d3c0a44a6a04dgen.jpg

 

*** Ale nie wszystko pięknie bo na pierwszym śniegu w tym roku słupek wyrósł mi przed oczami i się lekko otarło o niego :whistling:

 

304d6e7cf6e48afagen.jpg

 

*** Także pierwsze plany na nowy rok to naprawa tego nieszczęścia :D przy okazji będą założone i pomalowane nowe zawiasy drzwi kierowcy.

 

To tyle, szczęśliwego nowego roku wszystkim klubowiczom życzę i do następnego :hi:

 

 

Edytowane przez VRGOOD

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Miałeś problemy z airbagiem ? Nie było problemu z rodzajem "wystrzału" (czytałem o jedno lub 2 ładunkowych). Z tym RNSE  i kierą to wnętrze wygląda naprawdę wspaniale. W tym roku na zlocie będę musiał siąść do Twojego autka :). Bardzo mi się podoba !

Opublikowano
  • Autor
W dniu 19.02.2023 o 21:53, BezlitosnyJamnik napisał(a):

Miałeś problemy z airbagiem ? Nie było problemu z rodzajem "wystrzału" (czytałem o jedno lub 2 ładunkowych). Z tym RNSE  i kierą to wnętrze wygląda naprawdę wspaniale. W tym roku na zlocie będę musiał siąść do Twojego autka :). Bardzo mi się podoba !

 

Dzięki za komentarz ;) na zlocie jakimś na pewno się pojawie, najprędzej na rozpoczęcie sezonu - będzie można się dogadać :D Poduszka jest jednonabojowa z A3 8V ale wystepowała też w q3 chyba, nie ma problemu z błędem - przerabiasz wiązkę i tyle.

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Witam, dawno temat nie aktualizowany -  dużo się nie zmieniło, Essa więcej stoi w garażu i odpoczywa niż jeździ. 

A zabrałem się kolejny raz za zawieszenie tył które było robione już kilka lat temu ale było tak świetnie pomalowane i zabezpieczone  ( a w sumie jego brak ) u lakiernika że ruda kwitła jak na wiosne kwiaty.  Udało się upolować sanki bez grama rdzy w ocynku! dodatkowo bardzo ładne wahacze. Zostały pomalowane bez piaskowania aby nie zniszczyć ori ocynku, pierwsze podkład epoksydowy a później farba poliuretanowa. Tak że powróciłem do zwykłych gum w wahaczach bo poliuretany mi się kompletnie nie podobały.  Wał napędowy otrzymał nowe przeguby - LÖBRO 

 

Podsumowując co nowego: 

- Malowanie na mokro elementów zawieszenia - sanki / wahacze, reszta części była piaskowana i malowana proszkowo ( podkład antykorozyjny + farba ) 

- Nowe gumy w wahacze 

- Nowe osłony gumowe przegubów wewnętrznych LÖBRO

- Nowe przeguby na wał napędowy LÖBRO (  zdecydowana poprawa - mniejszy luz , a także brak bicia na wale bo występowało lekkie ) 

- Nowy filtr paliwa

- Nowe łożyska piast FAG 

- Nowe czujniki ABS 

- Nowy czujnik Xenon tył + ramię łączące z wahaczem. 

- Nowe śruby w wahacze 

- Nowy łącznik stabilizatora ( stary ruda pożarła )

- Nowe uszczelniacze flanszy dyfra

 

20240529-084110.jpg

 

20240630-125640.jpg

 

20240630-130136.jpg

 

20240630-124243.jpg

 

20240330-113401.jpg


20240410-153544.jpg


20240330-170224.jpg

 

20240625-102153.jpg


20240625-092316.jpg
 

A z modów to sprowadziłem sobie ładny schowek, wersja USA   I lampy USA czekają na jakiegoś dobrego Bi-Leda  

 

20240517-110931.jpg


20240423-154946.jpg


20240423-154936.jpg

 

Edytowane przez VRGOOD

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Hej jak udało Ci się zrobić aby z rns-e pokazywało na fisie?

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, marcintuchola napisał(a):

Hej jak udało Ci się zrobić aby z rns-e pokazywało na fisie?

Licznik liftowy ( najlepiej wersja D17, albo minimum D12 ), łączysz 2 kable do radia z licznika ( CAN ) i kodujesz ;) 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam, mała aktualizacja ?

 

Dorwałem nowy panel zapalniczki z navi :D stary był już zajechany 

I wrzuciłem schowek wersja USA w super stanie

A także udało się dorwać nową osłonę podszybia prawą, lewa jest w dobrym stanie z używki ale niestety różni się odcieniem ( wiek robi swoje ) i trzeba polowac na nową, aktualnie ciężki temat ze zdobyciem ?

 

20240831-145855.jpg
20240907-172539.jpg
20240908-152034.jpg
20240908-190155.jpg

Edytowane przez VRGOOD

Opublikowano
34 minuty temu, VRGOOD napisał(a):

Witam, mała aktualizacja ?

 

Dorwałem nowy panel zapalniczki z navi :D stary był już zajechany 

I wrzuciłem schowek wersja USA w super stanie

A także udało się dorwać nową osłonę podszybia prawą, lewa jest w dobrym stanie z używki ale niestety różni się odcieniem ( wiek robi swoje ) i trzeba polowac na nową, aktualnie ciężki temat ze zdobyciem ?

 

20240831-145855.jpg
20240907-172539.jpg
20240908-152034.jpg
20240908-190155.jpg

To co SID nie znalazł nowej lewej strony podszybia? Spróbuj może je jakoś opalić albo nałożyć powłokę to kolory się zrównają. 

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, tasior87 napisał(a):

To co SID nie znalazł nowej lewej strony podszybia? Spróbuj może je jakoś opalić albo nałożyć powłokę to kolory się zrównają. 

No niestety ? Coś pokombinuje, ale najlepiej to nowa by się przydała :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.