Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Moja eSa - S4 B5 1999 Lift | RNS-E LED | 375/326 | RS4 SATYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kozacko wyszły te składane lusterka w chromie ;) Wraz z chromowanymi relingami powinny fajny efekt zrobić, chcę to zobaczyć na zdjęciach - czekam na foty :)

Mi najbardziej podoba się wkład niebieski podgrzewany taki jak masz teraz, bez ramek jak przy fotochromie. Ale wiadomo, fotochrom zewnętrzny to dodatkowa funkcjonalność i bardzo rzadki temat w B5.

Opublikowano
  • Autor

Też mi się niebieski wkład podoba :decayed: 

Zaktualizuję zdjęcia niebawem :D 

Opublikowano

Pokaż te foty z zewnątrz. Od zawsze widziały mi się relingi w chromie ale odstrasza mnie ten cały demontaż tych wszystkich plastików żeby się do nich dobrać. Może zmotywujesz mnie do działania.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witajcie, 

Kolejna aktualizacja tematu, zapraszam ;) 

*** Przybyły do mnie zza wielkiej wody wkłady fotochrom ( komplet ), w sumie potrzebowałem tylko prawego ale cena była kusząca i kupiłem oba :D  Aktualnie zamontowane już 

d51c09d53c89e230med.jpg

***  Musiałem wymienić oba węże od wspomagania, bo się zaczęły pocić, od razu z racji dobrego dostępu wymieniłem obie sondy BOSCH, bo jedna sypała błędem sporadycznie. Także od razu zrobiłem wymianę oleju i filtrów, dodatkowo uszczelniłem miskę, bo się pociła i przy okazji założyłem miskę z nowym czujnikiem, bo chcę przejść w przyszłości na licznik z cyfrowym zegarkiem  Wiązkę już także posiadam potrzebną do tego zabiegu.

132c591d0f2e1a1emed.jpg

500b02053e5d0633med.jpg

40f0c38e53fb1287med.jpg

e49d240eac667fc2med.jpg

*** Kolejna rzecz to dorwałem w fajnej kasie i stanie lusterka chrom z s6 c5 i wymieniłem obudowy, do tej pory miałem plastikowe InPro ( dam niżej porównanie, te w ręce to InPro. Oryginalne są bardziej matowe).

577d39bfad258614med.jpg

3940dcefb95f78e8med.jpg

*** Pierwsza koncepcja podświetlenia lusterek, jeszcze będą testy i pokaże kolejnym razem.

3980eab18bcba73dmed.jpg

*** Zaciski wróciły z malowania, razem z nimi osłony tarczy przerobione z Phaetona do zwrotnicy S4. Felgi już wybrane i przymierzone ;) Będą takie SEVENTY9 SV-B 5X112 8X18 ET35, luz od zacisków z wysokości i do ramion 4 mm :D  Dojechały także opony 225/40R18 Continental PremiumContact 6

ec6804968e02f77amed.jpg

cc15d204c5a9ac89med.jpg

6c06b8949269db03med.jpg

 

e776317bb2403aabmed.jpg

*** Muszę znaleść czas aby wszystko zmienić. Tak więc kolejna aktualizacja będzie raczej po założeniu zacisków i felg ;)  

Jeszcze 2 foty jak wygląda S4 bo zmieniłem relingi też na chrom wraz z lusterkami, wybaczcie nie mam innych lepszych zdjęć :d  Po zmienie felg postaram sie wybrać ciekawsze miejsce ^^ 

2255d9de247f997emed.jpg

6acc06b3accc8581med.jpg

 

Do usłyszenia , cześć :) 

Edytowane przez VRGOOD

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 3.05.2021 o 20:08, VRGOOD napisał:

Witajcie, 

Kolejna aktualizacja tematu, zapraszam ;) 

*** Przybyły do mnie zza wielkiej wody wkłady fotochrom ( komplet ), w sumie potrzebowałem tylko prawego ale cena była kusząca i kupiłem oba :D  Aktualnie zamontowane już 

d51c09d53c89e230med.jpg

***  Musiałem wymienić oba węże od wspomagania, bo się zaczęły pocić, od razu z racji dobrego dostępu wymieniłem obie sondy BOSCH, bo jedna sypała błędem sporadycznie. Także od razu zrobiłem wymianę oleju i filtrów, dodatkowo uszczelniłem miskę, bo się pociła i przy okazji założyłem miskę z nowym czujnikiem, bo chcę przejść w przyszłości na licznik z cyfrowym zegarkiem  Wiązkę już także posiadam potrzebną do tego zabiegu.

132c591d0f2e1a1emed.jpg

500b02053e5d0633med.jpg

40f0c38e53fb1287med.jpg

e49d240eac667fc2med.jpg

*** Kolejna rzecz to dorwałem w fajnej kasie i stanie lusterka chrom z s6 c5 i wymieniłem obudowy, do tej pory miałem plastikowe InPro ( dam niżej porównanie, te w ręce to InPro. Oryginalne są bardziej matowe).

577d39bfad258614med.jpg

3940dcefb95f78e8med.jpg

*** Pierwsza koncepcja podświetlenia lusterek, jeszcze będą testy i pokaże kolejnym razem.

3980eab18bcba73dmed.jpg

*** Zaciski wróciły z malowania, razem z nimi osłony tarczy przerobione z Phaetona do zwrotnicy S4. Felgi już wybrane i przymierzone ;) Będą takie SEVENTY9 SV-B 5X112 8X18 ET35, luz od zacisków z wysokości i do ramion 4 mm :D  Dojechały także opony 225/40R18 Continental PremiumContact 6

ec6804968e02f77amed.jpg

cc15d204c5a9ac89med.jpg

6c06b8949269db03med.jpg

 

e776317bb2403aabmed.jpg

*** Muszę znaleść czas aby wszystko zmienić. Tak więc kolejna aktualizacja będzie raczej po założeniu zacisków i felg ;)  

Jeszcze 2 foty jak wygląda S4 bo zmieniłem relingi też na chrom wraz z lusterkami, wybaczcie nie mam innych lepszych zdjęć :d  Po zmienie felg postaram sie wybrać ciekawsze miejsce ^^ 

2255d9de247f997emed.jpg

6acc06b3accc8581med.jpg

 

Do usłyszenia , cześć :) 

Inwestycje takie jak Twoje to ciesza. 
Gdzie ten drążek dostać? czyli jego wcale się nie reguluje?

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o drążek kierowniczy ? 

Reguluje się, on jest z a6 c5 - po prostu nie posiada tego tłumika drgań ;) LEMFO25312 01 albo FEBI BILSTEIN 21840 .

Opublikowano

BIXy w końcu zrób

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Dev napisał:

BIXy w końcu zrób

bixenon czy biled lepszy ?

 

Opublikowano
4 godziny temu, VRGOOD napisał:

bixenon czy biled lepszy ?

Jak dasz bixa to i tak będzie o niebo lepiej od tego co masz obecnie

Opublikowano
W dniu 23.05.2021 o 21:55, VRGOOD napisał:

Chodzi o drążek kierowniczy ? 

Reguluje się, on jest z a6 c5 - po prostu nie posiada tego tłumika drgań ;) LEMFO25312 01 albo FEBI BILSTEIN 21840 .

Dzięki 

Opublikowano

,,,,

Edytowane przez hunter91
Nie tu xd

Opublikowano
  • Autor
W dniu 1.06.2021 o 20:06, hunter91 napisał:

Siostry 

 

IMG_20210601_153644.jpg

IMG_20210601_153702.jpg

To masz 2 eski :D ?

Opublikowano
W dniu 3.06.2021 o 21:36, VRGOOD napisał:

To masz 2 eski :D ?

Musiałbym być milionerem chyba. 

To akurat znajomego,niestety trochę na minę się wpierdzielil no ale poznaliśmy się po fakcie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam, 

Tak więc hamulce zmienione ;)  RS4 B9 375mm / RS4 B5 312mm

****Zdjęcie przed

512a60021a848f78med.jpg

****  I tutaj nowe felgi i zaciski:

227a0ac96a199187med.jpg

283f2252764a6346med.jpg

57de7e03846222cbmed.jpg

3fca9444457867e1med.jpg

611aa78be22a0508med.jpg

**** 

Zrobiłem też wtopę bo pomalowałem tarcze tylne żeby nie korodowały farbą w spreju ( myślałem że szybko ściągnie farbę po paru hamowaniach ) i zatarło nowe klocki :decayed::wallbash: Wymieniłem na kolejny komplet tym razem FERODO i tarcza już lepiej wygląda :D  ale jeszcze parę km trzeba zrobić

c5467433f4ee3d4amed.jpg

3d12a64ac144a4d6med.jpg

Międzyczasie zmieniłem fotele z pełnych skórzanych sport na Recaro elektrycznie sterowane alkantara/skóra  ( występowała w 1.8t AJL ) ale zdjęcia pokażę niebawem ;) 

Na razie tyle , do usłyszenia :banan:

86eb1f6f8b6450fdmed.jpg

 

 

 

Edytowane przez VRGOOD

Opublikowano

Coraz lepiej tutaj, znów czekam na foty - foteli :)

Pisałeś że te obudowy lusterek zewnętrznych dorwałeś z C5. Jak to jest, lusterka z C5 pasują do B5, czy pasują tylko obudowy?

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, longer_xd napisał:

Coraz lepiej tutaj, znów czekam na foty - foteli :)

Pisałeś że te obudowy lusterek zewnętrznych dorwałeś z C5. Jak to jest, lusterka z C5 pasują do B5, czy pasują tylko obudowy?

Same obudowy pasują ;) 

Szukałeś już fotochromu u siebie ^^ 

 

Opublikowano

Grubo. Też będę robić hamulce niedługo. Zastanawiam się nad zmianą skrzyni na 03a z całym napędem

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, hunter91 napisał:

Grubo. Też będę robić hamulce niedługo. Zastanawiam się nad zmianą skrzyni na 03a z całym napędem

Mało informacji jest na ten temat chyba - pewnie każdy trzyma dla siebie, albo ja nie umiem szukać :d

Obiło mi się o uszy że z s4 b6 jest fajna skrzynia z przełożeniami, wał trzeba zmieniać + dyfer tył ale jak z mocowaniem tego to nie wiem. Czujnik prędkości trzeba w programie coś modzić

 

Edit. Znalazłem coś takiego https://jhmotorsports.com/jhm-b5-s4-c5-a6-allroad-2-7t-engine-originally-01e-0a3-6-speed-manual-transmission-conversion-swap-parts-list.html

Edytowane przez VRGOOD

Opublikowano
22 godziny temu, VRGOOD napisał:

Mało informacji jest na ten temat chyba - pewnie każdy trzyma dla siebie, albo ja nie umiem szukać :d

Obiło mi się o uszy że z s4 b6 jest fajna skrzynia z przełożeniami, wał trzeba zmieniać + dyfer tył ale jak z mocowaniem tego to nie wiem. Czujnik prędkości trzeba w programie coś modzić

 

Edit. Znalazłem coś takiego https://jhmotorsports.com/jhm-b5-s4-c5-a6-allroad-2-7t-engine-originally-01e-0a3-6-speed-manual-transmission-conversion-swap-parts-list.html

Tak,ale ja mam znajomego,który to robi. Kosztuje to 6 tyś i sanki też są do zmiany. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam Witam :P

Mała aktualizacja co setu zacisków tył. Doszedłem do wniosku że tylny zestaw z rs4 b5 312 mm jest za słaby względem przodu przez co auto jest nie stabilne podczas mocniejszego hamowaniu z większych prędkości ( przód nurkuje )  i padła decyzja na zmianę trochę wydajniejszego zestawu na tył. Teraz jest  tarcza 326mm i zacisk phaeton [43 mm] ( jak dla mnie sporo lepszy wybór niż nie udane swapy z popularnej t5 - mniejszy tłoczek + źła wysokość tłoczek/klocek przez co lubią piszczeć hamulce przy dohamowaniu)

Założyłem całość na testy i jak na razie wszystko jest na plus ;) Jest więcej rzeźby w porównaniu do zacisku t5 ale myślę że warto. Na czasie zaciski i jarzma pójda na malowanie proszkowe w kolor taki jak przód a tył rs4 b5 będzie na sprzedaż

76985ecc19004563med.jpg

82a324a03ecc85cbmed.jpg

36aea07b20dc8f50med.jpg

Edytowane przez VRGOOD

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.