Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Skrzypiące przednie wycieraczki


turus123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wymieniełem przednie wycieraczki na Valeo (Komplet na przód ok 100pln), od tego czasu wycieraczka kierowcy skrzypi w górnym położeniu (przy słupku).

Zamieniałem już lewą na prawą, nic to nie dało. Czy mieliście podobne problemy???

dostałes ostrzeżenie i znów zakładasz temat nie zgodnie z regulaminem...poprawiłem.Następnym razem bedzie wieksza kara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szyba jest w jakim stanie :)

suchym :polew:

co to jest za odpowiedz??kropek za OT i nic nie wnosząca odpowiedz do tematu

warnwarn.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien ,że te wycieraczki VALEO są ori,a nie jakieś podróbki :cool1: na próbę załóż stare i zobacz czy też będą skrzypić :wink4: jeśli nie to będzie znaczyło ,że wina leży w piórach wycieraczek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szyba jest w jakim stanie :)

suchym :polew:

co to jest za odpowiedz??kropek za OT i nic nie wnosząca odpowiedz do tematu

warnwarn.gif

kolego pytałem czy nie jest wytarta ,a nie czy jest sucha :evil: A tak po za tym nie ma znaczenia ,bo wycieraczki używa się podczas deszczu :polew: jak byś nie wiedział :naughty:

Mam taki sam problem w samochodzie służbowym , pióra nowe-pozostaje wymiana szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś żeby nic nie skrzypiało to trzeba kupować wycieraczki płaskie a w tedy nawet na sucho nic nie usłyszysz. No cena jest trochę wyższa niż 100zł ale na pewno warto wydać parę złotych więcej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szyba jest w jakim stanie :)

suchym :polew:

co to jest za odpowiedz??kropek za OT i nic nie wnosząca odpowiedz do tematu

warnwarn.gif

kolego pytałem czy nie jest wytarta ,a nie czy jest sucha :evil: A tak po za tym nie ma znaczenia ,bo wycieraczki używa się podczas deszczu :polew: jak byś nie wiedział :naughty:

Mam taki sam problem w samochodzie służbowym , pióra nowe-pozostaje wymiana szyby

Wiem wiem Wąski - to taki niewinny żart, za który dostałem haniebnego kropala :gwizdanie: Mi potrafią zaskrzypieć, jak za dużą intensywność wycierania mam, albo zdarzyło mi się tak, że po wyjeździe z myjni, po zbyt obfitym woskowaniu (nadgorliwość myjącego) również przedniej szyby :decayed:wycieraczki skrzypiały koncertowo, pomimo wilgoci.

Sprawdź, czy nie masz zbyt dogiętego ramienia, może to coś da. Koleżce po zimie ładnie zdeformowało jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie wycieraczki skrzypią tylko napęd wycieraczek. Podnieś ramiona wycieraczek do gory i włącz je. Zobaczysz czy to na pewno wycieraczki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie skrzypiały ewidentnie gumy piór wycieraczki prawie nowe z boscha, kupiłem tylko porządny płyn do spryskiwaczy z jakąś nano technologia niemieckiej firmy extreme coś tam i problem znikł a poza tym jest o wiele mniejsze zużycie płynu :> i do tego znikło te obrzydliwe skrzypienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie wycieraczek spowodowane jest przez to ,że gumka wycieraczki przylega pod złym kątem do szyby. Sprawdź jak dolega do szyby i przypatrz się jak się zachowuje podczas pracy wycieraczek (powinna zmieniać położenie na jednocześnie na całej długości przy zmianie kierunku wycieraczek). Weź kombinerki i przegnij ramię wycieraczki wzdłuż jego osi tak aby gumka była ustawiona do szyby pod kątem 90 stopni. Ewentualnie podegnij delikatnie pióra wycieraczek na końcach do dołu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałbyś żeby nic nie skrzypiało to trzeba kupować wycieraczki płaskie a w tedy nawet na sucho nic nie usłyszysz. No cena jest trochę wyższa niż 100zł ale na pewno warto wydać parę złotych więcej :good:

ja mam płaskie i coś mi popiskuje na początku deszczu, później jak już wszystko namoknie jest ok... ale nie walczę z tym, bo tak bardzo mnie to nie denerwuje... :confused4: ale wydaje mi się, że popiskiwanie wychodzi z dołu ramion... może u Ciebie jest tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że mocowanie pióra wycieraczki miało luz (przy zatrzasku wycieraczki) to prawdopodobnie było przyczyną skrzypienia, zatrzaski są już lekko rozkalibrowane. Z tego co się orientowałem to nie można tego dostać osobno, tylko w komplecie z ramionami:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj od razu AERO. Zapytaj o promocje w ASO. Ja zmieniłem i do starych bym już nie wrócił :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fat - zbieranie wody nieporównywalnie korzystniejsze :good: Odżałuj nieco kaski i kup dobre w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka kwota za taki zestawik aero letallec?

trzeba zamawiać czy miałeś od ręki?[br]Dopisany: 11 Marzec 2009, 13:42_________________________________________________pościskałem kombinerkami te jażemka, które obejmują gumkę z metalowymi paskami (niema teraz luzu) wycieraczka dobrze przylega do szyby i jest super. Działają bez zarzutu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...