Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SrEbRnA sTrZaŁa Audi A4 B7 1.8T Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, krzysiek_f napisał:

Jak na auto ze Skandynawii i te szmaciane nadkola wygląda to mega dobrze. Poprzedni właściciel musiał dbać o to auto. Zrobisz porządnie i będziesz miał z głowy na długie lata. 

Jak wyglądają błotniki od spodu?

Wstawię zdjęcia jak będę się zbierał za to,  teraz lecę na wyczekiwany urlop

Postaram się zrobić kilka zdjęć z przebiegu prac i wstawić 

Z tego co oglądałem oba zderzaki wyglądają bardzo dobrze. Oglądając auto od spodu delikatnie widać ruda na elementach zawieszenia ale też to wedle sztuki wyszlifuje i pomaluje ?

 

Ogólnie powiem Wam tak Panowie nie wolno wrzucać wszystkich aut do jednego worka. Każdy egzemplarz jest inny, moja sztuka ma delikatne ogniska korozji z którymi sobie bez problemu poradzę ale uwierzcie mi niejedną perełkę z Niemiec byłem oglądać która od spodu wyglądała o wiele gorzej... ja zawsze mówię, że każdy egzemplarz trzeba ocenić indywidualnie. Uważam że naprawdę źle nie trafiłem z tym autem i było warte tego ile za nie dałem A może i jak to niektórzy uważają przeplacilem. Może i przeplacilem ale przynajmniej więc czym jeszcze ?

 

 

przy okazji jak miałem odkrecone koła to sobie je porządnie umyłem. Wiadomo 16tka nie wygląda jakoś zjawiskowo i chciałbym wymienić jakieś 17 czy 18 ale szkoda mi bardzo dopiero co kupionych Good Yearow które bardzo dobrze się sprawują A spalanie poszło w dół przynajmniej o pół litra.

20190823_174020.jpg

20190823_174027.jpg

20190823_185719.jpg

20190823_185727.jpg

Opublikowano

No i takie dbanie o furę to rozumiem! Faktycznie wszystko dobrze wygląda a jak się zabezpieczy to będzie spokój na ładnych parę lat - ja też w tym roku myślę o konserwie ;)

Opublikowano
  • Autor

Kolejna rzecz która zajęła mi niesamowicie dużo czasu... to relingi. 

Myślę że każdy posiadacz relingów doskonałe wie jak lubi się na nich zbierać osad mineralny i poprostu "zachodzą" przez co wyglądają średnio. Mimo że moje były w całkiem dobrym stanie moja pedanyczność nie dała mi spokoju i zabrałem się do pracy. Cały dzień roboty od rana do wieczora łącznie z zabezpieczeniem lakieru. Ale oceńcie sami.

20190619_185858.jpg

20190619_190044.jpg

Filmik:


Na końcu jeszcze jeden filmik prezentujący stan lakieru oceńcie sami i dajcie znać jak mi wyszło bo ostatni mi czasy zacząłem się bawić troszeczkę w auto detailing i killa aut wypolerowalem nim wziąłem się za swoje B7 :D na klapie bagażnika miałem takie czarne kropki bardzo mnie to denerwowalo chodź prawie nikt tego nie widział tylko ja ale jakoś nie mogłem z tym żyć:D

 

Filmik:

 

 

 

 

20190815_125749.jpg

20190815_125756.jpg

20190815_130900.jpg

20190811_111038.jpg

20190811_111331.jpg

trochę juz mi sie tsgo wszystkiego nazbierało prawie tyle co narzeczona ma dla siebie ?

20190811_115232.jpg

Edytowane przez matix608

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Konserwacja nadkoli czas start

 

Może zacznę od preparatów które zakupiłem

  • Warto na samym początku napisać o wszelakich szczotkach drucianych, papierach ściernych, szlifierek itp aczkolwiek to w domu miałem więc nie będę tego wliczał w koszta przyjmę ~(50 zł)
  • Następnie rzeczy do odtłuszczenia Nitro, benzyna ekstrakcyjna, rozcieńczalnik (20 zł)
  • Później w miejscach wyszlifowanych do gołej blachy poleciał środek hamujący korozję APP R-STOP kupiłem 2 butelki 2x100 ml (40 zł)
  • Na to wszystko poszedł podkład epoksydowy Novol Protect 360 + Utwardzacz 1L-2 szt( 2x70=140 zł) jak na ten moment na same nadkola pomalowane 2 razy poszedł już prawie litr na spód myślę że 2L starczą
  • Podkład akrylowy ( 50 zł za 1L) po urlopie zacznę właśnie nim malować
  • Na koniec wleci ostateczna konserwacja oczywiście półka wyższa Valvoline Tectyl Bodysafe tutaj zakupiłem 2x1 L w puszcze oraz 3x600 ml w sprayu  (170 zł)
  • Podsumowując na ten moment około 470 zł (nie liczę koziołków które też do tego zakupiłem za 70 zł) - ile godzin zajęła mi konserwacja do tego momentu ? Nie pytajcie cały tydzień po pracy do wieczora aczkolwiek wiem że zrobiłem to porządnie i żadna firma nie podjęła by się tego, jeśli sam miałbym taką usługę wykonać komuś to uważam że 2000 zł to mało.

Mała fotorelacja zacznijmy od chemii

20190913_211913.jpg

 

20190917_174218.jpg

 

20190917_174247.jpg

 

Następnie nadkola

20190913_212028.jpg

 

Szlifowanie

20190914_095557.jpg

20190914_123952.jpg

 

Kolo lewy tył

 

20190914_104631.jpg

20190914_104642.jpg

20190914_104636.jpg

 

20190914_153016.jpg

 

20190914_153029.jpg

 

20190914_152955.jpg

Lewy przód

 

20190914_122451.jpg20190914_155646.jpg

 

Druga strona

20190915_120555.jpg

 

Prawy tył

20190914_172920.jpg

20190914_172924.jpg

20190916_170157.jpg

20190916_170216.jpg

20190917_171845.jpg

20190917_171955.jpg

 

Prawy przód

20190915_101144.jpg

20190915_101112.jpg

20190917_171819.jpg

 

 

20190917_172247.jpg

 

Edytowane przez matix608

Opublikowano

Podoba mi się. Profesjonalnie ?

Tak jak piszesz, nikt za kasę nie zrobiłby tak dobrze jak sam właściciel.

Opublikowano

Nie no podziwiam - super robota! 

Opublikowano

Super!:-) też się szykuje powoli do takiego zabezpieczenia:)

Opublikowano
  • Autor

Dzięki chłopaki za miłe słowa napewno będzie motywacja do dalszej pracy. Pozdrowienia z Alanya ?

Opublikowano

Kurde, kawał roboty odje..ne:hi:

Pięknie:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy:

Opublikowano

Tylne nadkola to porażka, głownie przez te śmieszne nadkola. Niedawno podobną akcje robiłem. :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

Uroki tego modelu, spód też to ciężki temat bo akurat ja mam cały zabudowany osłonami...

No i jeszcze trzeba zajrzeć jak progi ale jak robić to porządnie. Jak to skończę to w końcu zabiorę się za moc bo jednak 163 km to szału nie robia ? tak z ciekawości Panowie jaki może być tak mniej więcej koszt żeby wyciągając jakieś 220 km? 

Opublikowano
41 minut temu, matix608 napisał:

Uroki tego modelu, spód też to ciężki temat bo akurat ja mam cały zabudowany osłonami...

No i jeszcze trzeba zajrzeć jak progi ale jak robić to porządnie. Jak to skończę to w końcu zabiorę się za moc bo jednak 163 km to szału nie robia ? tak z ciekawości Panowie jaki może być tak mniej więcej koszt żeby wyciągając jakieś 220 km? 

220 bez sensu robić, bo musiałbyś turbo od bexa wsadzić. Już lepiej dołożyć trochę i zrobić hybrydę ze swojej, to będziesz miał 250.

Jeżeli nie chcesz dużo kasy wydawać, to możesz zrobić sam program + wtryski bex/saab + prawy ic i masz +/- 190km. Ja tak zrobiłem za pierwszym razem i w sumie wyniosło mnie to jakoś 900zł (program robił Łukasz i musiałem jeszcze kupić kabel mpps). Auto od razu żywsze się robi i można bez obawy wyprzedzać, ale wszystko zależy w jakim stanie masz turbo. Moje wytrzymało po programie jakieś 5miesięcy i powiedziało papa (przebieg 240tyś).

Natomiast idąc w 250km, to już trzeba liczyć jeszcze hamulce, dp/sportkat, tip no i sprzęgło zależy w jakim stanie masz. Myślę, że 8tyś przekroczysz z robocizną za wszystko.

Opublikowano
  • Autor

Ja raczej celuje w 200 pod tyle jest instalacja przygotowana to znaczy ogarnie 250 ale myślę że te 200 km by mi wystarczyło. Ewentualnie żeby pójść bardziej w niuty a nie konie. 

U mnie przebieg 255 i obstawiam że turbo też może nie wytrzymać. Także te większe wtryski,  Icek od bexa i turbo inne rozumiem? Tylko jakie bo ładować 8 tysięcy to szczerze trochę mój budżet tego nie wytrzyma ale myślę że około 2 tysięcy jeśli miałbym mieć te 40 km więcej to mógłbym wyłożyć 

Opublikowano
1 minutę temu, matix608 napisał:

Ja raczej celuje w 200 pod tyle jest instalacja przygotowana to znaczy ogarnie 250 ale myślę że te 200 km by mi wystarczyło. Ewentualnie żeby pójść bardziej w niuty a nie konie. 

U mnie przebieg 255 i obstawiam że turbo też może nie wytrzymać. Także te większe wtryski,  Icek od bexa i turbo inne rozumiem? Tylko jakie bo ładować 8 tysięcy to szczerze trochę mój budżet tego nie wytrzyma ale myślę że około 2 tysięcy jeśli miałbym mieć te 40 km więcej to mógłbym wyłożyć 

Możesz turbo dać z bexa, ale używane to też ryzyko wsadzić. Od razu najlepiej zrobić regenerację i wiesz co masz. Prawy ic może być z 2.0t tylko tam trzeba jedną rurę przyciąć i kolanko 90st dać, ale wychodzi o wiele taniej od bexa. A wtryski nawet z saaba, to 200zł się zmieścisz.

Program to już ceny różne, bo zależy czy robisz na miejscu czy przez internet: 400-1500zł.

Hamulce nawet do takiej mocy, to minimum 320/288.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, MarcinL napisał:

Możesz turbo dać z bexa, ale używane to też ryzyko wsadzić. Od razu najlepiej zrobić regenerację i wiesz co masz. Prawy ic może być z 2.0t tylko tam trzeba jedną rurę przyciąć i kolanko 90st dać, ale wychodzi o wiele taniej od bexa. A wtryski nawet z saaba, to 200zł się zmieścisz.

Program to już ceny różne, bo zależy czy robisz na miejscu czy przez internet: 400-1500zł.

Hamulce nawet do takiej mocy, to minimum 320/288.

Czyli najlepiej zregenerować moje turbo? Ile one wtedy da radę wytrzymać? Jak dam do regeneracji to wyciągną z niego coś więcej? Jaka cena takiego zabiegu?

Koszt takiego icka ? I powiedzcie mi z takim montażem to sobie poradzę czy to raczej ciężki temat dla laika w mechanice?

 

Koszt programu u mnie na hamownito 1000 zł natomiast ludzie w "garażu" robią to za 500 ale nie wiem czy warto

 

A co do hamulców to również jaki koszt? Bo rozumiem zaciski do wymiany tarcze też bo większe klocki coś mi się wydaje że 3 tyś może braknac

Opublikowano

Zrób logi i będziesz wiedział w jakiej kondycji jest silnik i turbo. Jeżeli będzie ok pompować, to ja na Twoim miejscu zmieniłbym wtryski, prawy ic i i tylko program na razie. Potem sobie wrzucisz hamulce dla bezpieczeństwa i będzie dobrze.

Z 1000zł dasz za 320/288 u rs dziadek, a tarcze OZ i klocki ferodo, to jakoś 900zł dawałem rok temu.

Jeżeli wiesz jak ściągnąć zderzak z lampą i odkręcić trochę śrubek + dopasować długość kolanka, to poradzisz sobie.

Edytowane przez MarcinL

Opublikowano

To ja się na świeżo wypowiem w temacie hebli: 

320/288 - regenerowane jarzma + zaciski (co prawda tył składany na nowych jarzmach i nowych tłoczkach) + komplet osłon po regeneracji (tył od S4)  + blaszki ozdobne 1700 zł 

Tarcze zimmermanna + klocki ceramiczne ATE komplet - 1100 zł 

No i zabawa z wymianą, która mnie dopiero czeka - ale to już czysta przyjemność :)

Opublikowano

320/288 zamknęło mi się w 2500 złotego od naszych forumowych magików :thumbup:

 

Opublikowano

No ja też wszystko brałem na forum. 

Opublikowano

I ja też:wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.