Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SrEbRnA sTrZaŁa Audi A4 B7 1.8T Quattro


matix608

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki teraz ważna sprawa zbliża mi się wymiana oleju i filtrów jako że filtry wpadną napewno z Knechta ale mam dylemat co do oleju teraz leje Motul X-CESS 5W40, po 12 tysiącach dolałem jakieś 200 ml zapewne z powodu GAZu ale uważam to za swietny wynik, nie zauważyłem jakiejś gorszej pracy na tym oleju tak więc jestem zadowolony ale pytam was o opinie czy lać go znowu czy przerzucić się może na Ravenol ? Albo na Millersa trident 5W40 ? jakie macie zdanie na ten temat ? Druga sprawa to czy polecacie robić płukankę ? Jeśli tak to jaką kupić i ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż nie mam xenonow a widoczność na drodze to podstawa postanowiłem zainwestować w jakieś lepsze żarówki. Wiadomo ze w B7 nie było soczewek w zwykłej lampie więc od razu skreśliłem wszystkie Ledy ponieważ rozproszenie światła byłoby tragiczne i postanowiłem zamówić 

Żarówkę osram H7 5000K 80W i z ręką na sercu polecam ją wszystkim poziom widzenia w moim odczuciu zwiększył się o sporo. 

20200316_171101.jpg

 

Załączam zdjęcia abyście zobaczyli 

Zdjęcia zrobiłem przed wymiana postojówek na Osram (Teraz serio auto z daleka przypomina Xenon)

Tak było

20200317_203108.jpg

Tak jest teraz

20200317_203536.jpg20200317_203507.jpg

 

Żółta postojowka się wyróżnia ale jak zrobię nowe zdjęcia to pokaze ze teraz wygląda bardzo ładnie  :-)

 

tutaj na zdjęciu bardzo fajnie widać jaki kolor ma światło taki ładny biały 

20200318_205321.jpg

 

Edytowane przez matix608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejną rzeczą którą posiadacze B7 znają nie od dziś to błąd spalonej zarowki

Chciałem wymienić sobie oświetlenie tablicy bo oryginalne według mnie jest nie ładne 

20200317_202945.jpg

 

Więc postanowiłem zamowic nowe gotowe moduły oryginalne Audi

Tutaj efekt

 

W dzień 

20200317_203424.jpg

 

I w nocy 

20200317_185427.jpg

 

Mnie się bardzo podoba efekt jest bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

W planach mam jeszcze wymienić przednie przeciwmgielne H11 które świecą jako DRL oświetlając drogę do domu również na Osram 5000K żeby wszystko się ładnie komponowało.

 

No i może kiedyś jeszcze środek wpadnie w ledach od Tomnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża mi się też wymiana oleju więc paczka od @dzik juz dotarła, kupiłem Motula bo jeżdżę juz na nim rok i jestem zadowolony. Filtry oczywiście również lepsze bo na to kasy nie żałuje, dodatkowo nowy korek do miski olejowej (zawsze go wymieniam przy wymianie oleju)

Teraz znaleźć czas na wymianę i znowu spokój ;)

 

20200316_171007.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, matix608 napisał:

Zbliża mi się też wymiana oleju więc paczka od @dzik juz dotarła, kupiłem Motula bo jeżdżę juz na nim rok i jestem zadowolony. Filtry oczywiście również lepsze bo na to kasy nie żałuje, dodatkowo nowy korek do miski olejowej (zawsze go wymieniam przy wymianie oleju)

Teraz znaleźć czas na wymianę i znowu spokój ;)

 

20200316_171007.jpg

 

;) spoko zestawik

Ps. Co to za mata bagazika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, może nie tyle co H7, bo to k**ewsko trudna robota, ale zestaw na H1 i też jest elegancko ? skupienie soczewki robi robotę, jak sam zauważyłeś i zdecydowanie polecam taki manewr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matix608 napisał:

Z racji iż nie mam xenonow a widoczność na drodze to podstawa postanowiłem zainwestować w jakieś lepsze żarówki. Wiadomo ze w B7 nie było soczewek w zwykłej lampie więc od razu skreśliłem wszystkie Ledy ponieważ rozproszenie światła byłoby tragiczne i postanowiłem zamówić 

Żarówkę osram H7 5000K 80W i z ręką na sercu polecam ją wszystkim poziom widzenia w moim odczuciu zwiększył się o sporo. 

20200316_171101.jpg

Na tych żarówkach można się zabić w deszczową noc. Uja widać. Nie przypadkowo nie mają homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qruku napisał:

Na tych żarówkach można się zabić w deszczową noc. Uja widać. Nie przypadkowo nie mają homologacji.

Oglądałem filmiki na YouTube, czytałem opinie gdzie tak pisali ale miałem zamiar sam sprawdzić. Mogę zdanie jest takie że widać o wiele więcej niż na zwykłych jest na prawdę duża różnica więc polecam wszystkim.  Co do deszczu powiem tak ostatnio robiłem trasę do Krakowa i padał deszcz moim zdaniem widoczność jest może i delikatnie mniejsza ale nie przeszkadza mi to ta barwa to 5000k  nie jest to 8000k bądź więcej jak to niektórzy wkładają z aliexpress itp... stąd też jestem bardzo zadowolony. Włożyłem ją też dlatego że kumpel jezdzi na nich już 3 lata i mówi że nie wyobraża sobie włożyć innych i ma rację. 

 

Co do przeróbki na soczewkę to przyznam że nie lubię tak rzeźbić jak już tak zrobili niech zostanie w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M@rcin napisał:

;) spoko zestawik

Ps. Co to za mata bagazika?

Coś takiego :)

AUDI-A4-B6-B7-2000-2008-KOMBI-mata-wklad
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 50 zł - AUDI A4 B6 B7 2000-2008 KOMBI...

Polecam bo koszt nie duży a zawsze czysty bagażnik

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rzecz ta mata ;) Zamawiam.

Co do żarówek to również polecam, nie ma aż takiej różnicy w deszczu według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, matix608 napisał:

Oglądałem filmiki na YouTube, czytałem opinie gdzie tak pisali ale miałem zamiar sam sprawdzić. Mogę zdanie jest takie że widać o wiele więcej niż na zwykłych jest na prawdę duża różnica więc polecam wszystkim.  Co do deszczu powiem tak ostatnio robiłem trasę do Krakowa i padał deszcz moim zdaniem widoczność jest może i delikatnie mniejsza ale nie przeszkadza mi to ta barwa to 5000k  nie jest to 8000k bądź więcej jak to niektórzy wkładają z aliexpress itp... stąd też jestem bardzo zadowolony. Włożyłem ją też dlatego że kumpel jezdzi na nich już 3 lata i mówi że nie wyobraża sobie włożyć innych i ma rację. 

W suchą pogodną noc jest fajnie - zgadzam się. Wygląd również na duży plus.

Kiedyś miałem je w A3 .. wracałem ze Słowacji, noc, deszcz, mega pochmurno, mokra droga, lasy, zakręty - ledwo dojechałem do domu z pełnym pampersem. Światła tyle jakbym na postojówkach wracał. Kupiłem później zwykłe żarówki za 5 zeta i w podobnych warunkach światło wróciło :)

Ja już bym nie skorzystał :no4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, qruku napisał:

W suchą pogodną noc jest fajnie - zgadzam się. Wygląd również na duży plus.

Kiedyś miałem je w A3 .. wracałem ze Słowacji, noc, deszcz, mega pochmurno, mokra droga, lasy, zakręty - ledwo dojechałem do domu z pełnym pampersem. Światła tyle jakbym na postojówkach wracał. Kupiłem później zwykłe żarówki za 5 zeta i w podobnych warunkach światło wróciło :)

Ja już bym nie skorzystał :no4:

Ile ludzi tyle opini u mnie klosze są w świetnym stanie i powiem że na zwykle h7 już nie zmienię nawet jakby się spaliły za pół roku to kupie następne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie żarówki było ok da radę jeździć w nocy, w deszcz itp a kręcę dużo km w różnych warunkach i byłem zadowolony. Światło ładne białe ... Ale... Właśnie jedno "ale" pamiętaj, że te żarówki mają 80W! Instalacja obrywa w lampie - po dłuższym czasie jedzie w lampie spalenizną (wiem bo czułem w moich co się działo) ponadto odbłyśnik też dostaje i się wypala no i ostatnie po kilku minutach dotknij klosz będzie gorący mega gorący - kiedyś czytałem, że u niektórych potrafił się odkształcać - klosze mamy plastikowe. No jak to się mawia coś za coś :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trzeba się z tym liczyć ale trzeba by kręcić naprawdę duże przebiegi żeby tak się stało. Przy moich 12 tys na rok to nie będę kombinował z montażem bixenonow. Bo duży koszt i mimo ze mam spryskiwacze reflektorów bo to szwedzka wersja i wychodziły tak oryginalnie to montaż samopoziomowania to tez koszt i klopot jednym słowem nie bardzo mi się to kalkuluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny efekt kolorystyczny można uzyskać za połowę wartości tych osramów kupując Tungsram Bluish - ponad rok czasu są u mnie i 0 problemow - przetestowane w różnych warunkach i co ważne bezpieczne dla ref.

Edytowane przez M@rcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawy świecenia to dużo da też wypolerowanie kloszy, bo lamy swoje już przeszły i są dosyć mocno wypiaskowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 07:36, qruku napisał:

Na tych żarówkach można się zabić w deszczową noc. Uja widać. Nie przypadkowo nie mają homologacji.

Jakbyś chciał dobre światełko to zapraszam na biled 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie polecam bixy na soczewkach b8! Jeden z najlepszych modów jaki zrobiłem.  Kosztowny Ale warto. Wracając z pracy super oświetla pobocza a na drogowych jest bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie chciałbym sobie wrzucić 17tki  na lato.

Pytanie tylko jakie mogą to być felgi ?

Znalazłem fajne z A6C7 ET39 8x17 5x112 

Czy taka felga podejdzie ?

Jeśli nie to napiszecie jakich najlepiej szukać dodam ze musi to być felga 17 gdyż z rodziną przy zawieszeniu s-line chce chodź trochę mieć komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...