Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SrEbRnA sTrZaŁa Audi A4 B7 1.8T Quattro


matix608

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

Nooo klasa ! 

Jaką maszyną? 

Polerka obrotową z allegro,  dostałem kiedyś w prezencie od mojej Pani nie jest to nie wiadomo jaka klasa sprzętu ale naprawdę już tyle aut tym zrobiłem i przyznam że naprawdę jestem zadowolony. Na początku robiłem kilka "gratów" żeby się wprawić ale już teraz jest całkiem nieźle.  Dodatkowo tak jak pisałem używam past Menzerna są 3 pasty polerskie oznaczone 1,2,3 oraz 4 (wosk) i naprawdę robi robotę.  Pady używam z firmy G-MOP i bardzo je sobie chwale.

 

Jeśli ktoś ma ładny lakier i planuje tylko odświeżyć polecam użyć czarnego pada (miękkiego) pasty finishowej oznaczonej cyfrą 3 z Menzerny (250 ml starczy nam.na bardzo długo ta pasta jest niesamowicie wydajna) potem nakładamy wosk może być Menzerny albo coś lepszego typu Soft99 czy Collinite 476s.

 

Oczywiście przed całym procesem polerskim trzeba lakier dokładnie umyć, wyglinkowac i odtluscic

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszedł mi kabelek

INTERFEJS-KABEL-DIAGNOSTY-VAG-USB-OBD-VW
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 19,89 zł - INTERFEJS KABEL DIAGNOSTY VAG USB OBD VW AUDI SEAT (6705106818). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Pomożecie mi z programem:? Macie jakiś link skąd mogę pobrać? Dodam że mam Windows 10 64 bit.  mam jedno usb 3.0 oraz jedno usb 2.0

będę wam wdzięczny ponieważ temat od kolegi kamil-vag totalnie mi nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale diagnostyka masz wszystko. Paczka z vag/vcds i instrukcje. Tym kablem to dużo nie zdziałasz w b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

W dziale diagnostyka masz wszystko. Paczka z vag/vcds i instrukcje. Tym kablem to dużo nie zdziałasz w b7.

Nadal czekam na pomocną osobę :-)

kolego tym kablem zdziałał dużo gdyż w moim b7 siedzi silnik który był również w b6 A w tym wypadku nie jest potrzebne połączenie hex can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matix608 napisał:

Nadal czekam na pomocną osobę :-)

kolego tym kablem zdziałał dużo gdyż w moim b7 siedzi silnik który był również w b6 A w tym wypadku nie jest potrzebne połączenie hex can

A co ma silnik do sterownika? Może i się połączysz z silnikiem, a co z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, H4mm3R napisał:

A co ma silnik do sterownika? Może i się połączysz z silnikiem, a co z resztą?

Wszystko działa jak pisałem w temacie gdzieś wyżej 

Ten sam kabel, VCDS Lite tylko wersja ruska kumpel zna ruski i wszystko co można to tym kabelkiem ogarnelismy.  Rozumiem że nikt nie potrafi mi pomóc ;-) w takim razie pozostaje mi nic innego jak szukać samemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matix608 napisał:

Wszystko działa jak pisałem w temacie gdzieś wyżej 

Ten sam kabel, VCDS Lite tylko wersja ruska kumpel zna ruski i wszystko co można to tym kabelkiem ogarnelismy.  Rozumiem że nikt nie potrafi mi pomóc ;-) w takim razie pozostaje mi nic innego jak szukać samemu 

Podaj email na PW coś może zaradzimy :) 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tutaj nie było ale tak to już jest zima nastała obowiązki :D

bardzo się cieszę że srebrna strzała znalazla się w kalendarzu co prawda na mniejszym zdjęciu ale może w tym roku uda się na duże ^^

 

 

Co się ostatnio u mnie działo 

A no spotkała mnie mała przygoda z elektryką która już w części udało mi się rozwiązać ale nie do końca dlatego pisze post dla Was forumowiczów ekspertów ;)

otóż osotnio drzwi kierowcy przestały mi działać mam na myśli podświetlenie przycisków jak również samo ich działanie (otwieranie i zamykanie szyb oraz otwieranie i zamykanie samochodu,  ustawienia lusterek) zauważyłem że gdy lekko uchylilem drzwi to prąd się pojawiał jak otworzyłem na maksa albo zamknąłem to było czarno i nic  nie działało dodatkowo nie działało mi zamykanie o otwieranie drzwi kierowcy z pilota wszystkie inne drzwi się zamykaly... mało ts go podczas jazdy świeciło mi podświetlenie nóg i lampki w podsufitkce oraz migala ciągle dioda od alarmu...

 

postanowiłem rozebrać drzwi i powód był jasny urwanie kable oraz zaśnieżone wtyki oraz j zabrałem się z lutowanie wstawiłem nowe kable zaizolowalem no i wszystko zaczęło działać jak należy. Prócz no właśnie czasem zdąży się że zamek znów od drzwi kierowcy nie zamknie drzwi albo nie otworzy 

moim zdaniem może być to wina mikrostyków ale będę musiał się za to zabrać jak znajdę wolny czas. Co prawda zazwyczaj działa ale raz albo dwa razy na dzień zdąży mi się że zamek się zatnie. Jak uważacie zamek? Czy może moduł?

 

20200106_111331.jpg

20200106_111342.jpg

20200106_111354.jpg

 

 

Jednak żeby jakiś miły akcent  był to właśnie wróciłem z Białki Tatrzańskiej warunki były mega w końcu pierwszy śnieg zobaczyłem w tym roku ale co najważniejsze to napęd się spisał Quattro to jednak Quattro nigdy więcej oski. Takie korki  były że na stok jechałem 10 km A wszystko dlatego że oski zatrzymywaly się bo nie potrafiły podjechać pod górkę A co za tym idzie robił się korek.... 

Oczywiście wszystkie 4x4 lewy pas i ile się dało tyle się mijało naprawdę jestem ogromnie zadowolony z audi bardzo się spisało A znajomy który jechał że mną już podczas jazdy mowil że wystawia swoją cytrynę c5 na sprzedaż i szuka audi w Q

 

Czuć jednak ten komfort i pewność :grin:

 

Trzeba było cyknąć kilka fotek

IMG_6950.JPG

20200106_181731.jpg

20200106_181746.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo trochę Ciebie nie było. 

Ja bym stawiał mikrostyk ewentualnie gdzieś coś może słabo stykać. 

Jak ja zazdraszczam quattro oj zazdraszczam :slina:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 19:30, lewiatan1989 napisał:

Nooo trochę Ciebie nie było. 

Ja bym stawiał mikrostyk ewentualnie gdzieś coś może słabo stykać. 

Jak ja zazdraszczam quattro oj zazdraszczam :slina:

 

Problem z zamkiem naprawiony :grin:

 

Jednak wyskoczyła kolejna pierdoła czujnik biegu wstecznego do wymiany...

Powiedzcie mi jak go odkręcić macie jakis pomysł? Zebym nie musiał wydechu ruszać ani nic ?

20200121_172529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matix608 napisał:

Problem z zamkiem naprawiony :grin:

 

Jednak wyskoczyła kolejna pierdoła czujnik biegu wstecznego do wymiany...

Powiedzcie mi jak go odkręcić macie jakis pomysł? Zebym nie musiał wydechu ruszać ani nic ?

20200121_172529.jpg

Z kanału. Od spodu jest dobry dostęp. Tak u mnie wymieniał mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lewiatan1989 napisał:

I co było problemem? 

 

Okazało sie że po naprawie kabli problem z zamkiem rozwiązał sie sam :banan:

 

Godzinę temu, Rob@k napisał:

Z kanału. Od spodu jest dobry dostęp. Tak u mnie wymieniał mechanik.

 

Te zdjęcie ktore dodalem jest z kanału nie ma tam prawie w ogole miejsca oczywiście mówimy o skrzyni 6 biegów bo tylko ona ma trudne dojście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie koledzy znacie jakąś osobę z forum ktora jest z Łodzi? Mam jedna paczuche do odebrania lecz sprzedawca nie wysle o koniec tylko odbiór osobisty:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założę klucz 21 na ten gwint to ani w lewo ani w prawo może mam za długi klucz będę musiał kupić jakis krótki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze potrzebuie waszej porady chce przerzucić się z RNS-E na jakieś radio z androidem mój budżet to 1500 zl czy możecie mi polecić jakieś sprawdzone przez was radia? Możecie podesłać konkretne linki?

 

Ja myślę na tym XTRONS z Ali za 1350 ale zastanawiam się czy będę musiał zapłacić clo? Wysyłka niby z Wielkiej Brytanii. Pomóżcie:rolleyes:

 


https://a.aliexpress.com/_dTiqvK3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysyłka z UK to jeszcze kilka miesięcy temu nie było by większych problemów - teraz trzeba to sprawdzić :D 

Co do radia - to wielu forumowiczów ma i poleca XTRONSy :) Ja akurat mam inne. 

Ja zamawiałem swoje z chin - dhl'em - szło 3 dni - sprzedający wypełnił prawidłowo wszystkie kwity i miałem do dopłaty 75 zł (o ile dobrze pamiętam kurierowi) z tytułu VAT i cła. Polityka DHL'a i innych firm kurierskich różni się znacząco od Poczty Polskiej - DHL zawierza swoim klientom pod względem prawdy w dokumentach celnych - tylko w skrajnych przypadkach może otworzyć paczkę czy skanować jej zawartość  (baaardzo baaardzo rzadko to się dzieje) - jednak tu masz pewność, że opłaty zostaną dodane jednak  właśnie na podstawie dokumentów. PP natomiast nie ufa dokumentom (najczęściej) - więc jak już Ciebie złapią to dowalają cło/vat na podstawie zrzutów transakcji itp. 

W dziale audio jest wątek o stacjach na andrutkach :) 

Poza tym polecam rozejrzeć się np na forum XDA - gdzie tego typu urządzenia są prześwietlone dość skrupulatnie. 

Pozdrawiam, 

Darek 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 09:47, lewiatan1989 napisał:

Jeżeli wysyłka z UK to jeszcze kilka miesięcy temu nie było by większych problemów - teraz trzeba to sprawdzić :D 

Co do radia - to wielu forumowiczów ma i poleca XTRONSy :) Ja akurat mam inne. 

Ja zamawiałem swoje z chin - dhl'em - szło 3 dni - sprzedający wypełnił prawidłowo wszystkie kwity i miałem do dopłaty 75 zł (o ile dobrze pamiętam kurierowi) z tytułu VAT i cła. Polityka DHL'a i innych firm kurierskich różni się znacząco od Poczty Polskiej - DHL zawierza swoim klientom pod względem prawdy w dokumentach celnych - tylko w skrajnych przypadkach może otworzyć paczkę czy skanować jej zawartość  (baaardzo baaardzo rzadko to się dzieje) - jednak tu masz pewność, że opłaty zostaną dodane jednak  właśnie na podstawie dokumentów. PP natomiast nie ufa dokumentom (najczęściej) - więc jak już Ciebie złapią to dowalają cło/vat na podstawie zrzutów transakcji itp. 

W dziale audio jest wątek o stacjach na andrutkach :) 

Poza tym polecam rozejrzeć się np na forum XDA - gdzie tego typu urządzenia są prześwietlone dość skrupulatnie. 

Pozdrawiam, 

Darek 

Wpadł XTRONS z problemami będziemy radzić się w osobnym temacie żeby nie zaśmiecać tematu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...