Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana uszkodzonego licznika w A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, jaras99 napisał:

No to nie wiem o co kaman. Widzę że tesotwales licznik benzynowy. Jak ci się kontrolka immo zachowywała?

Bo ja wgle nie mam tej kontroli. U mnie od świec żarowych jest też od immo

Sprawdziłem Twój filmik i zauważyłem ze workshop code masz 00000,wiem ze to może powodować problemy z adaptacją. Chyba w zakładce kodowania można zmienić ten numer na np. 12345. Zrób tak i spróbuj ponownie.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
17 godzin temu, pila24 napisał:

Sprawdziłem Twój filmik i zauważyłem ze workshop code masz 00000,wiem ze to może powodować problemy z adaptacją. Chyba w zakładce kodowania można zmienić ten numer na np. 12345. Zrób tak i spróbuj ponownie.

Zrobiłem jak sugerowales i dalej nic ☹️.

Pojechałem dziś do kumpla do zakładu mechaniki i udostępnił mi ORI CDIF 3 i Autoboss. Wszystko pięknie ładnie przechodziło do momentu wpisania w kanale 50 starego pinu. Ta sama historia, napis WAIT na sekundę i następnie NOT OK

Opublikowano
2 godziny temu, jaras99 napisał:

Zrobiłem jak sugerowales i dalej nic ☹️.

Pojechałem dziś do kumpla do zakładu mechaniki i udostępnił mi ORI CDIF 3 i Autoboss. Wszystko pięknie ładnie przechodziło do momentu wpisania w kanale 50 starego pinu. Ta sama historia, napis WAIT na sekundę i następnie NOT OK

Oporna sztuka :) a masz zdjęcie naklejki licznika ?

Opublikowano

Proszę. Jak widać z jakiegoś powodu był otwierany. Być może dlatego że nie działał buzzer (czesta przypadłość). Buzzer już naprawiłem w nim i śmiga. Wymieniłem głośnik, wstawiłem z zabawki córki:lol:

Zgodnie z rozpiska na forum mój stary 900M jest zamienny z 930R, T, TX

Resized_20191008_175159_8446.jpeg

Opublikowano

A może problem nie jest w zegarach tylko w ECU silnika:eusathink:

EDIT

f*ck. 

Teraz patrzę jescze raz na rozpiske liczników i to 900MX jest zamienny z 930RX i 930TX.

A ja mam 900M który jest zamienny z 930 R i T. I tu chyba pies pogrzebany:facepalm:

Edytowane przez jaras99

Opublikowano
Godzinę temu, jaras99 napisał:

A może problem nie jest w zegarach tylko w ECU silnika:eusathink:

EDIT

f*ck. 

Teraz patrzę jescze raz na rozpiske liczników i to 900MX jest zamienny z 930RX i 930TX.

A ja mam 900M który jest zamienny z 930 R i T. I tu chyba pies pogrzebany:facepalm:

Wersię X to są poprawione przez serwis (np. ponownie wgrane oprogramowanie itp) są zgodne z tymi bez X. Ogólnie coś tutaj nie pasuje bo z czego pamiętam to immo (u Ciebie kontrolka świec) powinna palić się po zalogowaniu pinem a u Ciebie nadal mruga.

Opublikowano
10 godzin temu, pila24 napisał:

Wersię X to są poprawione przez serwis (np. ponownie wgrane oprogramowanie itp) są zgodne z tymi bez X. Ogólnie coś tutaj nie pasuje bo z czego pamiętam to immo (u Ciebie kontrolka świec) powinna palić się po zalogowaniu pinem a u Ciebie nadal mruga.

Czyli temat wyczerpany:wallbash:

A miało to być proste zadanie. Może zegary są jakoś uwalone?

Opublikowano
2 godziny temu, jaras99 napisał:

Czyli temat wyczerpany:wallbash:

A miało to być proste zadanie. Może zegary są jakoś uwalone?

Uwalone raczej nie,trzeba udać się do kogoś kto zrobi klona immo i po sprawie.

Opublikowano
46 minut temu, pila24 napisał:

Uwalone raczej nie,trzeba udać się do kogoś kto zrobi klona immo i po sprawie.

Tu chyba VAG CAN DASH by to ogarnął i przypisanie PIN z palca?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w stanie przypisać Vin i immo ID mając do dyspozycji wsady liczników starego i nowego?

Opublikowano

Pisz do Galetto

 

Opublikowano

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi na myśl do sprawdzenia. Jak usunąć przypisane klucze z nowego licznika?

Na tym filmiku typek robi adaptacje licznika a w grupie 022 a w 4 polu liczba przypisanych kluczy ma 0. U mnie są 3 w nowym liczniku

Opublikowano
1 godzinę temu, jaras99 napisał:

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi na myśl do sprawdzenia. Jak usunąć przypisane klucze z nowego licznika?

Na tym filmiku typek robi adaptacje licznika a w grupie 022 a w 4 polu liczba przypisanych kluczy ma 0. U mnie są 3 w nowym liczniku

 

Opublikowano
2 minuty temu, pila24 napisał:

To jest opis procedury dla pilotów centralnego. Ja chcę wywalić z licznika dopisane kluczyki do IMMO w tym nowym liczniku

Opublikowano
4 minuty temu, jaras99 napisał:

To jest opis procedury dla pilotów centralnego. Ja chcę wywalić z licznika dopisane kluczyki do IMMO w tym nowym liczniku

Powaliło mi się 

Cytat

Adaptacja immo. Jak Wladi napisał trzeba miec pin immo.

Piloty kodujemy w module komfortu, natomiast immo w liczniku.

Przy kodowaniu immo postępujemy następująco:

-łączymy się z licznikiem

-klikamy "login" i wpisujemy pin immo 4-cyfrowy poprzedzony zerem

-przechodzimy do adaptacji , kanał 21

-w polu nowa wartość wpisujemy ilość kluczyków które programujemy (jeśli np mamy 1 kluczyk i chcemy dopisać drugi to wpisujemy 2)

-klikamy test następnie save

-wyciągamy kluczyk ze stacyjki i wkładamy następny i przekręcimy w pozycje zapłon

-przy ostatnim kluczyku kontrolka immo przestanie mrugać i procedura kodowania zostaje zakończona.

Tak czy siak to chyba 1 kluczyk z automatu się dopisze-ten który jest w stacyjce

Edytowane przez pila24

Opublikowano

Wywaliłem kluczyki. Wpisałem 0 i przyjął VCDS. Ale to również nie pomoglo:facepalm:

No nic, trzeba przekazać sprawę fachowcowi.

Sprawdziłem jak się mój licznik zachowuje przy newmode i adapted. Kontrolka immo nie mruga

Opublikowano

Witam jaki podejdzie do mnie kolorowy licznik jak nr starego to 8e0 920 981h

Opublikowano

Temat jest ogarnięty:banan:. Kolega @Madol1 poratował z Vag Can Dashem. Wpisanie z palca załatwiło sprawę.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 18.03.2019 o 19:19, OlekS napisał:

Wchodzimy w VCDS, musimy przyuczyć nowy licznik do auta i połączyć z ECU. Wybieramy 17 - Licznik (Instrument Panel) i 11 - LOGIN, tutaj teraz mamy wpisać PIN#2 od nowego licznika, dodając z przodu 0, czyli 06789 i OK. Jak jest wszystko dobrze to VCDS cofnie nas do 17 - licznik, jeśli nie jest dobrze, powiadomi nas, że coś jest nie tak to trzeba bedzie poczekać tyle jak jest w pomiarowych kanałach # 24.

Więc PIN#2 jest przyjęty i idziemy w adaptacje - 10, kanał 50, wpisujemy zamiast 32000 PIN#1, czyli 01234, test, save, powinien się zmienić VIN ugóry.

Hejo,

Zajarany możliwością zmiany zegarów z czerwonych na kolor, zakupiłem odpowiednie zegary (z 2004.03, auto mam z 2004.10).

Wyciągnąłem oba piny i wszystko jest spoko do momentu jak koniec cytatu.

Loguję się nowym PINem, okienko po wpisaniu PINu  kliknięciu OK się zamyka, nie ma żadnego błędu. Wchodzę w adaptację, po odczytaniu kanału 50 wpisuję swój PIN z moich starych zegarów, klikam test i w okienku gdzie powinna być "New Value" po prawej stronie, poniżej "Stored Value" pojawia się cały czas wartość 32000. Kliknąłem w sumie Save, ale VIN się nie zmienił.

Czy robię coś źle? Spróbowałem wejść w grupę 01- Engine i Login. Wpisałem swój stary PIN i zaakceptowało (bo rozumiem, że jeśli okienko z miejscem na wpisanie PINu się zamknie - to znaczy że "chwycił" mój PIN?). Potem wróciłem do 17 i znowu próba ale nadal to samo.

Poratujecie co mogę jeszcze zrobić? Będę mega wdzięczny.

Opublikowano

EDC15 Ci tego nie przyjmie, też z tym walczyłem na różne sposoby i nie pomogło, musiałem wysłać liczniki do przepisania... 

Opublikowano
24 minuty temu, kamil-vag napisał:

EDC15 Ci tego nie przyjmie, też z tym walczyłem na różne sposoby i nie pomogło, musiałem wysłać liczniki do przepisania... 

O kurde bele... Czyli d*pa z własnoręcznej adaptacji? 

Czy ktoś takimi tematami tutaj na forum się zajmuje? Ewentualnie jakie to koszta? Może wystarczy wysłać same dumpy z epromów? 

PS. Czyżby kolega @Galetto może by się tym zajął? ?

Edytowane przez Biggi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.