Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

LEDy w miejsce świateł postojowych i dziennych - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hmmmm.... :mysli: wygląda na genialny pomysł :) muszę spróbować!

Opublikowano

może niegenialny , ale na pewno sprytny .. tylko pamiętaj zastosuj żarówki 24v , mniej emitują ciepła i światła .. najlepiej te bez podstawek, zajmują mniej miejsca i są bardziej poręczne ... koszt 1zł za szt. i pobierają zaledwie 1,2W

Opublikowano

Aramir jestem pod wrazeniem prostoty pomyslu :) masz jakiegos linka do takiej żarowki ( allegro ) co bym wiedzial co kupic ? Rozumiem ze po prostu wpiales ja w obwo jako "ta drugą" obok wlasciwego leda ?

Opublikowano

cóż w każdym sklepie moto dostaniecie ja za około 1zł

dla przykładu coś podobnego jak na zdjęciu

podłączyć równolegle do led`a (miejsce podłączenia jak uważacie, nic się nie spali)

resztę wyjaśnień macie we wcześniejszych odp.

04.jpg

Opublikowano

Ok o takich wlasnie myslalem - tylko mnie utwierdziles ! Super !

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Trochę nie rozumiem tych kombinacji. Nie wiem jak jest w B7 ale w B6 w module dystrybucji zasilania od kontroli świateł są w większości układy VND810, które rozłączają zasilenie przekazując błąd do FISu poniżej poboru 80mA. Czyli wystarczy dać równolegle opornik 150 Ohm na 1W albo 2W (żeby lepiej ciepło odprowadzał) i po kłopocie.

Opublikowano

twoje rezystory kosztują znacznie więcej niż te żaróweczki i są znacznie bezpieczniejsze !!!!!!

Opublikowano

Malik - Pytanie natury technicznej :) DLR - siedzi w długich ???? Czy masz tak, że w pozycji 0 pali się DLR + postojówki, a potem odpalasz reszte w miare potrzeby? Z automatu?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Malik - Pytanie natury technicznej :) DLR - siedzi w długich ???? Czy masz tak, że w pozycji 0 pali się DLR + postojówki, a potem odpalasz reszte w miare potrzeby? Z automatu?

DRL to DRL czyli swiatla do jazdy dziennej. Swiatla drogowe (dlugie) realizowane sa za pomoca xenonow (przyslanianych lub odslanianych klapka).

Opublikowano

Panowie a czy w B6 nie mozna by takiej zarowki LED wstawic do swiatel przeciwgielnych przednich i one by swiecily jako swiatla do jazdy dziennej DRL? Napewno by nie olepialy jadacych z naprzeciwka. Co wy na to?Ktos juz probowal?

Opublikowano

Panowie a czy w B6 nie mozna by takiej zarowki LED wstawic do swiatel przeciwgielnych przednich i one by swiecily jako swiatla do jazdy dziennej DRL? Napewno by nie olepialy jadacych z naprzeciwka. Co wy na to?Ktos juz probowal?

W światłach przeciwmgielnych (halogenowych) są inne szkła niż w reflektorach głównych . Inaczej rozpraszają światło co w przypadku Twojego pomysłu - zastosowanie ich jako światła dzienne - będzie powodować oślepianie kierowców i mandacik. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowych KIT'ów pod DRL, które można montować w miejsce świateł halogenowych - Hella, In.Pro itp. W B6 jest możliwość wstawienia i ustawienia świateł tak, że działają identycznie jak w B7 - szukaj na forum.

Opublikowano

O jakim wstawieniu i ustawieniu świateł w B6 mówisz? Co znaczy ze beda swiecily jak w B7?Pytam bo bardzo chce sobie jakies mądre DRL'y zrobic.

Opublikowano

O jakim wstawieniu i ustawieniu świateł w B6 mówisz? Co znaczy ze beda swiecily jak w B7?Pytam bo bardzo chce sobie jakies mądre DRL'y zrobic.

Tak.

Gdzieś, ktoś na forum miał zrobione DRL jak w B7 ale nie pamiętam kto...

Proponuje użycie "szukaj" :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Zrobiłem wszystko zgodnie z info z pierwszego postu.

Co może być powodem mrugania postojówek - istny stroboskop :disgust:

DRL świeci OK

Opublikowano

Co może być powodem mrugania postojówek - istny stroboskop :disgust:

U mnie zaczęły mrugać po 2 miesiącach i je wywaliłem wstawiając normalne postojówki :kox:

Opublikowano

Co może być powodem mrugania postojówek - istny stroboskop :disgust:

U mnie zaczęły mrugać po 2 miesiącach i je wywaliłem wstawiając normalne postojówki :kox:

mrugają od samego początku - tanie nie były a taka lipa ?

wstawiłeś normalne żółtki ? rozumiem że tym samym wywaliłeś rezystory ?

Opublikowano

mrugają od samego początku - tanie nie były a taka lipa ?

Nie mogą mrugać - to znaczy, że coś jest i było od początku nie tak.

wstawiłeś normalne żółtki ? rozumiem że tym samym wywaliłeś rezystory ?

Ja miałem takie LED'y, że nie trzeba było rezystorów :wink4:

Jak się okazało po 2 miesiącach trzeba było je wywalić więc szkoda zachodu i mam zwykłe postojówki.

Opublikowano

porażka panowie co w Wy tu wypisujecie ...

po pierwsze wstawcie równolegle małe żarówki 24v takie do podświetlania deski rozdzielczej ....

Mruganie jest wywołane, ponieważ FIS namierzył błąd i cyklicznie ponawia sprawdzanie czy jest zamknięty obwód, w końcu półprzewodnik w swojej budowie stwarza przerwę ...

Moim skromnym zdaniem wykonanie tego patentu z rezystorami to jakaś porażka , z całym szacunkiem wobec jego twórcy...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Moim skromnym zdaniem wykonanie tego patentu z rezystorami to jakaś porażka , z całym szacunkiem wobec jego twórcy...

To tylko opinia a nie fakt.

"Porażkę" z rezystorami mam od marca 2009 czyli ponad 7 miesięcy (uwzględniając dosyć gorące lato).

Nie miałem przez ten czas żadnych problemów z którymkolwiek z elementów instalacji (diody LED postojowe, diody LED dzienne, dwie pary rezystorów).

Wszystko pięknie działa. Nic się nie grzeje.

I takie są fakty.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.