Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż zderzaka tylnego


Booster

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynamy od usunięcia tapicerki bagażnika, najpierw środkowa a potem boczne, są zamocowane na plastykowych nitach, schodzą bez klopotu.

Jak je juz zdejmiemy ukażą nam się mocowania zderzaka do błotników (po 4 na strone) i po 2 pod kloszami

dsc01128s.jpg

dsc01129j.jpg

następnie wykrecamy 2 torxy w nadkolach na wysokości dokładki zderzaka, odsłaniamy nadkole i ukazują nam sie kolejne 2 które trzymają dokładke.

dsc01132.jpg

dsc01133g.jpg

Na końcu odkręcamy ostatnie 2 torxy które trzymają zderzak od spodu

dsc01131j.jpg

Zderzak wyciągamy do tyłu, schodzi bez najmniejszego problemu

czas pracy okolo 30minut

Pozdrawiam

dsc01134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sama dokladke mozna zdjac?

Da rade, z tym ze dokładka jest zgrzewana na łączeniach i tak jak pisze kolega wyżej łatwo ją połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe że mam dokładkę połączoną na stałe ze zderzakiem, bo takie odnoszę wrażenie a jestem na półmetku ściągania zderzaka, niestety te dwie śruby pod lampą kręcą sie razem z nakrętką i nie mogę tego gówna odkręcić :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash::angry: :angry: :angry: :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktos jakies foto albo numer takiego zatrzasku bo mi po jednej stronie puscil...one pekaja czy co sie tam dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersjach europejskich dokładkę można odczepić, w wersji USA jest jedna całość...kupiłem zderzak na 2 wydechy od 1.8T i się okazało, że to wersja amerykańska. Wie ktoś czy zderzak można jakoś ustawić? u mnie po zmianie zderzaka z jednej strony lekko odstaje, nie jest tak dopasowany jak poprzedni zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem teraz z garażu i mam problem ze zdjęciem tapicerki w avanacie :( Ciągnąłem i nie wiem jak ją zdjąć żeby nic nie połamać :( Od strony świateł zdjąłem ją ale coś trzyma przy samych szybkach tylnych bocznych i nawet nie drgnie tapicerka. Ktoś podpowie jak to zdjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wuju :) Teraz mam dylemat czy to rozbierać dalej czy nie, bo szwankuje mi parktronic, mianowicie jak wrzucę wsteczny to sam zaczyna pikać nawet jak nie ma przeszkody. Myslałem że jest coś nie tak z czujnikami ale jak się przysłuc**je to każdy z nich cyka.

VAG tez żadnych błędów nie pokazuje...

Myślałem żeby zdjąć zderzak i przeczyścić styki w czujnikach parkowania ale nie wiem czy jet sens się z tym bawić skoro każdy cyka - a to chyba oznacza że działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku czujniki wariowaly sobie wedle wlasnego uznania. Raz dzialaly bez problemu, a innym razem piszczaly caly czas - nie wazne czy byla przeszkoda czy nie.

Wczoraj zdemontowalem zderzak, przeczyscilem styki. Generalnie pomoglo... ale tylko na 1 dzien. Potem znowu to samo :(

Niestety przy okazji demontazu lewego poczka (tapicerki) pekl mi plastik. Te zaczepy cholernie mocno trzymaly. Zatem uwazajcie przy demontazu bo bedziecie podobnie jak ja teraz szukali tego boczka na wymiane :) Od strony klapy bagaznika boczek ten trzyma sie na 2 zaczepach. trzeba je zlokalizowac i umiejetnie podwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u mnie mocowanie zderzaka troszeczkę się różniło.

Zatem opiszę co i jak było u mnie.

Zderzak: A4 B6 S-line z dokładką diesel (Avant)

1. Demontujemy listwę progową bagażnika (4 szt. wkrętów, podkładamy na kolejno na końcach przewód elektryczny aby wyszarpnąć z kołków)

2. Demontujemy podłogę bagażnika

3. Demontujemy siedzisko tylnej kanapy

4. Odkręcamy (nasadka 8) śrubę mocującą boczną dokładką - tylko na dole.

5. Kładziemy oparcie tylne

6. Odkręcamy 4 uchwyty mocowania bagażu w podłodze

7. Demontujemy kolejno boczki bagażnika:

Uwaga: Dla pewności zanim zacznie się wypinać spinki warto je spsikać WD-40 lub smarem silikonowym

- zaczynamy od tyłu w rejonie lampy, tam mamy dwa kołki, pierwszy ok. 10-15cm od dołu.

- w przedniej części boczka przekładamy tak aby był nad boczną dokładką (dlatego odkręcaliśmy śruby w pkt.4)

- za zaczepem oparcia kanapy w stronę tyłu jest spinka - wypinamy

- wypinamy środkową spinkę pod poziomem szyby (warto zacząć od prawego boczka wówczas widać ją po zdjęciu klapki

8. Odkręcamy śruby mocujące zderzam:

- dwa wkręty mocujące nadkole

- po odgięciu nadkola mamy jeden wkręt w dolnej części i drugi taki z płaskim łebkiem w górnej części

- od wewnątrz po przy błotniku w pionie mamy 3 nakrętki (10)\

- mniej więcej za lampą mamy dwie nakrętki ułożone w pionie

- od spodu zderzaka na prawo od wydechu (jednostronnego) mamy uchwyt w a do niego wkrętem zamocowana dokładka

- niemal symetrycznie po drugiej stronie mamy dwa wkręty bardzo blisko siebie

- na prawym narożniku dokładka jest mocowana wkrętem

- z prawej strony tuż przy nadkolu również mamy od dołu wkręt mocujący dokładkę

/co dziwne z lewej strony nie ma tych wkrętów/

9. Zdjęcie zderzaka:

- psikamy WD-40 na linii łączenia zderzaka z błotnikiem

- wyszarpujemy poziomo w stronę tylną

Montaż przebiega w odwrotnej kolejności pamiętając by po nasunięciu zderzaka w pierwszej kolejności dokręcać nakrętki (po2 szt.) za lampą, zwracając uwagę na szczelinę po lampą. Następnie dokręcamy 3 nakrętki przy błotniku dociskając od zewnątrz zderzak by był na równo z błotnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż zderzaka banalny. Tak jak w poście powyżej. Troszkę różni się demontaż w B6 avant. Między innymi śrubami pod zderzakiem.

Problem jest troszkę inny. Za diabła nie mogę zamocować boczków. Ciągle spinka przy szybie wędruję w kosmos. Chyba będę musiał zdjąć boczki tylnej kanapy bo muszę wsadzić pod nie boczki tapicerki z bagażnika. Troszkę pitolenia będzie, ale grunt że efektem tego demontażu jest sprawny parktronic i przy okazji wymiana suba na bose ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...