Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM Quattro Limousine


zb0oj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem Bartek i od młodości jestem miłośnikiem Audi :) Zaczęło się od Audi 80 B3 1.9D, od października 2018 jestem szczęśliwym posiadaczem B9 2.0 TFSI 252KM Quattro.

W październiku, gdy szukałem auta musiałem dokonać wyboru: Audi S3 8V Limousine, Audi A4 B9 Limousine lub Infiniti Q50s. W salonie Audi na warszawskim Okęciu udało mi się znaleźć gotowe A4 spełniające moje kryteria w wymarzonym kolorze niebieski Scuba metalik - tego samego dnia dokonałem rezerwacji i od 26.10.2018 jestem szczęśliwym posiadaczem tego auta.

Kilka słów o wybranym wyposażeniu:

  • Pakiet stylistyczny S line Exterieur
  • Pakiet Comfort
  • Pakiet Technology
  • Pakiet oświetlenia zewnętrznego i wnętrza Ambiente
  • Pakiet "Schowek"
  • Pakiet systemów wspomagających kierowcę na trasie
  • Reflektory w technologii LED Matrix-Beam
  • Audi virtual cockpit
  • System nagłaśniający Bang & Olufsen
  • Audi smartphone Interface
  • Audi adaptive cruise control z funkcją stop & go
  • System utrzymania samochodu w pasie ruchu
  • System rozpoznawania znaków drogowych
  • Aplikacje dekoracyjne wnętrza - dąb szary Naturell
  • Tapicerka skórzana Milano
  • Klimatyzacja automatyczna, 3-strefowa
  • Kierownica skórzana 3-ramienna, wielofunkcyjna plus ze spłaszczonym wieńcem
  • Brak oznaczenia modelu i typu silnika
  • Szyby tylne przyciemnione (szyby privacy) i szyby przednie boczne akustyczne
  • Zagłówki z regulowanym kątem nachylenia i wysokości
  • Pneumatyczna regulacja wsparcia odcinka lędźwiowego z funkcją masażu
  • Ogrzewanie foteli przednich
  • Kluczyk komfortowy
  • Lusterka zewnętrzne, składane, z automatyczną funkcją przeciwoślepieniową z lewej i prawej strony
  • Audi parking system plus (przód / tył) z wizualizacją na ekranie MMI
  • 0K4 Mild hybrid
  • Powłoka ceramiczna (doposażenie)
  • EA9 Audi Extensive - Pakiet naprawczy 5 lat / 150 000 km (doposażenie)

Po pół roku użytkowania jestem zadowolony z:

  • Reflektorów Matrix led - warto dopłacić!
  • Osiągów i dzwięku silnika :)
  • Bang & Olufsen
  • Działania adaptacyjnego tempomatu + asystenta jazdy w korku + lane assista :)
  • VC

Na minus dla mnie:

  • Dziś zauważyłem problem z pracą silnika - podczas pracy niezależnie od temperatury silnika słychać głośne "klekotanie" pod plastikową osłoną. Dziś byłem w dwóch ASO i panowie z serwisu słuchali i nic nie słyszeli, w jednym z ASO porównaliśmy działanie dwóch takich samych silników (mój vs. A4 z 2019r. 2.0TFSI 245KM) - tylko mój tak działa. Jutro jadę na diagnostykę, jeśli nie zostanie to naprawione to pewnie będę prosił o radę :( Jeśli ktoś chce pomóc w diagnozie to proszę o PW - wyślę filmik.
  • Quattro ultra - sprzedawca "nie był pewien" czy w tym modelu jest ultra i wyjeżdżając z salonu myślałem że to normalne quattro :)
  • Brak możliwości spięcia CarPlay przez WiFi
  • Mój egzemplarz nie posiada side assista, kamer 360' i HUD - może w przyszłości będę chciał jednak to mieć :)

Inne pytania które pojawiają się w tym dziale:
Spalanie: 60% miasto, 40% trasa - 10,6L / 100km wg. wskazań komputera
Rabat: 18,02% od ceny katalogowej przy leasingu audi 101% z wykupem na koniec umowy

Historia serwisowa:

 

  • 10km - Odbiór samochodu + badanie techniczne przeprowadzone przez firmę Dr Lemon (polecam serdecznie), wykryto:
    Cytat

    Wewnętrzne poszycie (słupki) mają grubszą powłokę lakierniczą niż poszycie karoserii (100-120 słupki, 100 karoseria)

    podobno mój egzemplarz był tam lakierowany dwa razy z uwagi na niedoskonałości procesu produkcji, co potwierdzono odpowiednią adnotacją na protokole.
  • 5350km - Wymiana oleju po dotarciu silnika
  • 10669km - W trakcie rozwiązywania problemu z "klekotaniem" silnika
  • 15881km - Wymiana oleju
  • 29062km - Przegląd, wymiana oleju
  • 34000km - Akcja serwisowa 27H2
  • 34492km - Problem z stukaniem rozrusznika wymienionego wyżej, auto odjechało na lawecie do ASO :(

    No i fotki:

 

IMG_1197.JPEG

IMG_1220.JPG

IMG_0575.JPEG

IMG_0577.JPEG

IMG_0060.JPG

Edytowane przez zb0oj
Poprawka rabatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, instruktor83 napisał:

plus za to ,że sedan?

Kwestia gustu ;)

Gratki zakupu !

Jakąś powłokę na lakier będziesz kładł? 

A się prosi ceramika do tego koloru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mlody020 napisał:

Kwestia gustu ;)

Gratki zakupu !

Jakąś powłokę na lakier będziesz kładł? 

 A się prosi ceramika do tego koloru ?

W tej chwili jest powłoka ceramiczna z którą wyjechała z salonu - niemniej minęło już 6msc i pora na odświeżenie.

Aktualnie szukam speca od detalingu który podejmie się ceramiki/folii i ew. zabezpieczenia skór. Jeśli macie kogoś do polecenia to śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zb0oj napisał:

W tej chwili jest powłoka ceramiczna z którą wyjechała z salonu - niemniej minęło już 6msc i pora na odświeżenie.

Aktualnie szukam speca od detalingu który podejmie się ceramiki/folii i ew. zabezpieczenia skór. Jeśli macie kogoś do polecenia to śmiało :)

Wyjechał z salonu z powłoką? To tak w audi jest w standardzie? U nas jak wydajemy Mercedesy to jest goły i wesoły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaciekPL napisał:

Wyjechał z salonu z powłoką? To tak w audi jest w standardzie? U nas jak wydajemy Mercedesy to jest goły i wesoły. 

Nie, nie jest w standardzie. Zapytałem o to, poprosiłem i zapłaciłem 1480zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zb0oj napisał:

Nie, nie jest w standardzie. Zapytałem o to, poprosiłem i zapłaciłem 1480zł :)

Chyba że tak heh ? 

Bardzo dobra decyzja. 

Proponowałbym przedni zderzak, błotniki, lampy, maske, lusterka, tylny zderzak i listwy progowe zewnętrzne okleic jakąś dobrą folia. Reszta ceramika i będziesz zadowlony :)

Tak jak mi się b9 nie podoba, tak przy tym kolorze jest całkiem fajnie. Bezawaryjnej i bezpiecznej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj na spota we wtorek oblukamy ;) graty fury (ps. Nie będzie dużo gorzej jeździć od s3). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w temacie, dopisałem do historii serwisowej dwie pozycje.

Póki co jestem zadowolony z auta, spalanie 75/25 miasto/trasa ok. 10L/100km. :) Po wymianie rozrusznika w ramach 27H2 mam problem ze stukaniem pod maską, jak dowiem się co jest przyczyną to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zb0oj napisał:

Mała aktualizacja w temacie, dopisałem do historii serwisowej dwie pozycje.

Póki co jestem zadowolony z auta, spalanie 75/25 miasto/trasa ok. 10L/100km. :) Po wymianie rozrusznika w ramach 27H2 mam problem ze stukaniem pod maską, jak dowiem się co jest przyczyną to dam znać :)

Partacze w aso coś nie przykręcili jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Partacze w aso coś nie przykręcili jak należy?

Wstępna diagnoza pana który odbierał auto lawetą - sprzęgiełko na rozruszniku, prawdopodobnie wada fabryczna części. Obecnie czekam na dokładniejszą diagnozę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zb0oj napisał:

Wstępna diagnoza pana który odbierał auto lawetą - sprzęgiełko na rozruszniku, prawdopodobnie wada fabryczna części. Obecnie czekam na dokładniejszą diagnozę :)

Prędzej na alternatorze, nowe i nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kodzak33 napisał:

Prędzej na alternatorze, nowe i nie działa?

Znaczy się, podobno to jest alternator-rozrusznik. Dziś byłem w serwisie, mówią że to napinacz paska przy alternatorze i jak najbardziej wymiana gwarancyjna. Nie wiem tylko jak długo to potrwa, bo podobno mają dużo roboty. :(

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, te ASO...

Dziś dowiedziałem się, że procedura wymiany gwarancyjnej wymaga nagrania pracy silnika z uszkodzonym napinaczem, a moje auto magicznie przestało wydawać dziwne dźwięki. ASO gubi się trochę w zeznaniach, bo samochód jest u nich od środy i dopiero w piątek został zdiagnozowany (wtedy podobno jeszcze stukał), a dziś dowiedziałem się że od razu po zjechaniu z lawety usterka ustąpiła.

Teraz czekamy aż napinacz się znowu odezwie i dopiero mogą go wymienić (a część jest już na miejscu bo zamówili po diagnozie).

Ręce opadają... W weekend planowałem wyjazd, który musiałem odwołać a w następny weekend mam trasę ~800km do zrobienia i nie mam auta. Auto zastępcze oddaje jutro, a naprawa mojego napinacza może potrwać tyle ile mają czasu wg. gwarancji (30 dni?), a jeśli napinacz się nie odezwie - oddadzą mi auto tak jak jest. Jak w trasie coś się stanie to dopiero będziemy się martwić...

Nie wiem czy warto było dopłacać za te pakiety pogwarancyjne i gwarancje mobilności (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻

Ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi tematami lub pomysł co zrobić?

Edytowane przez zb0oj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zb0oj napisał:

Ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi tematami lub pomysł co zrobić?

Miałem kiedyś bardzo podobny problem ze sprzęgłem napinacza w innym aucie. U mnie przez długi czas cykało tylko na zimnym silniku i przestawało jak dojeżdżałem do serwisu. Poproś ich może niech zostawią go na zewnątrz i odpalą z rana, może uda się coś wtedy usłyszeć 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa zakończona sukcesem, udało się dziś odebrać auto. Nowy napinacz różni się mocno wyglądem względem poprzedniego - w nowym zamiast plastikowej obejmy jest dość solidnie wyglądająca sprężyna. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...