Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.03.2020 o 00:16, Kosmita napisał:

Nie. To są różne parametry całkiem. Szerokość, osadzenie felgi oraz jej wklęsłość. Jak się wgłębisz w temat zobaczysz, że aby dobrać odpowiednią felgę trzeba wszystko dobrze obliczyć, a parametrów jest duża ilość.

 

Nie musisz mi tego wyjaśniać, bo to w twojej wypowiedzi jest nieścisłość: "I tak zmniejszyłem szerokość żeby był większy concave. "

Przy tym samym ET, to szersza felga będzie mieć automatycznie większą wklęsłość, wiec nie wiem jak zmniejszajac szerokość mogłeś miec większy concave, chyba, ze chodziło ci o zmniejszenie ET

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi coś te nowe koła nie pasują :dziura:  Na ori bardziej mi się podoba.

 

A co do hamulców to już od kilku lat Audi boryka się z tym problemem w wersjach RS. W RS3 8V to i po 10k pojawiały się problemy z biciem i przegrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎29‎.‎03‎.‎2020 o 16:31, H4mm3R napisał:

Pakuj zestaw z SQ7 B)

 Myślisz że weszłoby 400mm?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wandej napisał:

 Myślisz że weszłoby 400mm?:decayed:

W 20" spokojnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Nie ma nieścisłości. Felgi nie są szyte na miarę. Rohana ma dostępne różne ET w różnych szerokościach. To jest 10-ka. A myślałem nad 10,5. Ale w 10,5 nie ma dostępnego tak niskiego ET. Stąd zmniejszyłem szerokość na rzecz mniejszego ET. Dystansu nie potrzebuje jeśli chodzi o zacisk. Ew. Mógłbym żeby koło jeszcze bardziej wyszło ale teraz jest i tak lepiej niż seria. 
 

Tutaj tylko ceramika zrobi robotę. Nie sądze, żeby ciut większa tarcza zmieniła coś drastycznie.. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Felgi kupowałeś w PL czy zamawiałeś z USA? Pytam bo ROHANA jest w stanie zmienić ET na prośbę klienta, tak było u mnie jak zamawiałem.

 

Uwierz, zmieni. Tarcza nie dość że większa to i grubsza, większy zacisk i klocek. Koszta prawie te same. 

Porównanie SQ7 do RS

IMG_20200209_140424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosmita napisał:

Panowie, Nie ma nieścisłości. Felgi nie są szyte na miarę. Rohana ma dostępne różne ET w różnych szerokościach. To jest 10-ka. A myślałem nad 10,5. Ale w 10,5 nie ma dostępnego tak niskiego ET. Stąd zmniejszyłem szerokość na rzecz mniejszego ET. Dystansu nie potrzebuje jeśli chodzi o zacisk. Ew. Mógłbym żeby koło jeszcze bardziej wyszło ale teraz jest i tak lepiej niż seria. 
 

I wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita rozumiem że Ty masz ET33 przynajmniej takie są normalnie dostępne przy 10" (jeszcze jest ET45). 10.5" jest z ET35, to jednak ta felga i tak wystawałaby bardziej niż 10" ET33 o jakieś 4.5 mm. Chyba że przy tej szerokości i ET byłby problem od wewnętrznej strony że mogłoby obcierać o zawias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DonDżonson napisał:

@Kosmita rozumiem że Ty masz ET33 przynajmniej takie są normalnie dostępne przy 10" (jeszcze jest ET45). 10.5" jest z ET35, to jednak ta felga i tak wystawałaby bardziej niż 10" ET33 o jakieś 4.5 mm. Chyba że przy tej szerokości i ET byłby problem od wewnętrznej strony że mogłoby obcierać o zawias

Tak, ET33. Wystawałaby bardziej, oczywiście. Ale concave byłby mniejszy, a powtarzam, mi zależało bardziej na wklęsłości koła niż prawie niezauważalnej różnicy w osadzeniu koła..

@H4mm3R Zamawiałem przez Best Perfofmacne ale oni kontaktowali się bezpośrednio z Rohaną i koła szły ze stanów. Oni doradzali, dlatego kilka razy zmienialiśmy koncepcję.

Może masz rację, ale bym musiał zmieniać układ hamulcowy, a już tego wolałbym nie robić. Wejść to by weszły bo ceramika do RS5 ma większe tarcze. Porównywaliśmy z kolegą, który ma taką samą ale w ceramice. 

Ale napisz mi jakie są koszty części jak możesz. Zacisk tarcze klocki tylko nie jakieś zamienniki i nowe, nie używane. W Poznaniu dostawy wstrzymali to może mamy jeszcze czas na jakieś ruchy..,

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, już nieaktualne. Poznań odblokowany, części przyszły.. ?

CCF28014-BAD2-4A61-BB5D-A177A0CD3202.jpeg

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

 

@H4mm3R 

Może masz rację, ale bym musiał zmieniać układ hamulcowy, a już tego wolałbym nie robić. Wejść to by weszły bo ceramika do RS5 ma większe tarcze. Porównywaliśmy z kolegą, który ma taką samą ale w ceramice. 

Ale napisz mi jakie są koszty części jak możesz. Zacisk tarcze klocki tylko nie jakieś zamienniki i nowe, nie używane. W Poznaniu dostawy wstrzymali to może mamy jeszcze czas na jakieś ruchy..,

Podeślę później na PW, zmiana polega na odkręceniu dwóch śrub i przewodu hamulcowego, wszystko siada P&P ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kosmita napisał:

mi zależało bardziej na wklęsłości koła niż prawie niezauważalnej różnicy w osadzeniu koła..

ok tego nie doczytałem;)

Niemniej mi osobiście bardziej leżą te seryjne, przynajmniej jak chodzi o wzór. Jestem ciekaw na żywca, bo tego modelu nie widziałem. Najważniejsze że Ty jesteś zadowolony. Może za jakiś czas jak już się uspokoi uda mi się wybrać na spot zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce docieram, a 13mm czarne dystanse eibacha wraz z kpl. śrub zamówione. Więc wyjdzie trochę na zewnątrz. Zamówiłem jak zorientowałem się, że pomiędzy zaciskiem, a kołem nie przechodzi karta kredytowa ? 

20987DFE-B397-4D93-9A0C-24DB28DD4AB7.jpeg

85093D85-0B83-4E10-A870-401E17EA0A88.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyl trza było zamówić 18mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dev napisał:

Na tyl trza było zamówić 18mm

15 wchodzą równo. Ale ja chce takie same. I tak o wiele więcej niż planowałem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 15:14, Kosmita napisał:

Łapcie tak na szybko. Chyba nie jest źle ;) 

B250B87A-630E-4DAD-99F9-8FAC07F4CBEB.jpeg

7C44723D-673E-4602-B565-AF40DDD2E072.jpeg

DA4EF2F2-29E9-4C32-AF4D-D8899E0C28B9.jpeg

Klasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo pewnie robi robotę, ale patrząc na zdjęcie dla mnie szału nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...