Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Letnie opony - które zakupić ?


NYNA

Które będą najlepsze na lato?  

  1. 1. Które będą najlepsze na lato?

    • Bridgestone ER300 205/55R16 91 V
    • Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 91 V FR
    • Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE 205/55R16 91 W
    • Dunlop SP SPORT 9000 205/55R16 91 W
    • Goodyear EFFICIENTGRIP 205/55R16 91 W
    • Goodyear EAGLE F1 GSD3 205/55R16 91 W
    • Nokian H 205/55R16 94 H XL
    • Pirelli P7 205/55R16 91 V


Rekomendowane odpowiedzi

Jest konkretna ankieta to głosujemy bez komentarzy. Dyskusja o oponach letnich jest http://www.a4-klub.pl/smf/all_jakie_kupic_letnie_opony-t6630.240.html :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wrzuciles oponki o roznych indeksach predkosci.

Czesto te, o nizszym indekscie predkosci beda tansze co idzie za tym, zeby mozna kupic drozdza lepsza oponke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tu akurat nie gra roli, chodzi mi konkretnie który model będzie najlepszy a czy będzie miał indeks prędkości V czy W to mi nie robi zbytnio różnicy,tym bardziej że czasem te z indeksem W można wyrwać w lepszej cenie niż te z indeksem V.Już wiem że wybór będzie pomiędzy Bridgestone ER300,Continental ContiPremiumContact 2 a Dunlop SP SPORT 9000 z przewagą na Bridgestone ER300 jak narazie.Poczytałem trochę o tych oponach i te Bridgestone mają bardzo dobre opinie,Dunlop i Continental oczywiście też jednak o tych Dunlopach gdzieś czytałem że lepiej nadają się do cięższych aut powyżej 1500 bo są bardzo twarde a Continentale mogą się wyząbkować i oczywiście gwarancja nie będzie uznana bo to zawsze jest z winy użytkownika.Nie wiem ile w tym prawdy bo akurat żadnej z tych opon nie użytkowałem wcześniej więc może użytkownicy tych modeli by się wypowiedzieli które warto kupić i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NYNA pyta o konkretne opony, prosze więc o konkretne odpowiedzi. Wszystko w stylu "polecam xxx" "bierz yyyy" bede kasował. Wystarczy spamu tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_jakie_kupic_letnie_opony-t6630.255.html :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przelatałem sezon na Conti, tyle że SportContact2 (bo 17'') i o ząbkowaniu nie było mowy. Nie do końca wiem jak się do tego mają PremiumContact, ale moje trzymały niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to cos dopisze, sorry Slaweq

Dunlop SP 9000 to opona kierunkowa.

Bridgeston asymetryczna

Wiadomo asymetryczne sa podobno najlepsze.

Ps. zamówiłem Bridgestony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu ADAC dla rozmiaru 205/55R16 wynika:

1. Michelin Primacy HP W

2. Continental ContiPremiumContact 2 W

3. Nokian Z G2 W

Osobiście wybrałabym: Continental ContiPremiumContact 205/55R16 W

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam pirelki ,są dobre ,ciche ,ładnie się trzymają na drodze i mają ładny bieżnik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testu ADAC dla rozmiaru 205/55R16 wynika:

1. Michelin Primacy HP W

2. Continental ContiPremiumContact 2 W

3. Nokian Z G2 W

Osobiście wybrałabym: Continental ContiPremiumContact 205/55R16 W

Pozdrawiam

arielka

Chyba trochę stary ten test ;) P7 jest świetne na mokrym - i w ta drogę bym polecał. Odpuść sobie bieżniki kierunkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są to wnioski wyciągnięte na podstawie własnych doświadczeń podczas użytkowania tych opon. Opinie typu ktoś tam coś tam słyszał albo czytał to nie wiele mi pomogą bo tyle to sam wiem.

Dlatego pytam konkretnie użytkowników tych opon jakie jest ich zdanie i odczucia podczas użytkowania danego modelu opon, a reszta osób może oddać swój głos w ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sp 9000 zjeździłem 1 komplet i jestem z nich zadowolony, bardzo dobrze na suchej, dobrze na mokrej, nie za szybko się zużywają, nieźle wyglądają

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w escorcie którym jeszcze narazie sie poruszam mam nokiany H (tylko ze na 14) i w sumie są bez zastrzezen :) jedyny minus jakiego sie narazie dopatrzyłem to jazda po błocie :kwasny: ale na asfalcie :good: odprowadzanie wody :good: wyglad :mysli: mi sie podoba :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Continental, miałem takie w B5 i jeździło sie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Continental - wydaje mi się, że są najtrwalsze. Chyba że chodzi Ci o lepsze parametry, kosztem ścieralności to szukaj czegoś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wpadnie kolejny teoretyk, ze "Conti sie szybko sciera", to ja powiem, ze jezdze juz na 3cim komplecie w B6 i sa super. Scieraja sie bardzo powoli...

...aczkolwiek zamiast SportContactow 2 polece 3-jkę, nowsza cichsza guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 3-kę :mysli:

Tych nie brałem pod uwagę.Tylko tak na szybko patrze i nie widze mojego rozmiaru tych 3-ek wszystko na 17 i większe.Może się dopiero pojawią, trochę czasu jeszcze jest.

Tylko opinii o nich nie będzie zbyt wiele bo to nowość, co by się nie okazało że nie są tak dobre jak ich poprzedniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wpadnie kolejny teoretyk, ze "Conti sie szybko sciera", (...)

Flyer, jeśli pijesz do mnie to wczytaj się jeszcze raz w mojego posta. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym kupował oponę to tylko Kleber. Praktycznie jest niezniszczalna, można się przyczepić do jej przyczepności, ale jeżeli chodzi o trwałość jest super (po gwoździach można jeździć - oczywiście nie dosłownie). Od czasu kiedy jeżdżę na tych oponkach nie mam problemu z "kapciami" i nie jestem w stanie ich zużyć (jeżdżę normalnie). Na ostatnich jeździłem 4 lata i zaczęły już pękać, ale bierznik był ok.

Dla porównania na Michelinach jeździłem 2 lata i po oponkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomniałem o ścieralność :tongue4: po 2 sezonach przy "w miarę" spokojnej jeździe straciły chyba z 2 mm :gwizdanie: a co do conti to w poprzednim escorcie mieliśmy tylko nie pamiętam modelu i ojciec (zawodowy kierowca) mówi ze porównywalne sa te nokiany do conti które mieliśmy :naughty: a i 2 minus, ciężko jest je zmusić do piszczenia :polew: :polew: http://www.testyopon.pl/ < tu jest duzo opinii użytkowników na temat opon jak kupowałem parę lat temu to nokiany były 1 albo 2 :naughty: nie pamiętam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...