Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Za mało mocy?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Wczoraj jadąc sobie przez przełęcz Salmopol nie potrafiłem dotrzymać kroku ojcu który jechał Kią Ceed 1.0 turbo 120km. Na każdym ostrzejszym wirażu jak tylko prędkość spadała do ok 25km/h Kia odchodziła. Wiem, że różnica masy to ok 200kg, do tego klima, ale bez przesady. Czy robiąc logi statyczne i dynamiczne można stwierdzić czy silnikowi coś dolega?

Logi których grup zrobić?

Ps: Grucha podciśnienia działa, przebieg 309tkm + lpg

Opublikowano

Na pb i lpg 2+33. Kasuj błędy przed nawet jak ich nie ma.

Opublikowano
  • Autor

OK, jak mi się uda to ogarnę w tym tygodniu. Rozumiem że przy dynamicznych bieg 3 i gaz do oporu

Opublikowano

Od 1,5 do odciny. Do kompletu zrób na samej benzynie 3+20+21 i sprawdź jeszcze rozrząd w gr. 93.

 

Opublikowano
  • Autor

Rozrząd -5 i -2

Opublikowano

wywal katy, sprawdz kompresje. 

Opublikowano
  • Autor

Na razie miałem tylko czas żeby na szybko wrócić krótki film z przyspieszenia, niestety nie na prostej i pustej drodze.

https://youtu.be/cJ00bz5nyDg

Opublikowano

wg mnie zbiera sie ok 

Opublikowano

jak dla mnie coś mu dolega. Od 100-140km/h na 3 biegu zajmuje ok 9s

Jak miałem serie 1.8t 150 koni na 3 biegu zajmowało to 7s

Ja wiem że V6 ciut cieższa ale jednak kuni ma wiecej.

Ale to tylko takie gadanie. Logi pokażą co jest nie tak.

Powodzenia bo V6 fajny silnik.

Ziomek ma a6 c5 2.8 i mimo że jestem fanem "rzędowych szóstek" to ta 2.8 ma fajną charakterystykę

Opublikowano
  • Autor

Postaram się do końca tygodnia ogarnąć te logi (tyko jeszcze muszę poczytać jak bo to będzie mój pierwszy raz:)

Jeszcze w majówkę jechałem nad morze to szwagier w stilo 1.9 jtd 115KM nie mógł za mną nadążyć a teraz mam wrażenie że byłoby odwrotnie

Opublikowano

Heh, wczoraj też ledwo co przyśpieszałem, jakbym wiózł 5 ton betonu. Zwaliłem to na upał i mniejszą gęstość powietrza itp. 

Opublikowano
  • Autor

Hehe, też pomyślałem o tym powietrzu:)

Logi dynamiczne

 

LOG-01-001-002-003.jpg

LOG-01-002-032-033.jpg

LOG-01-020-021-011.jpg

LOG-01-093-090-001.jpg

Opublikowano
  • Autor

Logi statyczne

LOG-01-001-002-004.jpg

LOG-01-002-003-033.jpg

LOG-01-020-021-004.jpg

LOG-01-033-093-090.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jakby coś było mało czytelne to wrzucę jako .CSV

PS: zauważyłem że przy mega nagrzaniu rozrząd przestawia się na -8/-3 podczas gdy normalnie waha się -5/-2, -6/-3

Edytowane przez piti82

Opublikowano

Jedyne co widac to spore spalanie stukowe, cewka , świece do przeglądu.

jezeli są ok to pewnie silnik / tloki zawalone nagarem.

Ewentualnie moze byc to przeplywomierz, dosyc maly przeplyw wychodzi. 

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, soul87 napisał:

Jedyne co widac to spore spalanie stukowe, cewka , świece do przeglądu.

jezeli są ok to pewnie silnik / tloki zawalone nagarem.

Ewentualnie moze byc to przeplywomierz, dosyc maly przeplyw wychodzi. 

Świece myślę że są OK, zapłoy nie wypadają, choć wypadałoby je już zmienić bo mają już 48tkm nalatane.

Jeśli to przepływka to jak ją ogarnąć?

Opublikowano

Wyczyść go alkoholem izopropylowym. Tylko kup taki w butelce za kilkanaście zł a nie pseudo specjalne środki do przepływek :)

 

Jakiś mały atomizer kup, np z leku na gardło świetny jest i zapsikaj nim przepływkę. Możesz wspomóc się bardzo delikatnym malutkim pędzelkiem, żeby coś zmyć bardziej uciążliwego.

 

Opublikowano
  • Autor

Spoko, wszystko w sumie mam, może w weekend ogarnę, ale tak się zastanawiam czy ta wysoka temperatura nie ma wpływu na przepływ powietrza...

Opublikowano

Jak dobrze kojarzę, to mieliśmy podobne dane z przepływek jak wyczyściłem swoją.

Opublikowano

Sprawdź czas 0-100 km/h jakimś programem poprzez telefon. U mnie wyszło 9.2 sek na lpg (skrzynia 6b trzeba wrzucić 3 bieg by przekroczyło 100 km) masa około 1600kg. Temperatura powietrza ma wpływ na osiągi, można sobie porównać jazdę w szczycie upału i późnym wieczorem gdzie temperatura spada o te 10°C.

Edytowane przez pila24

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.