Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Oryginalana przejściówka przy turbinie z szybkozłączki na zwykły wąż


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś otrzymałem turbinę GT1749VA nr VW 03G 145 702 K w bardzo ładnym stanie. Chcę ją zamontowac do ojca Passata B4 AFN. I oto ciekawostka - wraz z turbiną otrzymałem oryginalną część 038 131 111 J - czyli oryginalną przejściówkę z szybkozłączki na wąż z opaską. Ma ona dodatkowo wbudowany wewnątrz najprawdopodobnie tłumik szmerów przepływu.

Nie wiem ile kosztuje ta część, ale przy SWAP-ie turbiny na mocniejszą odpada problem poszukiwania przejściówki. Na zdjęciach brakuje jeszcze uszczelki dwuwargowej bo była uszkodzona - muszę ją dokupić.

0d595e9f61547315m.jpg

fef425e8aa1ea812m.jpg

567627ef85499006m.jpg

f76fd8f0485837d5m.jpg

aba825dde7c4b1d6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ograniczy to przepływu????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ograniczy to przepływu????????

A jakiej średnicy jest wyjście z turbiny sprężonego powietrza? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina, którą kupiłem była od A4 B7 jakiś ostatni wypust, bo same turbo jest 2007 rok produkcji i ma wejście na czujnik EGT. W nim siedziała te przejściówka. Na Allegro znalazłem taką przejściówkę razem z wężem:

45cefcfdf6ee8c5fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys jak zmienialem u siebie turbo na te od AWX-a to interesowalem sie taka szybkozlaczka ... czy to wymontowana z ori weza czy tez sama .. ale cena za takie ustrojstwo mnie wyleczyla [ASO a nawet na allegro] ... :wink4:

zastosowalem domorobke za 50 zl ... :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

A ja przypominam że jakby ktoś chciał to mam robione na wymiar takie złączki z utwardzonego aluminium:

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg

Wystarczy wkręcić śróbki i odpowiednio je przypiłować.

Towar sprawdzony u wielu klubowiczów i innych tuningowców a przede wszystkim u Rogala który juz ze 20szt ode mnie zakupił :wink4:

Jakby ktoś chciał to proszę o kontakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem taką przejsciówke od kolegi Kowicz eleganckie wykonanie :good: Piękna była by sprawa jak by ktoś robił gotowe orurowanie do Fmic zeby kupić i odrazu zamontować można było :kox: oczywiscie za dobry pieniądz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowicz tak z ciekawości ile cenisz to cudo? Jakie to "utwardzone" aluminium - dural?

Zdjęcia tej oryginalnej podałem jako ciekawostkę bo dostałem ją gratis z turbiną :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowicz tak z ciekawości ile cenisz to cudo? Jakie to "utwardzone" aluminium - dural?

Zdjęcia tej oryginalnej podałem jako ciekawostkę bo dostałem ją gratis z turbiną :decayed:

Ja kupowałem z alegro

http://www.allegro.pl/item584322414_przejsciowka_redukcja_turbo_awx_asz_afn_inne.html

dla forumowiczów przesyłka gratis :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś nr tej uszczelki? założył bym taką oryginalną bo znajomemu trochę puszcza :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś nr tej uszczelki? założył bym taką oryginalną bo znajomemu trochę puszcza :wallbash:

jak dobrze pamietam to ten numer

3C0145117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten nr kowi :notworthy: (sprawdziłem w googlech) dzięki, wracam do dłubania :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...