Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Piszczący pasek czy rolka ?


Gość jaarek_dpl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wcześniej koledzy pisali - sprawdź, czy rolka napinająca się nie przekrzywiła. Jeśli tak, to masz odpowiedź. Jak będziesz ją ewentualnie wymieniał, poszukaj od razu przyczyny jej zużycia, bo sama z siebie raczej się nie psuje, najczęściej winne jest właśnie sprzęgiełko w alternatorze, które stawia zbyt duży opór.

Co do trzęsącego silnika, to podstawowa zasada - nie piłuj go wysokimi obrotami na biegu jałowym - jest wtedy nieobciążony i nie są to jego naturalne warunki pracy - wykonaj logi dynamiczne zgodnie z instrukcją i wrzuć na forum, a znający się na rzeczy klubowicze zrobią resztę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od wymiany napinacza i paska :gwizdanie: a jak nie pomoże to poszukam przyczyny gdzieś indziej :wallbash:

a zrobiłeś tak jak Ci mówiłem? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w moim przypadku drgania powoduje koło pasowe wału korbowego trochę drogi gips jak to sprawdzić czy faktycznie jest ono walnięte???? :shocked:

Koło posiada tłumik drgań skrętnych i może powodować drgania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki no to kaszanka 400zł poszło kurna :ranting1: Dziwne że nic na forum nieznajduje o tym kole ??? Ono jest dożywotnie nikomu nie padło wcześniej???

Nikt nie ma z tym problemu ponieważ jest to trwały element i tylko pojedyncze przypadki się przytrafiają, natomiast jak jeszcze nie tak dawno miałem do czynienia z silnikami HDI francuskiej produkcji to tam uszkodzenia kół pasowych są na porządku dziennym i można tu mówić nawet o wadzie fabrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaarek_dpl

zacznę od wymiany napinacza i paska :gwizdanie: a jak nie pomoże to poszukam przyczyny gdzieś indziej :wallbash:

a zrobiłeś tak jak Ci mówiłem? :mysli:

Aju jutro z rana tak zrobie :cool1:[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 22:48_________________________________________________no i stało się :no: pękły oba paski rolka się uszczerbiła :no: ajajaj paski już kupiłem tylko się teraz zastanawiam czy wymienić sama rolkę czy cały napinacz z rolką ?? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...