Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Zapalająca się kontroka ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Kolejny raz z rzędu podczas normalnej , spokojnej jazdy zaczyna mi sie swiecic kontrolka ESP.Nie moge jej w zaden sposob wylaczyc poza wylaczeniem i wlaczeniem silnika.Czy ktos wie co moze byc przyczyna takiego objawu???

Z gory wielkie dzieki za odpowiedz.

Opublikowano

a podłaczałes vaga??jakies błędy??

Opublikowano
  • Autor

Niestety nie mam VAG'a :cry: Nie wiem jak go sobie skompletowac :frown: A chciałbym bardzo.Moze ktos by pomogl z Łodzi?

Opublikowano

czujnik stopu pod deską, koszt około 40 zł, chyba że padają ci czujniki ABS przy kołach.

Opublikowano

mam podobnie...tak moze raz na dwa miesiace podczas normalnej spokojnej jazdy, potrafi zapalic sie kontrolka ESP...pomaga wylaczenie stacyjki...

P.S-VAG nic nie mowi...

Opublikowano
  • Autor

A moze cos sie spieprzyc jesli sie tego od razu nie usunie?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,

"Odkopuję" stary wątek... Przeglądam szukaj i mam pytanie - właściwie 2;) Mam taki problem, zapala się czasami podczas jazdy kontrolka ESP - po wyłączeniu stacyjki wszystko jest OK - później po losowym czasie znowu się zapala. Pomaga wyłączenie zapłonu i włączenie... VAG nie wykazuje nie błędów. 2 sprawa - nie mam pojęcia czy powiązana - od jakiegoś czasu, najprawdopodobniej od momentu problemów z kontrolką ESP zdarza się, że gdy rano wrócę do autka palą sie światła stop! :shocked: zdarzyło się już to 3 razy... Pomaga włożenie kluczka i przekręcenie zapłonu... Znowu zero błędów na VAGu...

"Dyskoteka" z ESP zaczęła się po wpadnięciu lewym przodem niemałą dziurę - jednak mechanik sprawdzał koła i nic nie widać - zero luzów, uszkodzeń, nic nie stuka...

Czy to może być ten czujnik stop pod deską wspomniany w tym wątku? :confused4: Co to dokładnie za czujnik i czy ktoś z opisujących problem uporał się z nim?

Będę wdzięczny za każdą poradę :notworthy:

Opublikowano

Słyszałem też że kontrolka ta może się zapalać jeśli jest żle ustawiona zbierzność. Ale nie dam sobie głowy za to urwać ;) Jeśli jeśli jestem w błędzie to sorki

Opublikowano

Też tak mam że mi się zapala i mogę dodać ze tylko i wyłącznie podczas bardzo leniwej jazdy- w korkach.Przy normalnej jeżdzie nie zdażyło mi się. :audi:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

U mnie ten sam problem tylko jeszcze kontrolka ABS sie zaswieca dodatkowo, czasem samo gasnie po chwili czasem po wyłaczeniu ESP i ponownym właczeniu wszystko ok. a ostatnio musiałem autko zgasic i zapalic jeszcze raz :kwasny: objawy te pojawiają się szczegulnie przy jezdzie na torze. ;)

Opublikowano

tito Ty prosisz o radę czy odgrzewasz kotleta ? jak prosisz o radę to podepnij najpierw VAGa a jak odgrzewasz stray wątek bez sensu to zaraz dostaniesz kropka ... :evil:

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie co jest z tym esp widze ze wszyscy maja podobny problem dzisiaj tez zapalila mi sie kontrolka esp tak jak wczesniej kolega napisal zdarza sie to tylko podczas jazdy w korku no i auto czasami gasnie na wolnych obrotach :confused4:. ktos moze odkryl co jest nie tak. Pozdrawiam

Opublikowano

po pierwsze, nie odkopujemy starych wątków.

po drugie sprawdzć błędy VAG-iem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Słyszałem też że kontrolka ta może się zapalać jeśli jest żle ustawiona zbierzność. Ale nie dam sobie głowy za to urwać ;) Jeśli jeśli jestem w błędzie to sorki

dokładnie jestem mechanikiem z zawodu i z zamiłowania ostatnio po wymianie końcówek zrobiłem zbieżność tylko z przodu i kupa musiałem poprawiaś a do tego z tyłu ustawiś bo przy 110 mrygało esp

Opublikowano

mnie na przykład zpalała sie kontrolka ESP gdy.........przepalila się żarówka stopu :) po wymianie żarówki wszystko jest ok .także mysle że przyczyn może byc mnóstwo najłatwiej gdyby sprawdzić kompem.pozro

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dodam od siebie, że po zmianie opon na zimowe od czasu do czasu zapala się to ESP. Dodatkowo mam wrażenie, jakby silnik pracował mniej równo. Ciągnie dobrze. Pomaga zgaszenie/włączenie zapłonu. Do tej pory dwa razy tak było. Raz w korku, raz podczas leniwej jazdy.

Komuś udało się coś ustalić?

Opublikowano

Dodam od siebie, że po zmianie opon na zimowe od czasu do czasu zapala się to ESP. Dodatkowo mam wrażenie, jakby silnik pracował mniej równo. Ciągnie dobrze. Pomaga zgaszenie/włączenie zapłonu. Do tej pory dwa razy tak było. Raz w korku, raz podczas leniwej jazdy.

Komuś udało się coś ustalić?

Uszkodzony masz czujnik pedału hamulca, jeśli jeżdzisz czesto w korku i często naciskasz hamulec lub naciskasz go bardzo delikatnie wtedy najczęściej się zapala ESP. Sprawdziłem to u siebie.

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam - ja to dzis przerabiałem , miałem taki sam objaw , na początku tylko nieraz się zapalało ESP , potem juzzaczeło sia palic cały czas jaktylko nacisnąłem pedał hamulca , podem jeszcze doszła do tego kontrolka świec żarowych która powiadami o zapisywaniu błędu dokomputera , dziś więc nadszedł czas aby coś z tym zrobić , wizyta w sklepie - zakup wyłącznika od światła stopu który kosztował mnie 29 zł - 30min. roboty - problemy zniknął - pozdrawiam

Opublikowano

Gratulacje

Wyłącznik kupowaleś w ASO?

Opublikowano

Gratulacje

Wyłącznik kupowaleś w ASO?

nie wszyscy się stołują w ASO , wiadomo kto aż tak jeździ do ASO - pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.