Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Piski paska klinowego - czym usunąć


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

mam nowe ( roczne ) paski i rolki w swoim bryku , od jesieni dość głośno pracują paski, słychać "świerszcza" i ogólnie zachowują się dość głośno w czasie pracy.

Strzeliłem ostatnio delikatnie WD-40 i jest cichutko. Ale zdaję sobie sprawę że WD40 to niekonicznie najlepsze rozwiązanie.

Znalazłem coś takiego http://www.prestone.pl/produkty/produkty-dla-warsztatow/prestone-pianka-do-paskow-klinowych.html

używał ktoś takich lub podebnych temu preparatów ?

Jakie macie doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem takich preparatów jak pracowałem w warsztacie i żadnych skarg czy reklamacji nie było po użyciu preparatu a wręcz klienci byli zadowoleni . JA jednak znalazł bym przyczynę że paski piszczą w audiku zerwanie paska wielorowkowego wiąże się zazwyczaj z przykrymi konsekwencjami :wink4: Jak założyłeś porządne paski to raczej nie powinny świerszczeć po roku czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie szukał półśrodków tylko sprawdził co i gdzie dokładnie piszczy to może być któreś łożysko, a jak piszczy to się kończy i jak się skończy może być nieciekawie sprawdź łożysko alternatora i wiskozy to one najczęściej dają znać o sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie szukał półśrodków tylko sprawdził co i gdzie dokładnie piszczy to może być któreś łożysko, a jak piszczy to się kończy i jak się skończy może być nieciekawie sprawdź łożysko alternatora i wiskozy to one najczęściej dają znać o sobie

mcm00 psikałem WD40 na paski i przestało piszczeć - gdyby to rolka piszczała to chyba nie pomogłoby naniesienie WD40 na pasek

Paski założyłem ori przy wymienie rozrządu ( ASO Skoda )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie uważasz, że pasek nie powinien piszczeć BEZ WD-40 ?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie uważasz, że pasek nie powinien piszczeć BEZ WD-40 ?? :naughty:

tak dokładnie być powinno ...no ale pomyśl skoro po zastosowaniu WD40 nie piszczy nic tzn.że nie rolka.

tak jak sugeruje kolego wyżej - może naciąg kiepski ?? ale jak przodu nie zdejme to nie naciągnę a póki co robnić mi się tego nie chce :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się że żeby naciągnąć pasek trzeba rozbierać przód ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie uważasz, że pasek nie powinien piszczeć BEZ WD-40 ?? :naughty:

Tez mi się tak wydaje te piszczenie może być spowodowane stawianym oporem przez któryś z elementów osprzętu. Miałem taki problem, że siadła mi pompa wspomagania i stawiany opór powodował że pasek zaczął popiskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie psikanie WD40 to kompletnie nie tak .... substancje na bazie olejów rozpuszczają gumę z której robione są paski .. pomijam że powodują poślizg paska co już jest w ogóle bez sensu i niszczy pasek. Jeśli już to np w IC jest bardzo dobry specyfik Castrola do pasków w spraju ... bynajmniej nie olej tylko lepidło takie jak miód. Piszczenie paska świadczy w 90% o jego nieprawidłowej pracy bądź zużyciu. Polecam sprawdzić pasek (ubytki itp.) oraz rolki i osprzęt, łożysko alternatora, rolki.

Psikajcie sobie pod pachy dla lepszego poslizgu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bedzie zdjac pasek, zobaczyc jak sie obracaja wszystkie kola pasowe, rolki i napinacz i jesli nic nie bedzie stawiac oporu to zalozyc pasek i dobrze naciagnac... prawidlowo naciagniety pasek po nacisnieciu palcem powinien miec maksymalne ugiecie 1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie trzeba sprawdzić naciąg paska i ewentualnie naciągnąć, a przy okazji tak jak kolega pisze, sprawdzić czy osprzęt nie stawia zwiększonego oporu. Pasek nie ma prawa piszczeć i stosowanie jakichkolwiek specyfików przy prawidłowym naciągu i osprzęcie jest niepotrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziekuję za podpowiedzi :hi:. Trzeba będzie to sprawdzić przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na rolkę alternatora(sprzęgiełko jednokierunkowe) jak już wysiada stawia opór.Ostatnio sam wymieniałem i jest git 160zł-sklep. Smarowanie paska nic nie da-jedynie na krótką mete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdejmij pasek i pokręć rolkami. To do alternatora często słychać jak poobracać łożysko bez paska albo widać bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zdejmij pasek i pokręć rolkami. To do alternatora często słychać jak poobracać łożysko bez paska albo widać bicie.

napisałem przecież post wyżej, że wymieniłem rolke ze sprzęgiełkiem przy alternatorze na nowiutką, napinacz paska też nowy. Więc pozostaje kwestia naciągu

Albo Skoda ma inne paski niż OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, wymieniles, ale rok temu... moze cos sie skaszanilo... W mojej rodzinie tez byl swierszcz w AVFie. Lozysko alternatora powiedzialo papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikt nie czyta o czym piszę

Michał -> to czemu łozysko przestaje piszczeć po tym jak psikam WD40 na pasek :chytry:

Jeżeli już mam czepiać się rolek to wydaje mi się że to nowe sprzęgiełko alter. które mi załozyli ( od Superba ) jakby ciut ciasne było i być może pasek bokami tam przyciera.

No ale części dobierane są w Etce i w kodach był min. AWX więc powinno być orajt :mysli:

pojade chyba do nich - niech likwidują te piski, naciągają pasek albo oddają stare paski - tamte nie piszczały :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde Adas kolejna jakas pierdoła :)

ale łozysko przestanie piszczeć :) jak psikniesz WD :)

ale WD 40 nie dobrze dziął arazem z gumą i paskami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...