Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie zawieszenia po wymianie


Bukalovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ?

Jakiś czas temu w swojej B5 zauważyłem problem- mianowicie niemiłosiernie skrzypienie dochodzące z przedniej osi. Okazało się, że była pęknięta sprężyna i oczywiście kilka z wachaczów miało spore luzy. Po dłuższym research’u wybrałem wachacze marki master sport. Wszystko zostało wymienione- wachacze, sprężyny i jeszcze łączniki stabilizatorow(tu zdecydowałem się na lemfordera). Była cisza i spokój. Po zrobieniu około 300km pojawił się podobny problem, gdyż zacząłem słyszeć znów dziwne dźwięki z przedniej osi, skrzypienie, tylko ze mniej uciążliwe, lecz zgaduję, że zacznie się nasilać z czasem. Wcześniej nie dało się jeździć, nawet ruch kierownicy powodował skrzypienie. Aktualnie skrzypi na progach i przy dociskaniu przedniej części samochodu. Jestem aktualnie kompletnie rozczarowany, i szukam pomocy bo sam nie wiem co może być problemem.. 

z góry dziękuje wam za jakąkolwiek pomoc. 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w jeździe słychać? Jeżeli na postoju, kiedy skręcasz kołami, może zaciski tylne trzymają... U mnie był taki przypadek, a myślałem, że to zawiecha coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypieć potrafią końcówki drążków jak i tuleje stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szpakuziom napisał:

Czy to w jeździe słychać? Jeżeli na postoju, kiedy skręcasz kołami, może zaciski tylne trzymają... U mnie był taki przypadek, a myślałem, że to zawiecha coś.

Na postoju cisza. Wcześniej przed wymiana wachaczy na postoju skrzypiało strasznie podczas ruszania kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Langista napisał:

Wymieniłeś jedną, czy komplet sprężyn?

Komplet przedni, sprężyny 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pila24 napisał:

Skrzypieć potrafią końcówki drążków jak i tuleje stabilizatora.

Łączniki zostały wymienione. Ale kwestia jest podejrzana bo generalnie skrzypienie jest troszkę inne niż poprzednio, po deszczu przestało co teoretycznie wskazywałoby na wielowachacz, który jest nowy.. Nie mam pojęcia już 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przem8 napisał:

Wahacze były skręcane w pozycji roboczej czy na podniesionym samochodzie?

Mechanik powiedział ze robił pod obciążeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie są pozrywane tuleje to szukaj dalej usterki w pozostałych elementach. Miałem przypadek, że nowy górny wahacz rts'a skrzypiał niemiłosiernie po bardzo znikomym przebiegu. Okazało się, że sworzeń stał dęba.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bukalovsky napisał:

Łączniki zostały wymienione. Ale kwestia jest podejrzana bo generalnie skrzypienie jest troszkę inne niż poprzednio, po deszczu przestało co teoretycznie wskazywałoby na wielowachacz, który jest nowy.. Nie mam pojęcia już 

Nie łączniki tylko gumowe tuleje które trzymają stabilizator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...