Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zamówiłem tarcze OZ Sport i troszke żałuje ze nie zwykle OZ bo by sporo taniej wyszło :P a nie wiem nawet czy wykorzystam takie właściwości ... wiem że do tych tarcz wypadało by założyć Ferodo DS Performence ale budżet mnie przerasta na ten moment , tarcze juz mam klocków nie, mam pytanie do kogoś kto wie z praktyki czy do tych tarcz OZ sport mogę założyć tańsze klocki hamulcowe Ferodo premier lub textar?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spokojnie możesz Ferodo Premier, odezwij się na priv po ofertę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamówiłem tarcze OZ Sport i troszke żałuje ze nie zwykle OZ bo by sporo taniej wyszło [emoji14] a nie wiem nawet czy wykorzystam takie właściwości ... wiem że do tych tarcz wypadało by założyć Ferodo DS Performence ale budżet mnie przerasta na ten moment , tarcze juz mam klocków nie, mam pytanie do kogoś kto wie z praktyki czy do tych tarcz OZ sport mogę założyć tańsze klocki hamulcowe Ferodo premier lub textar?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kup oryginalne klocki Audi do tych tarcz. Cena bardzo przystepna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co najlepiej do 350km potworka, tryb jazdy sportowy, raczej weekendy tylko. Przód 345mm tył 288mm ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, shogu napisał:

Koledzy co najlepiej do 350km potworka, tryb jazdy sportowy, raczej weekendy tylko. Przód 345mm tył 288mm ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Przód 345mm a tył minimum 300mm lub 330mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód 345mm a tył minimum 300mm lub 330mm

Sory złe sformułowałem pytanie, hamulce już mam 345 i 288. Szukam tarcz i klocków do takiego zestawu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shogu napisał:


Sory złe sformułowałem pytanie, hamulce już mam 345 i 288. Szukam tarcz i klocków do takiego zestawu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tarcze przód OZ sport tył gładkie + Ferodo DS przód i tył. Powinno się poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze przód OZ sport tył gładkie + Ferodo DS przód i tył. Powinno się poprawić

3ed3992d81b3ac1c79d622896932832f.jpg. To te ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej poszło Pw

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy na szybko. Audi A4 B6 2003r. 2.5tdi 163km, kod 1LT. Potrzebuje klocków i tarcz hamulcowych prawa, lewa strona przód. W serwisie wycenili naprawę na 1000zł robocizna z częściami ATE (nie podali symboli). Ja znalazłam coś takiego: tarcza hamulcowa ZIMMERMANN 100.1242.20 + klocki hamulcowe FERODO FDB1717- co sądzicie na temat takiego zestawu? Może proponujecie coś innego (trochę tańszego ale nie odbiegającego mocno jakością). Zależymi na czasie bo dzisiaj pojechałam na przegląd i niestety ale ze względu na przednie tarcze i klocki dostałam przegląd warunkowy na dwa tygodnie.

Edytowane przez morphinestar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, morphinestar napisał:

Panowie potrzebuje pomocy na szybko. Audi A4 B6 2003r. 2.5tdi 163km, kod 1LT. Potrzebuje klocków i tarcz hamulcowych prawa, lewa strona przód. W serwisie wycenili naprawę na 1000zł robocizna z częściami ATE (nie podali symboli). Ja znalazłam coś takiego: tarcza hamulcowa ZIMMERMANN 100.1242.20 + klocki hamulcowe FERODO FDB1717- co sądzicie na temat takiego zestawu? Może proponujecie coś innego (trochę tańszego ale nie odbiegającego mocno jakością). Zależymi na czasie bo dzisiaj pojechałam na przegląd i niestety ale ze względu na przednie tarcze i klocki dostałam przegląd warunkowy na dwa tygodnie.

nie bierz tego badziewia od ATE

ty masz tarcze przód 312 zapodaj ferodo tarcze i klocki

http://allegro.pl/ferodo-tarcze-klocki-przod-audi-a4-b6-b7-312mm-i6865855399.html

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wyzyk83 napisał:

nie bierz tego badziewia od ATE

ty masz tarcze przód 312 zapodaj ferodo tarcze i klocki

http://allegro.pl/ferodo-tarcze-klocki-przod-audi-a4-b6-b7-312mm-i6865855399.html

 

i czego wciskacz kit dziewczynie do b5? Nr klocków do B6 FDB1717 w auckji masz FDB1323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wandej napisał:

i czego wciskacz kit dziewczynie do b5? Nr klocków do B6 FDB1717 w auckji masz FDB1323

nie doczytałem jaki nr ma  klocek :facepalm:

ale podałem jej tańsza alternatywę dla ATE

podejrzewam że ten zestaw z klockiem FBD1323 bedzie kosztował podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wyzyk83 napisał:

nie doczytałem jaki nr ma  klocek :facepalm:

ale podałem jej tańsza alternatywę dla ATE

podejrzewam że ten zestaw z klockiem FBD1323 bedzie kosztował podobnie

Między 1323 a 1717 jest około 30zł różnicy więc na allegro jest zawsze "chłyt" marketingowy pisząc że pasuje do b6/7:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - wyprowadzając Cię z błędu - przykładowo nr OE klocków dla pierwszego lepszego B6 z kodem PR 1LB to 8E0 698 151 K a zamiennikiem tego OE jest FDB1323 ;)

FDB1717 to nr OE 4F0 698 151

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wandej napisał:

Między 1323 a 1717 jest około 30zł różnicy więc na allegro jest zawsze "chłyt" marketingowy pisząc że pasuje do b6/7:wink:

aczkolwiek z tego co się orientuję to są osoby co je montują do b5,b6 i b7 i nie ma problemu z hamulcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam-Lewian napisał:

Andrzeju - wyprowadzając Cię z błędu - przykładowo nr OE klocków dla pierwszego lepszego B6 z kodem PR 1LB to 8E0 698 151 K a zamiennikiem tego OE jest FDB1323 ;)

FDB1717 to nr OE 4F0 698 151

 

Nie ma trochę tutaj to sensu dochodząc do prawdy po nr ori bo większość producentów nie robi 2 typów klocka do tych aut:wink: A 4F to C6 gdzie ten klocek wybitnie rzadko występował;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam-Lewian napisał:

Andrzeju - wyprowadzając Cię z błędu - przykładowo nr OE klocków dla pierwszego lepszego B6 z kodem PR 1LB to 8E0 698 151 K a zamiennikiem tego OE jest FDB1323 ;)

FDB1717 to nr OE 4F0 698 151

 

czyli wychodzi że można je stosować zamiennie:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wandej napisał:

Nie ma trochę tutaj to sensu dochodząc do prawdy po nr ori bo większość producentów nie robi 2 typów klocka do tych aut:wink: A 4F to C6 gdzie ten klocek wybitnie rzadko występował;)

Ale idąc Twoim tokiem myślenia to samo Ferodo, robiąc właśnie dwa rodzaje klocków nie wie do czego miał być 1323 a do czego 1717 ;)

 

Zimmermann ma dwa rodzaje i tak 21938 jest do B5 i C6 a 23018 do B6, B7 i C6 choć zamiennie jak wiadomo bezproblemowo podchodzą.

Textar też ma dwa rodzaje, podobny podział co Zimmermann, ATE natomiast klepie jeden typ, podobnie jak TRW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...