Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dopytam  kolegów bo czuje wiedzowy  niedosyt  , troche poczytałem  i dużo osób montuje  tarcze  Zimmerman , Textar, zaś klocki  Ferrodo  lub Textar  mam mętlik w głowie bo jedni piszą  że Textar mocno  pyli zaś inni piszą że to  Ferrodo mocno pyli ,  zaś o klockach ceramicznych piszą że gorzej hamują  ale nie widać tak pyłu bo jest jasny , Sam już nie wiem na co mam się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak chcesz hamować to pyli. Staropolskie powiedzenie mowi: " nie ma hamowania bez pylenia"... :) Żarcik taki ale prawdziwy. Wlasnie wymienilem klocki na przodzie na ferrodo. Wymieniłem bo przejechałem się 500m A4 kumpla. Okazalo sie ze moje w ogóle nie hamuje. No ale z przodu zawsze czyste felgi mialem. Auto nabyłem z klockami "breyko" z przodu. Przez 70kkm wymienilem z tylu klocki 2 razy a z przodu nawet do końca ścięć nie doszły. Jak je zdemontowalem to byly jak lustro.

Nie pyliły ale tez nie hamowaly.

Z tyłu mam teraz Trw dtec niskopylace. Powiem tak: "niskopylace" pylą praktycznie tak samo ale łatwo to zmyć z felg. Nie ma tez wtopień żelaza w lakier felgi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że odradzasz klocki ceramiczne ? jak te Ferrodo się spisują ?  Brudzą mocno felgi ?  Z jakich prętkośći  wychamowywujesz  auto  na tych  klockach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontujesz najtańsze klocki to one będą hamować gorzej niż seryjny zwykły klocek.

Jeżeli chcesz żeby auto dobrze hamowało to bierz ds performance, ebc red stuff, gulfer performacne, tylko, że wtedy kpl. klocków jest droższy od kompletu zwykłych tarcz ;)

Jeżeli chcesz żeby auto porządnie hamowało to bierzesz powyższe klocki + porządne tarcze jak minimum zimmerman sport albo ate pd, nie wspominając już o czymś lepszym.

Wszystko zależy od budżetu i oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vwbacardi napisał:

Jak zamontujesz najtańsze klocki to one będą hamować gorzej niż seryjny zwykły klocek.

 

Jaka jest różnica  pomiędzy najtańszymi klockami a zwykłymi ?  Jak mógłbym prośić o pełne nazwy polecanych  przez ciebie klocków do 1.8 bfb 2004 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz sobie niepotrzebnie burdel w głowie, pylą-nie pylą, hamują- nie hamują, piszczą-nie piszczą....

Pylenie klocka jest przykrą konsekwencją hamowania, tego nie unikniemy, ważne jest co innego. Klocek ma coś takiego jak zdolność do samooczyszczania się co jest błednie mylone z "twardoscią" klocka. Piszą że klocek jest "miękki lub twardy" ma to oczywiście związek z jakością i składem mieszanki wykorzystanej do produkcji okładziny. Jak jest "twardy" znakiem tego źle się oczyszcza, szkli się na swojej powierzchni, oczywiście nie pyli ale też słabo hamuje.

Osobiście mam gdzieś czy pyli czy nie, ma hamować, skutecznie,nie ważne czy jadę 50, 100 czy 250. Jak się ubrudzą felgi to jadę na myjnie samoobsługową i za 5 zł oblecę całe auto z kurzu i pyłu na felgach

Edytowane przez Dev
  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dbaluch napisał:

Jaka jest różnica  pomiędzy najtańszymi klockami a zwykłymi ?  Jak mógłbym prośić o pełne nazwy polecanych  przez ciebie klocków do 1.8 bfb 2004 r

Zmień zaciski na 320/288 to bedziesz hamowac w kazdych warunkach,

Pomaluj zaciski na jakiś kolor ,

Zapodaj na zaciski i felgi CAPRO dlux pył  nie bedzie sie tak przyczepiał , wystarczy zmyć na myjni bezdotykowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dev napisał:

Robisz sobie niepotrzebnie burdel w głowie, pylą-nie pylą, hamują- nie hamują, piszczą-nie piszczą....

 

I tu masz racje ale taka już natura człowieka, podsumowując nie żalerzy mi już na nie pyleniu, ma  hamować  w normalnych lub troche większym  przedziale cenowym co polecasz ? Myślałem o tarczach Zimmerman i klockach Ferrodo  z drugiej strony czy np  cały zestaw Zimmerman  też się sprawdzi  tzn tarcza + klocek ?  Lub może coś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dekiel 13 napisał:

Zmień zaciski na 320/288 to bedziesz hamowac w kazdych warunkach,

Pomaluj zaciski na jakiś kolor ,

Zapodaj na zaciski i felgi CAPRO dlux pył  nie bedzie sie tak przyczepiał , wystarczy zmyć na myjni bezdotykowej.

Narazie taka zmiana odpada że względu funduszy , muszę zrobić teraz kompletny rorząd , filtry , olej , świece , akulumator, opony no i  tarcze klocki i na dodatek przegląd + OC więc jak sam widzisz trochę muszę w tą furke pompnąc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dbaluch napisał:

Narazie taka zmiana odpada że względu funduszy , muszę zrobić teraz kompletny rorząd , filtry , olej , świece , akulumator, opony no i  tarcze klocki i na dodatek przegląd + OC więc jak sam widzisz trochę muszę w tą furke pompnąc 

To pomaluj obecne zaciski po wymianie klocków i zapodaj CARpro dlux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dbaluch napisał:

A co  to jest ten CARpro dlux.? 

a Ty co ? masz bana na google ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Chodziło mi raczej o trwałość tego produktu i o skuteczność , źle się wyrażiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Dbaluch napisał:

I tu masz racje ale taka już natura człowieka, podsumowując nie żalerzy mi już na nie pyleniu, ma  hamować  w normalnych lub troche większym  przedziale cenowym co polecasz ? Myślałem o tarczach Zimmerman i klockach Ferrodo  z drugiej strony czy np  cały zestaw Zimmerman  też się sprawdzi  tzn tarcza + klocek ?  Lub może coś innego ? 

I co ktoś coś doradzi ?  Bo chce klamotki zamawiać ?  Tak wiem że temat obszerny ale poprośibym o takie podsumowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dbaluch napisał:

I co ktoś coś doradzi ?  Bo chce klamotki zamawiać ?  Tak wiem że temat obszerny ale poprośibym o takie podsumowanie 

daj tarcze MaxGear-a i klocki Textara, bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze MaxGear-a mam nowe przy golfie i nie jestem zadowolony , dwa razy miałem już wyważane  koła i wychodzi na to że to wina tarcz.co prawda jeszcze nie potwierdzone  ale z obserwacji wynika że to właśnie one są odpowiedzialne za lekie bićia , mało tego tarcze + klocki MaxGear-a  w moim golfie  chamują tak samo jak rower górski na przednim hamulcu  tzw spowalniacz, w najbliższym czasie mam zamiar to zmienić na coś bardziej normalnego ,  może ja tak tylko trafiłem , tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dbaluch napisał:

tarcze MaxGear-a mam nowe przy golfie i nie jestem zadowolony , dwa razy miałem już wyważane  koła i wychodzi na to że to wina tarcz.co prawda jeszcze nie potwierdzone  ale z obserwacji wynika że to właśnie one są odpowiedzialne za lekie bićia , mało tego tarcze + klocki MaxGear-a  w moim golfie  chamują tak samo jak rower górski na przednim hamulcu  tzw spowalniacz, w najbliższym czasie mam zamiar to zmienić na coś bardziej normalnego ,  może ja tak tylko trafiłem , tego nie wiem

co Ty wymyślasz ? bicie na kołach czy na tarczach ?

jak na kołach to nie wina tarcz a jak na tarczach to wina montazu (krzywa-brudna piasta)

ja zakładam Maxogóry od kilku lat i zadnych reklamacji na nie było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzie to bije , dla okolicznych mechaników ( czytać wymieniaczy części) z moich stron to czarna magia , wymień to może to a i może i tamto , mniejsza z tym Zdecyduje się raczej na klocki Textar a tarcze ? Chyba wezne  też Textara i nie będę już kombinował bo tak jak powiedział Dev że nie potrzebny burdel w głowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dev napisał:

 

ja zakładam Maxogóry od kilku lat i zadnych reklamacji na nie było

 

Boś ty mechanik a nie wymieniacz i kasier 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

daj tarcze MaxGear-a i klocki Textara, bedzie ok

Te klocki Textara to jakiś określony model  polecasz ?  Jest wogóle jakiś sort  tych klocków  przeznaczony do mojej a4 b6 1.8 bfb ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...