Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8 T Quattro BFB by XeO151

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

chciałem przedstawić mój nowy nabytek A4 B7 1.8 T Quattro BFB w kolorze szarym LY7G Quartz Grey.

Samochód z ostatniego wypustu czyli 2008-02-12 z potwierdzonym przebiegiem.  Ostatni wpis CarFax 2018-01-16 130 257. Od 2018-10-26 tymczasowo wyłączony z ruchu w kraju do zakupu przeze mnie w 2019.

Książka serwisowa, protokoły, przeglądy, faktury itp.

Obecnie przebieg 151980 km i rośnie.

Dane techniczne:

  • Silnik: 1.8 T BFB 163 kM
  • Napęd:  :quattro:
  • Skrzynia Manualna 6-biegowa
  • Rok produkcji: 2008
  • Pakiet S-line zewnętrzny
  • Listwy ozdobne wnętrza S-line
  • Pakiet chrom :thumbdown:
  • Radio Concert 3 + 8 głośników, subwoofer
  • Elektryczne szyby przód
  • Przednie fotele kubełkowe podgrzewane
  • Elektrycznie regulowany odcinek lędźwiowy
  • Wysuwany odcinek przednich foteli pod uda/kolana
  • Trójramienna skórzana kierownica multi-funkcyjna
  • Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne
  • 2 kluczyki
  • Otwieranie i domykanie szyb z pilota
  • Tempomat
  • Klimatyzacja dwustrefowa
  • Czujnik zmierzchu i deszczu
  • Oświetlenie nóg z przodu i z tylu, oświetlenie drzwi od spodu przód i tył
  • Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka
  • ABS, ESP
  • Spryskiwacze reflektorów
  • Alarm, centralny zamek, 8x Airbag wszystko prócz kurtyn na kolana.
  • Podłokietnik przód i tył
  • Automatyczne wycieraczki
  • 2 komplety dywaników na lato i zimę: gumowe i welur
  • Ogrzewanie postojowe DEFA wnętrze + silnik
  • Felgi aluminiowe 16" Audi

Po zakupie wymienione:

  • Rozrząd Contitech - przy 138 tys
  • Czyszczenie miski olejowej i smoka - przy 138 tys
  • Pompa wody Hepu -przy 138 tys
  • Pasek klinowy Contitec - przy 138 tys
  • Napinacz paska LUK - przy 138 tys
  • Rolka prowadząca SNR - przy 138 tys
  • Filtr oleju MAN - przy 151980
  • Olej Liqui Moly TopTec 4100 5w30 - przy 151980
  • Cewki 4 x BERU  - przy 151980
  • Sonda Lambda nr 1 Bosch - przy 151980
  • Świece NGK - przy 151980
  • Sprężyny tylne wzmocnione S-line Lesjofors - przy 145 tys
  • Podkładki podwyższające sprężyn tył OEM ASO - przy 145 tys
  • Wycieraczki przedniej szyby Valeo
  • Nowe opony letnie GoodRide 205/55/16
  • Filtr powietrza i kabinowy Mann - przy 151980
  • Oprawka żarówek tylnej lewej lampy OEM
  • Montaż emblematu 1.8 T Quattro
  • Pokrowiec na kierownicę perforowana skóra
  • Uchwyt na navi na kratkę nawiewu Baseus
  • Podkładka typu gecko Baseus
  • Siłowniki klapy bagażnika Stabilus made in Germany
  • Emblemat na grill Quattro
  • Konserwacja nadkoli
  • Wosk w profile zamknięte
  • klocki hamulcowe tył
  • odboje amortyzatorów tył Sachs

Zamontowana instalacja gazowa:

  • Sterownik STAG Q-Box
  • Reduktor STAG AC-R01 250 PS
  • Wtryski - AC W02
  • Zbiornik 67 L w miejscu koła zapasowego
  • Wlew LPG dokręcany na przejściówkę
  • Przełącznik w tunelu środkowym

Kilka zdjęć na szybko:

Emblemat Quattro

IMG_20200605_1834306.jpg

Grill na czarno

IMG_20200407_1726268.jpg

Stare zdjęcia w chromie

IMG_20190827_1757199.jpg

IMG_20190827_1756388.jpg

IMG_20190921_1634289.jpg

Kierunkowskazy dymione

IMG_20200509_1751594.jpg

Nowe sprężyny tył + podkładki

IMG_20200509_1754595.jpg

IMG_20200509_1752271.jpg

Wlew LPG

IMG_20200329_1535191.jpg

Środek

IMG_20190503_1238272.jpg

IMG_20190503_1238041.jpg

IMG_20190503_1237588.jpg

IMG_20190725_1435595.jpg

IMG_20200111_1724301.jpg

IMG_20200111_1725321.jpg

IMG_20190725_1257040.jpg

IMG_20191010_1047259.jpg

IMG_20191010_1047074.jpg

IMG_20200509_1756292.jpg

Książki

IMG_20191009_1555310.jpg

IMG_20191009_1610397.jpg

IMG_20191009_1557448.jpg

Części

IMG_20191010_1051464.jpg

IMG_20191010_1050202.jpg

IMG_20200104_1752364.jpg

IMG_20191010_1053255.jpg

A60C1402-C54E-4C79-8342-EE9346666D02.jpeg

9A21F2DF-0F2D-41C2-B696-03F2C9250872.jpeg

8FAC8515-EF4E-4F43-9E3E-0694E31A661D.jpeg

IMG_20200502_1606118.jpg

Edytowane przez xeo151

Opublikowano

Jeśli faktycznie ma taki przebieg to gratki. Choć ja w niego wątpię. Papier przyjmie wszystko.

Opublikowano
  • Autor

Każdy wątpi, ale papiery, carfax, protokoły serwisowe, wyciąg z urzędu komunikacji i części np. jeszcze fabryczny rozrząd, cewki i sporo innych to potwierdzają.

Edytowane przez xeo151

Opublikowano

No to gratuluję zakupu! Jakaś lista modów już jest? 

Pozdrawiam,

Darek

No i bezawaryjności!

Opublikowano

Wszytko pięknie tylko ten kondom na kierownicy to trochę obciach :P Jak z dużego fiata.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, przem8 napisał:

Wszytko pięknie tylko ten kondom na kierownicy to trochę obciach :P Jak z dużego fiata.

Jest inny fajny ze skóry perforowanej dedykowany do A4 i tak już zostanie bo szkoda kierownicy.

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, lewiatan1989 napisał:

No to gratuluję zakupu! Jakaś lista modów już jest? 

Pozdrawiam,

Darek

No i bezawaryjności!

To co miałem zrobić porobiłem, teraz pewnie jeszcze przyciemnianie szyb. Reszta na wiosnę lub lato B)

Opublikowano
55 minut temu, xeo151 napisał:

To co miałem zrobić porobiłem, teraz pewnie jeszcze przyciemnianie szyb. Reszta na wiosnę lub lato B)

No to powodzenia i będę zaglądać - masz już dobrą bazę pod grubsze modzenie :)

tak patrzę na zdjęcia i albo mi się wydaje albo d*pa jakoś zdecydowanie niżej stoi od przodu.

Opublikowano

Fajne autko. Trafiony zakup. Pokażesz gdzie schowałeś przełącznik od gazu(zdjęcie)? :D Teraz zostaje tylko modować i czerpać radość z jazdy :wink:

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, lewiatan1989 napisał:

No to powodzenia i będę zaglądać - masz już dobrą bazę pod grubsze modzenie :)

tak patrzę na zdjęcia i albo mi się wydaje albo d*pa jakoś zdecydowanie niżej stoi od przodu.

Czytałem o tym niby zawias 1BE + butla i hak. Korekta to jakieś podkładki o czym piszą na forum.

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, Lomax211 napisał:

Fajne autko. Trafiony zakup. Pokażesz gdzie schowałeś przełącznik od gazu(zdjęcie)? :D Teraz zostaje tylko modować i czerpać radość z jazdy :wink:

Przełącznik w tunelu środkowym

 

IMG_20191010_1040364.jpg

Opublikowano
20 godzin temu, xeo151 napisał:

Jest inny fajny ze skóry perforowanej dedykowany do A4 i tak już zostanie bo szkoda kierownicy.

Baza do modów świetna. Gratuluję zakupu :thumbup1:

Ale pomysł z tym kondomem to obciach :facepalm: bo do czego niby szkoda kierownicy :decayed: ?

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, qruku napisał:

Baza do modów świetna. Gratuluję zakupu :thumbup1:

Ale pomysł z tym kondomem to obciach :facepalm: bo do czego niby szkoda kierownicy :decayed: ?

Co kto lubi zawsze używałem w samochodach, nawet nowych i tak pozostanie :cool1:

Opublikowano
13 godzin temu, xeo151 napisał:

Co kto lubi zawsze używałem w samochodach, nawet nowych i tak pozostanie :cool1:

Szanuje, Twoja decyzja.

A co to za czarna kropa na przednim zderzaku ?

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, qruku napisał:

Szanuje, Twoja decyzja.

A co to za czarna kropa na przednim zderzaku ?

DEFA takie ogrzewanie postojowe na prąd.

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wpadły nowe siłowniki bagażnika bo stare już nie działały jak trzeba. Wybór padł na Stabilus made in Germany. Krosno i chińszczyzna mnie nie przekonały po zebraniu informacji.

Stabilus siłowniki bagażnika.jpg

Opublikowano
  • Autor

Zastanawiam się jeszcze nad wstawieniem sprężyn na tył z wyższej kategorii wagowej. Obecnie mam OYL- 11 klasa wagowa. Czy przeskoczenie na  o 2 klasy wagowe na 0YN - klasa wagowa 13 będzie problemem czy może lepiej założyć 12 klasę - OYM.

Opublikowano
3 minuty temu, xeo151 napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad wstawieniem sprężyn na tył z wyższej kategorii wagowej. Obecnie mam OYL- 11 klasa wagowa. Czy przeskoczenie na  o 2 klasy wagowe na 0YN - klasa wagowa 13 będzie problemem czy może lepiej założyć 12 klasę - OYM.

Jeżeli chcesz kupić używki to najlepiej z cabrio,i kup 13 klasę bo w wyniku eksploatacji minimum 1 klasę straciły. Ja u siebie zamontowałem z cabrio w idealnym stanie 3 klasy wyżej( moje były w biedym stanie i dodatkowo butla lpg dociskała do podłoża...) po zabiegu równo auto stoi.

Opublikowano
  • Autor
36 minut temu, pila24 napisał:

Jeżeli chcesz kupić używki to najlepiej z cabrio,i kup 13 klasę bo w wyniku eksploatacji minimum 1 klasę straciły. Ja u siebie zamontowałem z cabrio w idealnym stanie 3 klasy wyżej( moje były w biedym stanie i dodatkowo butla lpg dociskała do podłoża...) po zabiegu równo auto stoi.

Właśnie również chodzi mi o obciążenie butlą LPG. Z nowych 13 są tylko Suplex i ok 100 zł droższe za sprężynę niż 12. Używki w jakiej cenie dostałeś ?

Opublikowano
52 minuty temu, xeo151 napisał:

Używki w jakiej cenie dostałeś ?

Komplet za 22 zł xd ale to był fart,za to wymiana 200 zł bo śruby nie do ruszenia z tyłu i spece od zawieszeń wewnętrznymi ściskami się posłużyli by zdjąć i założyć nowe.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.