Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta pompa AdBlue w A4 B9 2.0 TDI


Bartek91

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Lukasch44 napisał(a):

odliczanie do unieruchomienia pojazdu w awarii adblue nadal trwa niestety

a nie masz czasem standardowego przypadku ze masz zalany ten sterownik (jak opisano w tym temacie) i nalezy go wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem już swój bez liter na końcu na ten z literą D i był brak komunikacji z pompą, więc wymieniłem na kolejny, bez liter czyli taki sam jak mój i wywala brak zasilania sterownika. Już sprawdziłem bezpieczniki wymienione i dalej nic… tu fotka numerów pompy. Teraz chyba czeka mnie wymiana, ale nie wiem który numer świadczy o tym że współpracuje ze sterownikiem bez litery czyli

4M0 907 355

IMG_2001.thumb.jpeg.643a3b0c8ad8ae7ec37f343f585568f0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lukasch44 napisał(a):

bez liter czyli taki sam jak mój i wywala brak zasilania sterownika

ale to masz uzywany czy nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lukasch44 napisał(a):

Tak dochodzi. Sprawdziłem. Dziś zamówiłem kolejny sterownik

No tak czuję że ten co masz jest uwalony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty. 
2 sterowniki uwalone wg. komputera, jeden ten z literą D na końcu - brak komunikacji więc nie wiem czy uwalony czy niezgodność z pompą.

Trzeci sterownik bez litery ogarnął problem😁👍 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem mam pytanie, jeżeli adblue zostalo wyłączone to czy podczas skanowania vcds będzie pokazywało jakiś błąd?  Byłem oglądać auto w którym była awaria adblue i była ona wyłączona a na vcds pokazało błędy. Czy to normalne ? Poniżej scr 

Screenshot_2023-10-16-11-07-54-218_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_2023-10-16-11-08-16-151_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_2023-10-16-11-08-30-027_cn.wps.moffice_eng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jeszcze żadne "oficjalne info" sie nie pojawiło odnosnie awarii adblue, ani check engine z tym związany, ale 2 lata temu jak mi podlaczali kompa celem odpowietrzenia filtra paliwa, to widnial błąd , że małe cisnienie adblue czy jakoś tak... i tak sobie już jezdzę beztrosko 2 lata 😂 🙄

 

ale chyba juz czas sie rozgladac za uzywanym sterownikiem, bo chyba ten sądny dzień nadejdzie już niedlugo i ta membrana już mi nie pomoze bo chyba za pozno....

Edytowane przez raqu43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, raqu43 napisał(a):

no u mnie jeszcze żadne "oficjalne info" sie nie pojawiło odnosnie awarii adblue, ani check engine z tym związany, ale 2 lata temu jak mi podlaczali kompa celem odpowietrzenia filtra paliwa, to widnial błąd , że małe cisnienie adblue czy jakoś tak... i tak sobie już jezdzę beztrosko 2 lata 😂 🙄

 

ale chyba juz czas sie rozgladac za uzywanym sterownikiem, bo chyba ten sądny dzień nadejdzie już niedlugo i ta membrana już mi nie pomoze bo chyba za pozno....

I niby sterownik wpływa na małe ciśnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie...sam w sobie nie wpływa..

 

ale jak w razie już tam się dostaje wilgoć/woda, to sterownik daje falszywe info do kompa i ten pokazuje co ma pokazac, a w rzeczywistosci wszystko z pompą adblue jest ok , tylko sterownik jest do wymiany. Tak to widzę po przeczytaniu całego wątku , jak inni mieli podobny problem, a w 90% przypadków winien okazał się sterownik.

Edytowane przez raqu43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd niskiego ciśnienia zapisze się też, jak masz mało czynnika w zbiorniku, jedziesz z góry przyhamujesz i pompa zassie powietrze. 

A żeby wywaliło odliczanie to musi być błąd stały a nie sporadyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, patryciusz napisał(a):

Błąd niskiego ciśnienia zapisze się też, jak masz mało czynnika w zbiorniku, jedziesz z góry przyhamujesz i pompa zassie powietrze. 

A żeby wywaliło odliczanie to musi być błąd stały a nie sporadyczny. 

no i co w tym przypadku? dolać do pełna czynnika i komunikat o usterce powinnien zniknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wynika to z niskiego poziomu to tak. Po dolaniu błąd zniknie po pewnym czasie. Nie od razu, bo w zbiorniku nie ma pływaka jak w przypadku paliwa, tylko jest ultradźwiękowy czujnik poziomu AdBlue. Działa on trochę wolniej niż pływak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli wynika to z niskiego poziomu to tak. Po dolaniu błąd zniknie po pewnym czasie. Nie od razu, bo w zbiorniku nie ma pływaka jak w przypadku paliwa, tylko jest ultradźwiękowy czujnik poziomu AdBlue. Działa on trochę wolniej niż pływak. 

dzisiaj mi wyskoczył ikona check engine i komunikat: usterka adblue i odliczanko, membrana naklejona na sterownik w maju 2022r, w tegoroczne lato kontrola membrany OK, zrobiłem od kupna 21000km i nie dolewałem jeszcze, poprzedni właściciel informował mnie, że o uzupełnieniu pojawi się komunikat na 2400km. 

Edytowane przez tobias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...