Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięta pompa AdBlue w A4 B9 2.0 TDI


Bartek91

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Nie sprawdzisz tak jak PD, to prawda, ale rzucisz okiem na korekty i jeżeli któraś jest wywalona w kosmos, to znak tego, że coś jest nie tak.

Korekty wtrysków delikatnie obrazują tylko komorę spalania. Znam przypadki gdzie te korekty były idealne, na maszynie wtryski okazały się śmietnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem doskonale:wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie wtryski są uszkodzone korekty będą ok. Natomiast jeżeli tylko jeden, to na tym cylindrze będziesz miał właśnie inna korekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli wszystkie wtryski są uszkodzone korekty będą ok. Natomiast jeżeli tylko jeden, to na tym cylindrze będziesz miał właśnie inna korekcję.

Nie koniecznie, jak pokazało życie użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz jedyne wiarygodne miarpdajne badanie jest na maszynie, ale jak już sprawdzam, to i tam zawsze zaglądam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ELLIOTT napisał(a):

Na postoju nie podaje więc, błędna teoria.

Często jak otworze maskę to słyszę że wtryskuje. Następnym razem zrobię logi. 

Jak ktoś chce sprzedać i nic nie ukrywa, to dlaczego ma się nie zgodzić na podłączenie komputera. 

Jak są 2 sądy Nox to z nich też można odczytać czy działa. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, patryciusz napisał(a):

Jak są 2 sądy Nox to z nich też można odczytać czy działa. 

 

Są 3 sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, patryciusz napisał(a):

Jak są 2 sądy Nox to z nich też można odczytać czy działa. 

 

Wyłączacze AdBlue manipulują mapki i wskazania sond nox, tak że nie sprawdzisz w ten sposób. Jedyny wiarygodny sposób to sprawdzenie pracy wtryskiwacza, pompy, oraz ubytku AdBlue.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy posiada ktoś na sprzedaż albo wie gdzie można kupić pewny - działający używany sterownik adblue o kodzie: 4M0 907 355 B? 
Z góry dzięki za odpowiedź  ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krejsz napisał(a):

Cześć,

 

czy posiada ktoś na sprzedaż albo wie gdzie można kupić pewny - działający używany sterownik adblue o kodzie: 4M0 907 355 B? 
Z góry dzięki za odpowiedź  ! 


Znalazłem taki na allegro od q7. Z tego co wcześniej było pisane powinien pasować. Ale czy nie wygląda dość słabo jak na to, że (sugeruje się poprzednimi wpisami) powinien być wewnątrz ?

 

pozdrawiam 

 

https://allegro.pl/oferta/sterownik-modul-adblue-audi-q7-4m0907355b-15409551158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglad nie ma wiekszego znaczenia. Najwazniejsze aby sprawny byl.

Najlepiej chyba kupowac w "smarcie" aby jezeli okaze sie uszkodzony mozna bylo bez problemu zwrocic. Sa tu opisane przypadki gdzie ktos kilka razy musial zwracac.

Moze lepiej jednak isc w naprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koalakm napisał(a):

wyglad nie ma wiekszego znaczenia. Najwazniejsze aby sprawny byl.

Najlepiej chyba kupowac w "smarcie" aby jezeli okaze sie uszkodzony mozna bylo bez problemu zwrocic. Sa tu opisane przypadki gdzie ktos kilka razy musial zwracac.

Moze lepiej jednak isc w naprawe?


W moim przypadku naprawa jest ponoć trudna, niemówiąc, ze niemożliwa bez gwarancji, ze sie uda. Także wolabym kupić używkę i sprawdzić.
 

Wydawało mi się,  że jak jest wewnątrz to zużycie takiej puszki będzie trochę inne - bo tutaj wygląda jakby był na zewnątrz. Zawsze jest tak, że jak kod pasuje od q7 to zawsze będzie pasować w b9 ?

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Krejsz napisał(a):


Znalazłem taki na allegro od q7. Z tego co wcześniej było pisane powinien pasować. Ale czy nie wygląda dość słabo jak na to, że (sugeruje się poprzednimi wpisami) powinien być wewnątrz ?

 

pozdrawiam 

 

https://allegro.pl/oferta/sterownik-modul-adblue-audi-q7-4m0907355b-15409551158

Na pewno nie siedział w Q7, chyba że to Q7 jest po powodzi. W Q7 sterownik jest w bagażniku a nie na zewnątrz,  więc nie ma szans by tak wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też mam co do tego sterownika wątpliwości bo widać, że jest „ dotknięty „ warunkami zewnętrznymi.

 

W takim razie może jeszcze poczekam na jakąś q7 bo wtedy jest szansa, że mogę trafić dobry egzemplarz. 
 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krejsz napisał(a):

Dlatego też mam co do tego sterownika wątpliwości bo widać, że jest „ dotknięty „ warunkami zewnętrznymi.

 

W takim razie może jeszcze poczekam na jakąś q7 bo wtedy jest szansa, że mogę trafić dobry egzemplarz. 
 

pozdrawiam 

no nie wiem jaki masz problem - w sensie czy masz juz problem ze sterownikiem i czy mozesz czekac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deskę nie wyrzuca mi błędu ale po w pięciu komputera widnieje błąd niskiego ciśnienia. Zauważyłem na obdII, że nie pobiera mi też czynnika. Wtryskiwacz czysty.Na chwilę obecną jeszcze nie mam żadnego odliczania ale będąc przy okazji u mechanika, sprawdzili mi sterownik i jest na pewno walnięty. Dlatego szukam już bo chciałbym wykonać wymianę. I chciałbym żeby w tym nieszczęściu był to tylko sterownik.
 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krejsz napisał(a):

Na deskę nie wyrzuca mi błędu ale po w pięciu komputera widnieje błąd niskiego ciśnienia. Zauważyłem na obdII, że nie pobiera mi też czynnika. Wtryskiwacz czysty.Na chwilę obecną jeszcze nie mam żadnego odliczania ale będąc przy okazji u mechanika, sprawdzili mi sterownik i jest na pewno walnięty. Dlatego szukam już bo chciałbym wykonać wymianę. I chciałbym żeby w tym nieszczęściu był to tylko sterownik.

ahh no tak to faktycznie lepiej juz szukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi sterownik adblue nr 4M0907355 kupiłem z nr 4M0907355D bo wyczytałem na forum że z końcówką B C D pasują do B9.Niestety z końcówką D wywala błąd w AC brak komunikacji  Gość z allegro mówił że jak mam bez literki na końcu to tylko podchodzi końcówka B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka? Gość z Allegro sprzedał Ci uwalony sterownik.

Sterowniki z indexem D pasują do zbiorników pierwszej generacji. Jeżeli masz taki błąd to sterownik jest uwalony.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupiłem używkę na allegro ale odesłałem mu bez problemu. Mój jak się zepsuł to miałem błąd w 019 can gateway błąd Brak komunikacji ze sterownikiem układu dozującego po zamontowaniu z końcówką D w 019 błąd zniknął a pojawił się w AC Kontrola reduktora też brak komunikacji i nie idzie go wykasować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...