Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

3.0 TDI V6 272KM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
5 godzin temu, Antro napisał:

Hej!

Przymierzam się do zakupu swojego pierwszego Audi i wpadła mi w oko A4 B9 3.0 272KM 10/2017, przebieg 270kkm

Wyposażenie dosyć bogate i wygląd też niczego sobie ;)

Numer silnika 145245 czyli podatna na problemy z rozrządem, jednak do tej pory nie było problemów.

 

Nie rozrządu tylko wałków. 

Opublikowano
6 hours ago, Muskel1 said:

Nie rozrządu tylko wałków. 

Nie wałków tylko wałków rozrządu ;)

Opublikowano
2 godziny temu, Antro napisał:

Nie wałków tylko wałków rozrządu ;)

Dokładnie.

Opublikowano

Nikt nic nie pisze, więc przyjmuję, że silnik działa poprawnie :D

Kolego @Muskel1 pozwolisz, że zadam osobiste pytanie? ;)

Czy jakbyś miał kupić jeszcze raz A4, to kupiłbyś? W sensie czy jesteś zadowolony i nie było jakoś dużo problemów?
Naoglądałem się kanału 'Piter ZróbToSam' o nie trzymających aluminiowych śrubach, zacierających się silnikach z powodu regulatora ciśnienia oleju, stukających wałkach rozrządu ... zastanawiam się czy ktoś miał pecha czy trzeba mieć szczęście, żeby nic nie padło w tym silniku.

 

Opublikowano

Do tej pory miałem tylko wymianę gumek w górnych przednich wahaczach bo miały pęknięcia pomimo (wtedy) tylko 55 kkm. Jestem zadowolony i kupiłbym z pewnością ponownie, bo 2.0 tdi  a 3.0 tdi to ogromna różnica. Jeżdżę już 3 generację A4 z V6 i jestem zadowolony.

Co do regulatora ciśnienia oleju, to jak robiłem program u tunera, to przy okazji dopasował mi ciśnienie oleju, soft skrzyni oraz ściągnął ogranicznik V max. Trzeba się tylko liczyć z tym, że koszta naprawy są dużo wyższe nieżeli w 2.0 tdi. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

@Muskel1 dziękuję za opinię!

Opublikowano
8 minut temu, Antro napisał:

@Muskel1 dziękuję za opinię!

:hi:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Mam takie pytanko, mam dziwny dźwięk na zimnym silniku, na rozgrzanym tego nie ma. Jest to dźwięk podobny moze do przycierajacej się rolki? Ale dochodzi jakby z tyłu silnika? Może być to napinacza? Ten nr TPI 2041591 / 23 mówi o tym napinaczu:

Przede wszystkim sprawdź, czy hałas zmienia się, gdy silnik jest zimny/ciepły i czy tak

 Hałas występuje na biegu jałowym lub na biegu jałowym (do ok. 1500 obr/min).

 • Zatrzymaj silnik

 • Aby rozróżnić hałas, należy wyciągnąć wtyczkę z elektrycznego złącza wtykowego

 do zaworu ciśnieniowego oleju (N428). 

Dzięki temu pompa olejowa pracuje zawsze na wyższym poziomie ciśnienia, nawet na biegu jałowym.

 • Uruchom teraz silnik

 Teraz spróbuj ponownie złożyć skargę klienta z usuniętym zaworem ciśnieniowym oleju

 rozmnażać się.

 Sprawdź, czy hałas zmienia się/poprawia przy odkręconym zaworze (N428), czy w najlepszym razie

 nie jest już zrozumiałe.

 W takim przypadku sprawdź, czy po ponownym podłączeniu zaworu słychać hałas

 można ponownie odtworzyć.

 

Rozumiem że mam odłączyć ten zawór ciśnienia oleju z przodu silnika i wtedy sprawdzić? 

 

Opublikowano
W dniu 11.05.2022 o 05:09, Muskel1 napisał:

Nie rozrządu tylko wałków. 

Gdzie sprawdzić jaki mam numer silnika i jaki zakres numerów miał problemy ? 
Tak jak wyżej czyli 175973  ?

To jest do któregoś msc/roku ?

I dotyczy 218ps czy tego mocniejszego też? Chyba silniki sa identyczne ?

Edytowane przez luk_byd

Opublikowano
W dniu 26.02.2021 o 07:13, BlackM4mba napisał:

Moim zdaniem nie warto szukać tego silnika z mocą 218KM. Nie będzie dużo lepszy od 2.0 tdi 190KM 400Nm a spalanie wzrośnie.

To zalezy na co patrzysz.

Kultura pracy jest inna - lepsza.

Elastycznosć - też jest lepsza.

To że ma 400NM - czyli tyle co 2.0TDI - nie wiele to znaczy, ale zakres obrotów w jakim ma te 400NM to już przepaść (moim zdaniem).

Zawsze zostaje furtka w postaci chiptuningu - wtedy jest wynik, nieosiągalny dla 2.0TDI.

 

Mi na jeździe próbnej 2.0TDI spalał nieco wiecej niż 3.0TDI podczas regularnego, codziennego użytku.

Nie przypasowało mi Audi, ale akurat na spalanie 3.0TDI jak i jego kulture pracy, nie moge nic złego powiedzieć.

Opublikowano
Godzinę temu, luk_byd napisał:

Gdzie sprawdzić jaki mam numer silnika i jaki zakres numerów miał problemy ? 
Tak jak wyżej czyli 175973  ?

To jest do któregoś msc/roku ?

I dotyczy 218ps czy tego mocniejszego też? Chyba silniki sa identyczne ?

Numer silnika znajduje się na naklejce na lewej pokrywie zaworów (strona kierowcy).  Silniki CRTC, które mogą mieć tę wadę, to numery od 00001-175973. Nie wiem jak się ma sprawa z numerami CSWB. Chyba nawet nie ma oficjalnie TPI dla tego silnika, chociaż ten problem tam także wystépuje

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Dzięki Panowie,

Kupiłem B9 2017r z silnikiem CSWB, zrobiłem program na 280KM i 500NM w VTG na Dorodnej, pytałem tam również o program skrzyni ale powiedzieli, że nie trzeba nic programować, a o pompie oleju nie miałem wtedy pojęcia, oni najwyraźniej również  - 2021r .

Autko śmiga aż miło, olej zmieniam co 200 motogodzin, czasem to tylko 5500km.

Czy ktoś z kolegów może polecić jakiś kompetentny Tuning blisko Warszawy gdzie zrobią mi program pompy oleju i może skrzyni przy okazji?

 

Z góry dziękuję!

Edytowane przez Anon

Opublikowano

500 Nm dla tej skrzyni to wyrok śmierci.

Opublikowano

Mylisz się kolego @Muskel1, mam skrzynię DL501-7Q a one są do 550NM.
Po programie zrobiłem 26kkm i śmiga jak nówka, nie katuje diesla od świateł do świateł, do tego mam 4l benzynę ;)

 

Poproszę o kontakt do dobrego Tunera, dziękuję.

Opublikowano

A4 B9 ma skrzynię DL382. 

Wrzuć sobie tutaj VIN i poproś o rozkodowanie to się przekonasz.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
3 godziny temu, Anon napisał(a):

 

Poproszę o kontakt do dobrego Tunera, dziękuję.

Jesteś z W-wy więc uderz do Witka na ul. Mineralną

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.