Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłeś, że pytasz w dziale dotyczącym B9?

Masz inna skrzynię niż my.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wampir napisał(a):

Zauważyłeś, że pytasz w dziale dotyczącym B9?

Masz inna skrzynię niż my.

 

Przepraszam, moje niedopatrzenie, już się przenoszę z pytaniem na inny dział .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co potrzebne do WA1BNAFY2J2081404 i czy to jest 0CJ czy 0CL ?

Jeśli tu też jest ta sekcja kół zębatych to ile tam wchodzi ?

Co dodatkowo, coś do dyfra, haldexa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć @Dev nie odpowiada więc- 

-Jeśli to możliwe bardzo proszę o podanie numerów części do wymiany, oleju w mechatronice części mechanicznej i torsenie oraz w dyfrze . Interesuje mnie wymiana oleju i filtrów w skrzyni i całym napędzie. Mam napęd quattro.

Podaję VIN - WAUZZZF49HN063685

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy mógłbym prosić o podanie numerów części do wymiany oleju w skrzyni…

Nr VIN : WAUZZZF4XJA016341

 

Z góry dziękuje ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś polecany warsztat w okolicach Krakowa (do 200km) który zajmuje się kompleksowo serwisowaniem S-tronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, karmazyn napisał(a):

Zna ktoś jakiś polecany warsztat w okolicach Krakowa (do 200km) który zajmuje się kompleksowo serwisowaniem S-tronic?

GOO.GL

★★★★★ · Warsztat samochodowy

 w Krk

Robiłem u nich w Lutym z wymianą filtrów. ~1700 PLN

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zaborek21 napisał(a):

Co sądzicie o oleju Motul do skrzyni? 

 

olej jak kazdy inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajta Pany....przymierzam sie do wirusa silnika i skrzyni (bo ten s tronik to parodia) i moje pytanie...czy warto zmienic olej wraz z filtrami i innymi przed programem czy lepiej po????do wymiany oleju mam jeszcze 20 tys kilometrow..dodam ze przebieg auta to 160 tys. pozdro

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem po wymianie oleju w S-tronicu, 2.0 DETA, 0CL, 2017, przy 120kkm. Olej wymieniałem w VW & Audi Group Serwis Krakow, część mechatroniczna G 055 529 A2 + filtry (1800pln), część mechaniczna G 055 549 A2 (950pln). Na moje pytanie, czy robiona była adaptacja skrzyni chłopaki odpowiedzieli, że nie, ponieważ jak skrzynia działa dobrze to jej nie ma po co robić. I tu moje pytanie, czy rzeczywiście tak jest? W necie oczywiście dużo sprzecznych info - jedni piszą, że adaptacja konieczna i to nawet częściej niż przy wymianie oleju (korekta siły docisku sprzęgieł), drudzy, że np. w skrzyni 0DL (DQ500) adaptacja wykonuje się automatycznie w czasie jazdy i ta stacjonarna ODISem nie jest konieczna. Wiec jak to jest?
Druga sprawa, to chłopaki powiedzieli, że jestem pierwszą osobą, która zażyczyła sobie wymianę oleju w części mechanicznej skrzyni (?!) i dla której to robią. Standardowy problem -  hałasu (dudnienia) przy jeździe na max skręconych kołach i niskich obrotach wyższych biegów, jest u mnie identyczny, jak przed wymianą oleju. To też się zastanawiam, co tu mogło pójść nie tak, skoro ten proceder raczej wszystkim pomógł? Może poruszę ten temat już w sąsiednim wątku na tym forum. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafkrk napisał(a):

drudzy, że np. w skrzyni 0DL (DQ500) adaptacja wykonuje się automatycznie w czasie jazdy

W B9 masz skrzynie DL382 a nie DQ500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś opisać jak za pomocą VCDS opróżnić -spuścić kompresję z akumulatora ciśnienia  i zablokować pompę mechatroniki  w skrzyni OCL s-tronic. Jestem przed wymianą oleju i wg uzyskanych informacji należy wykonać te czynności przed spuszczeniem oleju i demontażem miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w nastawach podstawowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, poproszę o podpowiedź co muszę nabyć oraz jaką ilość oleju do mojego A4.

VIN WAUZZZF45JA074499

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę sprawdzić czy u mnie jest 0CL czy 0CJ? W książce nie widzę żadnej z tych dwóch pozycji. VIN też mam rozkodowany i nie widzę żadnego z tych dwóch. 3.0 TDi S-Tronic quattro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Deamian napisał(a):

Gdzie mogę sprawdzić czy u mnie jest 0CL czy 0CJ? W książce nie widzę żadnej z tych dwóch pozycji. VIN też mam rozkodowany i nie widzę żadnego z tych dwóch. 3.0 TDi S-Tronic quattro 

 

daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...