Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.05.2023 o 21:33, Pawelx napisał(a):

Witam, przymierzam się w niedługim czasie do wymiany oleju w skrzyni.

Co potrzebuję wymienić przy 2.0 TDI DETA, skrzynia 0CK (SVG)?

To zależy, czy chcesz wymienić sam olej (prosta sprawa, ok 3,5 litra oleju G 055 529 A2, ale upewnij się jeszcze po VIN), czy raczej chcesz podejść do sprawy kompleksowo i wymienić również filtry, które znajdują się w mechatronice. Wówczas jest to bardziej skomplikowana operacja i znacznie większy koszt. Warto też wymienić olej w części mechanicznej MTF, wchodzi tam ok 3,8 litra, u ciebie będzie to chyba G 052 549 A2, bo masz ośkę.

Znajdź dobry warsztat, który naprawdę wie o co chodzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka przestroga - jeśli mechanik Wam mówi, że potrzebuje 6-7 litrów oleju ATF, to być może ma go zamiar użyć jako olej MTF. Tak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wampir napisał(a):

I jedź tu do mechanika...

 

No właśnie... teraz muszę usunąć ten ATF i wlać MTF. Ale to już zrobię osobiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 09:20, Deamian napisał(a):

Kiedyś pod jednym z filmów na ten temat podane były takie wartości. 

IMG_20230420_091902.jpg

Jest subtelna różnica pomiędzy obudowami filtrów, której nie ma w informacji powyżej:

 

Dokręcanie obudów filtrów.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, muszę wymienić olej w skrzyni z filtrami w Audi ojca, czy może ktoś mnie podratować jaki olej i części mam do tego kupić? WAUZZZ8U9CR020110

Może ktoś zna normalny warsztat w okolicy Lublina? 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. 

Edytowane przez wosioo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 16:53, wosioo1 napisał(a):

Cześć wszystkim, muszę wymienić olej w skrzyni z filtrami w Audi ojca, czy może ktoś mnie podratować jaki olej i części mam do tego kupić? WAUZZZ8U9CR020110

Może ktoś zna normalny warsztat w okolicy Lublina? 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. 

 

G 052 182 A2 - olej skrzynia - 7 litrów

0BH 325 183 B - filtr skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba o pomoc. Czy mogę prosić o podanie olejów, filtrów, uszczelek i innych niewymienionych elementów potrzebnych do wymiany oleju w skrzyni DSG w AUDI A4 B9. VIN WAUZZZF43HA044427. Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez olekj32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mogę prosić o pomoc w podaniu kompletu części wraz z ilością oleju do mojego auta? VIN WAUZZZF53JA063025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mogę prosić o podanie kompletu części wraz z ilością oleju do mojego auta?

VIN WAUZZZF46KA033154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przymierzam się powoli do wymiany oleju w moim S-Tronicu (zbliżam się do 60k). Mam w związku z tym 2 pytania:

  1. W ASO powiedzieli mi, że wchodzi tam tylko 4 litry oleju (silnik 35 TFSI, model 2021 Avant) i wymiany filtrów nie ma. To normalne? :( 
  2. Czy warto polegać na oleju od VW, czy może w tej cenie da się dostać coś lepszego?

Chciałbym dbać o ten samochód.. a mam wrażenie, że ASO nie zawsze ma podobne cele. 

Dziękuję i pozdrawiam was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było moje auto to bym jeździł na wymiany do ASO ale skrócił bym o połowę okres wymiany oleju w skrzyni. Masz wtedy historię, wymieniasz na ori płynach i częściach. 

Jakby minął okres gwarancji i przekroczyłbym 120-140kkm to bym pojechał do kogoś bardzo zaufanego na wymianę także filtrów w skrzyni. Piszę bardzo zaufanego bo przy skróconym okresie wymian nie będzie takie eksploatacji, a jednak ryzyko, że jakiś paprak rozbierze ci skrzynię i coś źle złoży przy składaniu przynajmniej u mnie powoduje niechęć do takich operacji. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak to nie problem top też bym prosił o numer oleju jak i części (filtrów, uszczelek) do WAUZZZF45JA110191

Oczywiście do mechatroniki, przekładni i dyfra.

Jakie oznaczenie ma ta skrzynia?! 0CK ?! Tak mi wychodzi w programie PETKA 8.3

Dzięki z góry za podpowiedź.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki jest koszt wymiany oleju z filtrami w s tronic 7 biegowy. Robocizna i części?  VIN WAUZZZF4XGA073275

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 18:35, Jari1234567 napisał(a):

Cześć.

Jak to nie problem top też bym prosił o numer oleju jak i części (filtrów, uszczelek) do WAUZZZF45JA110191

Oczywiście do mechatroniki, przekładni i dyfra.

Jakie oznaczenie ma ta skrzynia?! 0CK ?! Tak mi wychodzi w programie PETKA 8.3

Dzięki z góry za podpowiedź.

Pozdrowionka.

W opisię masz quattro a 0CK jest tylko na przód. Więc możesz mieć 0CL albo 0CJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2023 o 19:02, tom0104 napisał(a):

Witam

Jaki jest koszt wymiany oleju z filtrami w s tronic 7 biegowy. Robocizna i części?  VIN WAUZZZF4XGA073275

Z góry dziękuję 

Zależy gdzie i czy bedziesz wymieniał pokrywę miski bo lubi przepuszczać czasami. Pewnie ze 3 koła wywalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukaszdutka napisał(a):

W opisię masz quattro a 0CK jest tylko na przód. Więc możesz mieć 0CL albo 0CJ

No właśnie chcę kupić taki zestawik sam ale nie wiem jaka to skrzynia ale 0CL lub 0CJ to już jakaś informacja. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vvalery napisał(a):

Pewnie ze 3 koła wywalisz.

Tak wiem. Jestem tego świadomy. Co zrobić. Na szczęście to co parę lat taka wymiana więc do przeżycia.Oczywiście jeśli pokrywa miski do danej skrzyni też powinna być wymieniona to teak zrobię. Na najważniejszych podzespołach pojazdu -silnik, skrzynia, zawieszenie, hamulce- na pewno na pewno nie będę oszczędzał zresztą nigdy tak nie robiłem. 

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

0CK (przód), 0CL (stałe Quattro) i 0CJ (Quattro ultra).

Czyli 0CL 🙂 Wielkie dzięki. Jutro siadam i szukam kompleciku do wymiany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...