Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku od wymiany oleju wraz z pokrywą miski i uszczelki i przejechaniu ok 10 tyś km, pokrywa miski znowu zapocona.Masakra jakaś. Tak więc zaglądajcie pod swoje auta zdejmując osłonę w czasie przeglądów, bo tam mogą czychać niespodzianki. 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem u siebie olej przy 170 tyś miska była such. Będę zmieniał olej w silniku to zerknę jak to teraz wygląda. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam skrzynię s-tronic Audi a4 B8 2015 Quatro 2.0 tdi. Z jakim momentem dokręca się śruby metalowej misy oleju mechatroniki ,aby nie zniszczyć uszczelki i w jakiej kolejności. Serdecznie pozdrawiam. Jeżeli ktoś wie proszę o info. Pozdrawiam wszystkich.

 

Znalazłem info.  w temacie u producenta zestawów serwisowych do tej skrzynie MEYLE 6:45

- śruby misy przykręcać siłą10Nm na przemiennie "na krzyż"

- korek wlewu 45Nm

 

Może ktoś potwierdzić słuszność powyższego?

 

 

Edytowane przez Wojciech2024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 18:55, vvalery napisał(a):

Po roku od wymiany oleju wraz z pokrywą miski i uszczelki i przejechaniu ok 10 tyś km, pokrywa miski znowu zapocona.Masakra jakaś. Tak więc zaglądajcie pod swoje auta zdejmując osłonę w czasie przeglądów, bo tam mogą czychać niespodzianki. 

U mnie było podobnie. A założona nowa oryginalna miska, nowa uszczelka również oryginalna. Więc niestety one widocznie tak już mają albo coś skrzaczyli przy wymianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2024 o 14:30, Deamian napisał(a):

U mnie było podobnie. A założona nowa oryginalna miska, nowa uszczelka również oryginalna. Więc niestety one widocznie tak już mają albo coś skrzaczyli przy wymianie. 

Raczej chyba nie skrzaczyli bo te pokrywy to badziew nad badziewie. U mnie też wszystko oryginalne włącznie z nowymi śrubami, skręcali wg instrukcji, odpowiednim momentem i g…

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś w lubelskim kogo polecacie co wymiany oleju i ewentualnej adaptacji s tronica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda dokręcamy 3Nm i 90 stopni 

 image.png.52f4aa68c5cb4f4b2d168b3f41641d53.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać jakieś zamienniki tych śrub, w oryginale są aluminiowe słyszałem że warto zamienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

Może ktoś podać jakieś zamienniki tych śrub, w oryginale są aluminiowe słyszałem że warto zamienić .

 

Wykręcasz jedną sztukę i jedziesz  kupić na wzór do najbliższego sklepu że śrubami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

posiadam Audi A4 B9 35tfsi mhev z nalotem 42000, pytanie czy brać już się za skrzynie i i wymianę oleju oraz filtrów, czy spokojnie zaczekać sobie do tych magicznych 60k, które zaleca producent. Druga prośba dotyczy pomocy przy doborze kompletu części i oleju oraz jego ilości potrzebnych do takiej wymiany Win WAUZZZF45MA023797. Do silnika leje olej Motula, czy Motul sprawdzi się też w skrzyni ? Czy są z jakiegoś powodu polecane przez Was lepsze oleje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

Może ktoś podać jakieś zamienniki tych śrub, w oryginale są aluminiowe słyszałem że warto zamienić .

Nie są aluminiowe, są stalowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DevCzy mógłbym prosić o sprawdzenie jaki olej i części do wymiany oleju w s-tronic?

WAUZZZ4G3EN129026

Edytowane przez ronniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W grudniu poruszałem temat dziwnego wycia przy jeździe na skręconych kołach . W styczniu wymieniłem olej w części mechanicznej s tronica  Olej Ori zakupiony w sklepie skody, wyszło trochę taniej. Nic nie pisałem gdyż czekałem aż zrobi się cieplej. Mogę potwierdzić, że wymiana oleju  wyeliminowała całkowicie problem z wyciem. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to mam do sprzedania jedną litrową butelkę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Dev

 

Czy możesz podać olej do części przekładniowej? VIN WAUZZZF43HA044427? Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Też chętnie skorzystam z twojej wiedzy Dev i proszę o podpowiedź jaki zestaw uszczelek i  czy olej ravenol do pacjentów poniżej ? Masz moze w swojej ofercie jakieś zestawy ? 

Wa1nafy3j2055916 

Wauanaf43ha075896

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olekj32 @elmo814 Jeśli macie 0CK/0CL (czyli s-tronic w B9) to zawsze jest taki sam zestaw, w tym temacie podany już milion razy ;)

 

Filtr ciśnieniowy 0CK325149D
filtr ciśnieniowy 0CK325121D
filtr ssący VW 0CK325421A

 

uszczelka mechatronki 0CK325443
uszczelka mechatronki 0CK325444
uszczelka mechatronki 0CK325445
uszczelka mechatronki 0CK325446

 

Kupujesz całe pokrywy albo oringi albo składasz na starych:

pokrywa filtra 0CK325201D
pokrywa filtra 0CK325371D

 

o-ringi pokryw (wymiary: 41x3 i 69x2,5), jeśli kupujesz pokrywy to one powinny być w zestawie:
uszczelka filtra WHT005499
uszczelka filtra N91084501

 

 

Uszczelki złącza mechatroniki 0CK927523 x 2 (Oryginalne jest jedna, miejsce jest na 2. Jest TPI na pocenie się złącza, rozwiązanie: dołożyć drugą uszczelkę :) )

Uszczelka misy 0CK 321 371 A (Elring 478560)

 

Rurka chłodniczki 0CK325107F x1
Korek ATF 0CK321439 x2

 

Śruby misy olejowej N10156207 x25
Śruby mechatroniki N10739402 x7

 

Olej MTF G 055 549 A2  - 4X1L (Lub starszy G 052 549 A2) - 199zł/L (W aso audi przez telefon podali mi cenę około 250zł/L)
Olej ATF G 055 529 A2 - 5x1l - 173zł/L

 

Osobiście nie wiem czy jest konieczność wymiany wszystkich śrub, z tego co znalazłem to w mechatronice śruby są rozciągliwe więc lepiej je wymienić.

 

-------

 

@elmo814 Lepiej brać wszystko ori, do znalezienia są zamienniki filtrów. Ravenol też widziałem ma odpowiedniki tych olei (znalazłem opinie, że komuś się sprzęgła ślizgały na zamienniku).

Jeśli masz ochotę możesz możesz lać zamienniki, cena to mniej niż połowa ori. Zawsze można wymienić wymienić szybciej :). Można też poszukać i kupić ori ATF w cenie 60-100zł/L więc cena jak zmiennik.

 

Niektóre serwisy leją do tych skrzyni zamienniki (ATF Ravenol, MTF jakieś tam do manuali). Jak dadzą cenę za sekcje ATF < 2000zł to raczej używają zamienników.

 

Co do oleju MTF, stary olej (G 052 549 A2) ma zamiennik w Ravenolu, nowy (G 055 549 A2) szukałem i nie znalazłem żeby miał jakiś zamiennik. Lepiej zalać olej o tym nowym numerze.

Jest TPI na buczenie przedniego dyferencjału, jako rozwiązanie problemu jest zalecana wymiana oleju MTF na olej nowego typu "z dodatkami" o numerze: G 055 549 A2.

 

Czasem jak pytasz w serwisach to podają ceny z kosmosu. Mi przykładowo jeden polecany serwis za kompletną wymianę rzucił cenę ponad 5k PLN, gdzie za olej ATF liczył po ponad 300zł :). W innym serwisie dostałem cenę poniżej kosztu ori części więc...

 

Myślę, że dobrą opcją jest skompletować sobie części i zapłacić za robociznę albo jeśli czuje się na siłach robić samemu :D. (Kupić dostęp do erWin, pobrać instrukcje serwisowe i zastosować się do wszystkich punktów)

Edytowane przez karolkrupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się w serwisie audi na wymianę oleju w skrzyni. Po zdjeciu dolnej osłony poproszono mnie na warsztat bo stwierdzono wyciek spod uszczelki miski olejowej skrzyni. Nie jest tego dużo ale miska umazana w oleju. Odmówiono wymiany i zalecono wymianę uszczelki, niestety cena 3300 za wymianę uszczelki wraz z olejem nie jest atrakcyjna. ( sama wymiana oleju miała kosztować 1000 zł ).

Proszę kolegów o podesłanie numeru części do mojej skrzyni. Oleju, filtrów, uszczelki pod miskę bo nie mogę nigdzie znaleźć.

kod skrzyni PHQ

Vin WAUZZZF47GA061388

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kokos73 PHQ to S-tronic 0CK więc to co napisałem. Ogólnie to wymiana oleju z filtrami w tej skrzyni w niezależnym serwisie to koszt około 3000-3500zł ;)

 

Uszczelka misy 63zł w ASO, śruby misy około 150zł. Nowa misa w ASO 676zł, olej w ASO 865zł (5L).

 

ALL24.PL

NOWA ORYGINALNA MISKA OLEJOWA Z USZCZELKĄJako część zamienna w miejsce wycofanych

 

Edytowane przez karolkrupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

W serwisie powiedzieli za wymianę oleju  1000 zł  bez filtrów bo niby producent nie przewiduje wymiany.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kokos73 Dokładnie, przy takiej wymianie potrzeba 4L oleju czyli niecałe 700zł (Na użytek własny może mają taniej). Cena i tak spoko, mi jeden niezależny serwis wymianę tylko oleju wycenił na 1200zł ;).

 

Problem z ASO jest tylko taki że podobno nie zawsze nowy olej ląduje w skrzyni, stąd te oleje w internecie po 70zł/L :). No ale nie wiem kiedy jak i dlaczego, tak tylko słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...