Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Szumiąca turbina


gooteck1

Rekomendowane odpowiedzi

gdy na biegu jalowym wkrecam silnik na wyzsze obroty, to od momentu w ktorym sciagne noge z gazu odzywa sie turbina, szumi a mozna by nawet powiedziec ze dzwoni, auto pelna moc ma, turbina jest sucha, wydaje mi sie ze to lozysko jest na wykonczeniu, jak uwazacie?

czym grozi dalsza eksploatacja na tej turbinie?

na czym miala by polegac jej regeneracja i mniej-wiecej jaki jest jej koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że skoro zaczęły się jakieś odgłosy to niestety możesz mieć racje. Co do cen to jest różnie... K03 jest dużo na rynku w różnym stanie. Napewno coś znajdziesz. Ale przed wydaniem jakich kolwiek pieniedzy pojedz gdzieś gdzie się znają i niech zbadają sprawę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to turbina ? Może łańcuszek ci szumi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzwoniło w okolicach turbulum. Myślałem, że turbawa się kończy a okazało się że było wyprute wnętrze katalizatora i sama pucha powodawała taki rezonas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc zawor w turbinie tak zwany talezyk ktory mogl sie poluzowac i brzeczy. u mnie dzwiek jest podobny. niedlugo mam zamiar rozebrac turbo i zobaczyc co jest grane.

db069fb8ce20a805.jpg

gdyby to była ta klapka to kolega nie miał by mocy, gdyz uchył klapki jest regulowany za pomocą cięgna wastegate. Jeśli był by na nim luz, owszem brzęczała by klapka, ale odczuwalny był by brak doładowania, a kolega świadczy że moc jest wporzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już jest to w takim etapie że wydaje świst (po dodaniu lub zdjęciu nogi z pedału gazu)to nie ma bata musi puszczać olej :(

Teraz zależy jakiego koloru są spaliny ???

Tak jak piszesz łożysko już nie wydala i suszarka do regeneracji lub też wymiana :confused4:

Koszt to w sumie zależy od warsztatu i od tego w jakim stanie jest turbo tak od 800 do 1000zł niestety.

Tak jak pisze kolega loco87 sprawdź ciśnienie oleju jakie dochodzi do turbiny,możliwe że przewód jest zapchany i nie ma sensu zakładać nowej turbiny bo szubko skończy swój żywot :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc zawor w turbinie tak zwany talezyk ktory mogl sie poluzowac i brzeczy. u mnie dzwiek jest podobny. niedlugo mam zamiar rozebrac turbo i zobaczyc co jest grane.

db069fb8ce20a805.jpg

nie koniecznie,u mojego kolegi tez to brzęczy ale mocy nie straciła,chyba ze tyle ze nie jest to odczuwalne.

a i nie radze jej sklepywać jak to robią niektórzy bo i tak za jakiś czas będzie brzęczeć :cool1:

gdyby to była ta klapka to kolega nie miał by mocy, gdyz uchył klapki jest regulowany za pomocą cięgna wastegate. Jeśli był by na nim luz, owszem brzęczała by klapka, ale odczuwalny był by brak doładowania, a kolega świadczy że moc jest wporzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...