Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi S4 B5 Imolagelb


marcintuchola

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, marcintuchola napisał:

Dostałem wycenę na malowanie auta... 10tys. Netto... 

Mi kumpel za malowanie seata powiedzial 2k, ale takiej esy bym mu nie zostawił? według mnie sporo, ale może konkretna robota bedzie zrobiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcintuchola napisał:

Dostałem wycenę na malowanie auta... 10tys. Netto... 

Normalna cena, ale moim zdaniem nie warto oszczędzać, chyba że auto na rok, to bym odpuścił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esa marzenie:kox: Dużo szczęścia w upalaniu:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ustrzelenia takiej sztuki! I to jeszcze sedan :thumbup1:

W dniu 6.03.2020 o 13:51, marcintuchola napisał:

Dostałem wycenę na malowanie auta... 10tys. Netto... 

Całkiem sporo ale jak już było wspomniane jeśli robota byłaby zrobiona solidnie i później lakier cieszyłby przez lata to wtedy tak, inaczej w jakąś papraninę nie ma się co bawić. Najgorzej płacić dwa razy.

Ogólnie na zdjęciach prezentuje się zacnie - czy na pewno kompletne malowanie jest potrzebne? Korekta lakieru itp. nie wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za malowanie konkret, byleby była odpowiednia jakość jak i terminowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, longer_xd napisał:

Ogólnie na zdjęciach prezentuje się zacnie - czy na pewno kompletne malowanie jest potrzebne? Korekta lakieru itp. nie wchodzą w grę?

Kolega mądrze prawi. Trochę szkoda kleić OEM emblematy a teraz oddawać do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z daleka i na zdjęcia lakier wyglada ładnie ? ale prawda jest taka ze na każdym elemencie jest jakiś babol..., a co do emblematów to przykleiłem bo w tym roku raczej nie będę malował dopiero na drugi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na malowaniu nie ma co oszczędzać. Jeśli ma być zrobione ładnie to trochę czasu trzeba poświęcić na dopieszczenie szczegółów. Tak jak piszą wyżej jak na lata to niestety trzeba na to trochę wyłożyć. 

Pomyśl ewentualnie o przygotowaniu auta do malowania. Demontaż tapicerek wewnątrz itp. Itd. Zawsze to mniej roboty dla lakiernika, a sam też będziesz  delikatniejszy przy tego typu pracach.  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tasior87 napisał:

Na malowaniu nie ma co oszczędzać. Jeśli ma być zrobione ładnie to trochę czasu trzeba poświęcić na dopieszczenie szczegółów. Tak jak piszą wyżej jak na lata to niestety trzeba na to trochę wyłożyć. 

Pomyśl ewentualnie o przygotowaniu auta do malowania. Demontaż tapicerek wewnątrz itp. Itd. Zawsze to mniej roboty dla lakiernika, a sam też będziesz  delikatniejszy przy tego typu pracach.  

Dokładnie.

Sam jak oddawałem B6 do poprawek lakierniczych to dostałem pytanie - szybko czy na lata. Wybrałem opcję "na lata", cena x2 ale po 2 i pół roku widzę, że jaki lakier był ładny po odebraniu od lakiernika tak jest do tej pory. Nie ma zacieków, niedoróbek, przebarwień, różnych odcieni, nic nie schodzi, ruda nie wychodzi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje dlatego wole zapłacić wiecej i mieć pomalowane dokładnie tym bardziej że nie pali mi się z czasem :)  Audi będzie w moich rękach długie lata ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 13:51, marcintuchola napisał:

Dostałem wycenę na malowanie auta... 10tys. Netto... 

to jest cena za samo malowanie czy też demontaz i montaż całego gó...na przeszkadzającego w malowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że użyję tematu kolegi co do mojego pytania, ale i tak rozmawiamy o malowaniu. Jak to jest z progami w S4 w porównaniu do zwykłego A4? Każde S4 ma fabrycznie progi malowane do samego spodu? Generalnie listwy u dołu drzwi oraz listwy progowe są z innego materiału i zawsze były malowane?

Nigdy nie obczajałem tego na żywo, a kolega ma S4 więc będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 19:02, Dev napisał:

to jest cena za samo malowanie czy też demontaz i montaż całego gó...na przeszkadzającego w malowaniu ?

Podstawiam auto tak jak stoi bez rozbierania ;) oni rozbierają, komora silnika nie będzie malowana tylko całe auto z zewnątrz plus wnęki w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, longer_xd napisał:

Wybaczcie że użyję tematu kolegi co do mojego pytania, ale i tak rozmawiamy o malowaniu. Jak to jest z progami w S4 w porównaniu do zwykłego A4? Każde S4 ma fabrycznie progi malowane do samego spodu? Generalnie listwy u dołu drzwi oraz listwy progowe są z innego materiału i zawsze były malowane?

Nigdy nie obczajałem tego na żywo, a kolega ma S4 więc będę wdzięczny za informację.

Dokładnie każde s4 miało progi w kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że audi ma być ze mną na wieki to zapadła decyzja o wyjęciu silnika i zrobienia gruntownego remontu, Austriak od którego kupiłem twierdził, że był remont 10tys. kilometrów temu czego nie widać po silniku... przy okazji wyjęcia silnika zabiorę się za podwozie gruntowne czyszczenie i konserwacja.

DP trochę zgniło:D 

dodaje zdjęcie turbin ktoś mi powie co to jest za turbo bo miały być TTE650 ale żadnego takiego oznaczenia nie widzę 

FB9CBA9D-D5BF-4FED-A9C6-D285B64524DA.jpeg

A537AACA-3450-44F8-9969-596E88E37517.jpeg

 

FDE88E35-8E52-4834-81CA-3C9087DD7EED.jpeg

Edytowane przez marcintuchola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z auta wszystko co jest w podwoziu wyjeżdża. W wolnej chwili rozkręcam co się da ?. Pytanie do Was czym zabezpieczyć podwozie? Znalazłem coś takiego Zobacz ofertę: NOVOL COBRA dowolnie wybrany kolor PIGMENTOWY 1203 https://allegro.pl/oferta/novol-cobra-dowolnie-wybrany-kolor-pigmentowy-1203-9001397950?utm_medium=app_share&utm_source=facebook 
Sprawdzi się to?

2B85E24C-4FEE-4DD7-95F8-EC3A0293AC63.jpeg

935AE1D1-150D-4D78-9CB2-5E9BE91DABA6.jpeg

6A6816E3-0B99-4CF6-8864-2618BD37F19A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że na grubo lecisz :) a nie myślałeś żeby okleić całą eskę w jakiś kolor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego, rób autko. Sam posiadam s4 od dwóch lat i kosztowało mnie już fortunę, na szczęście ja już na finiszu z autem i myślę że niedługo będzie już na 5+. 

Jak zrobisz auto to wrzuć jakieś logi to ocenie co tam za soft i jaka moc faktyczną, patrząc po dp to trochę tam będzie roboty. Ja jestem na etapie zrobienia tyłu całego plus wymiana torsena. Powiedz jak u ciebie z napędem? 

Edytowane przez hunter91
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hunter91 napisał:

Ja jestem na etapie zrobienia tyłu całego plus wymiana torsena.

Torsen poleciał? :shock3: O tym się nie słyszy za często..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...